Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Po za tym 1080p to tylko na PS4, Xbox to 900p.

I niemal identyczną jakość oprawy przy tejże rozdziałce i w 30 klatkach powinien takoż zapewnić PC o mocy porównywalnej do PS4, a z tym wygląda, może być bardzo ciężko, więc nie powiedziałbym, że nie ma się czym martwić. Aczkolwiek cały czas mam nadzieję, że Redzi ogarną sytuację. A że obecna generacja mocarna nie jest to żadna tajemnica. Jedynie deweloperzy nie chcą tego otwarcie przyznać (część graczy byłaby ich gotowa zlinczować, a Sony i M$ patrzyłyby krzywo na podobne deklaracje, więc lepiej tego nie robić), choć zdarzają się wyjątki.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,964..._Xbox_One_maja_problemy_z_grafika_w.html?bo=1
 
Na moje oko na konsolach jest odpowiednik low z PC, a te wysokie to dawno i nieprawda. Dlatego w minimalnych jest GTX660, bo skoro na konsolach zdarzają się niewielkie spadki poniżej 30FPS, to nieco mocniejszy PC powinien zapewnić 30 bez spadków.
 
@P ATROL : Może Redzi zatracili się w konsolach, zapominając o PC... Stąd gra na konsolach śmiga w 30 FPSach w High. Na PC na low - o podobnej konfiguracji do konsol zamula..
 
Nie będą już podciągać grafiki, a obecnie jest to miks średnio-wysokich. Chyba nie wierzysz w marketingowe teksty, że wszędzie ta sama jakość i wersja PC się nie różni od konsolowych?
 
A jeśli taka jest prawda?

Nie jest, nawet w jednej z relacji można przeczytać, że różnica w poziomie LoD między PC, a Xboxem jest bardzo wyraźna. Najpewniej wersje na konsole to miks low/medium/high, mieszanka tak dobrana, aby te dysproporcje były w jak najmniejszym stopniu zauważalne. Takie DA:I na konsolach to na ten przykład miks medium/high (ze zdecydowaną przewagą medium) z roślinnością i bodaj LoD'em na low. Ograniczeń sprzętowych się nie przeskoczy i już.
 
Na moje oko na konsolach jest odpowiednik low z PC, a te wysokie to dawno i nieprawda. Dlatego w minimalnych jest GTX660, bo skoro na konsolach zdarzają się niewielkie spadki poniżej 30FPS, to nieco mocniejszy PC powinien zapewnić 30 bez spadków.

A gdzie to twoje oko widziało wersję konsolową?
 
Źle się wyraziłem, zamiast "na moje oko" powinienem napisać "przypuszczam, że", wybacz. Wersję na konsolę X1, wierząc REDom, mieliśmy szansę oglądać na konferencji MS, w postaci gameplayu z polowaniem na gryfa, aczkolwiek nie uznaję tego za dobry materiał do porównań. Po pierwsze z powodu słabej jakości samego materiału, po drugie z powodu obecności np. troczków przy zbroi Geralta, które to nie są obecne na ujęciach z W3 w reklamówce gry w wideo wypuszczonym przez Microsoft.
 
Ble ble ble, znów pojedynek wielbicieli konsol i PC. Jak gra zostanie wydana i w nią zagramy to się okaże. Ja na tą okoliczność już poskładałem kompa i będę spokojnie czekał.
 
@Rustine Też zamierzam złożyć podobny zestaw bliżej maja. Czekam bo kurs dolara nie rozpieszcza na ten moment, bliżej wakacji ceny podzespołów zazwyczaj spadają oraz nowe karty czerwonych są na horyzoncie (nawet jak 390/390x będą za drogie, to może zieloni spuszczą z ceny). Miejmy nadzieję w RED'sów odnośnie optymalizacji.
 
Po prostu spokojnie. Też mam taki zestaw i co mam zrobić? Panikować?

Tego tylko tu nam brakowało, żeby ludzie dysponujący najmocniejszą i5 i drugą pod względem mocy kartą na rynku zaczęli panikować. Zbliżone klasą blaszaki zapewniają komfort spokoju. Na tym nawet gry skaszanione pod względem optymalizacji działają przyzwoicie i naprawdę nie wiem jaki numer powinno wywinąć CDP RED, aby było inaczej Sam mam pieca cokolwiek słabszego, a jednak również wydajniejszego niż mocniejsza z konsol aktualnej generacji. Blaszak spokojnie radzi sobie w wysokich (co najmniej) ustawieniach ze wszystkim, nie wyłączając niesławnego WD. Jeśli więc nagle nie będę w stanie uzyskać w W3, w najgorszym razie jakości z konsol w stałych 30 klatkach, to wiem pod jaki adres kierować pretensje, bo usprawiedliwienia dla takiego stanu rzeczy nie może być i nie będzie. Naturalnie cały czas mocno liczę na to, że CDP RED stanie na wysokości zadania również, jeśli o techniczną stronę idzie. Trochę strachu można się było po lekturze, co niektórych doniesień najeść, ale jak to mówią, nie taki diaboł straszny...
 
@eustachy_J23

Intel Core i7 4770k oraz nVidia GTX 970 OC - żyję w panice odkąd dowiedziałem się, że gra potrafi przyciąć (na ustawieniach wysokich) w PC z GTX 980 oraz i7 4790k. Wiem, postępuje downgrade optymalizacja ale chyba aż tak sprawnie tego nie polepszą, tym bardziej iż nawet twórcy mówią o wymaganiach rekomendowanych jako mieszance wysokich oraz średnich ustawień.
 
@abatemarco Niech się dzieje wola nieba znią się zawsze zgadzać trzeba. Znasz wymagania, wiesz co masz i czy ci gra będzie śmigać więc gdzie tu problem? Co innego czy optymalizacja będzie prawidłowa ale tego się nie dowiemy zanim zagramy i tyle.
 
Ja obecnie przy zestawie i5 4690k + GTX 970 na razie jestem spokojny. Zastanawia mnie jednak kwestia procesora i liczę na to, że to optymalne wymaganie i7 jest bardziej zabiegiem marketingowym niż faktyczną koniecznością. Absolutnie nie zamierzam dla W3 zmienić procka, ale czekam bardzo na wieści jaką różnicę w grafice mógłbym osiągnąć dokładając do sprzętu drugą 970.
 
Top Bottom