Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Tak swoją drogą ciekawi mnie czy po wiedźminie będą wychodzić gry, które również będą wymagały karty minimalnie GTX 660, co pewnie się zdarzy w niektórych, czy też przez jakiś czas nie dojdą do tego stopnia co wiedźmin i wymagania minimalne będą poniżej GTX 660.

To, że ten GTX tam figuruje nie oznacza wcale, że taki sprzęt jest wymagany na minimum. Konfigi są na tyle niespójne, że można założyć, iż na szybko przetestowano kilka blaszaków, sprawdzono czy działa i na tej podstawie sklecono info o tym, co powinno grę uciągnąć. To są dane orientacyjne, nie oznaczają, że trzeba mieć dokładnie to i to inaczej pupa blada. Dobrym przykładem jest tutaj Unity, które w minimalnych życzy sobie GTX 680/HD7970, tymczasem w praktyce GTX 750Ti zapewnia nawet minimalnie lepszą wydajność niźli konsole przy identycznej, co tam jakości oprawy. Powtórzę się, wymagania oficjalne to jedno, faktyczne to inna rzecz, a W3 z żadnej strony nie wygląda na tytuł, który, aby go odpalić na niskich miał wymagać takich kart. Gdyby rzeczywiście tak miało być wówczas konsole nie mogłyby zaoferować nic ponad pecetowe low (wyjąwszy tekstury), a nawet z niektórymi opcjami (jak LoD) poniżej tego, a na to się nie zanosi. Także tego, nie ma co się martwić na zapas.
 
@eustachy_J23

Ale na konsole możesz łatwo zoptymalizować (jedna zamknięta architektura), a na PC twórcom może się już nie chcieć męczyć*. I na komputery dają nam prostą konwersję, która bez problemu pożre każde zasoby mocy. Trzeba brać również taką opcje pod uwagę.

*najzwyczajniej w świecie im się nie kalkuluje
 
@IwaN Optymalizacja pod jedną platformę nie ma prawa dać aż tak potężnego kopa. Po za tym meczą mnie już teorie spiskowe że Redzie specjalnie sabotują swój projekt.
 
Ja w cale nie uważam, że sabotują, a raczej kalkulują przyszłe zyski. Rynek konsol jest na zachodzie olbrzymi, natomiast na PC króluje piractwo.
Sam sobie odpowiedz czemu GTA i niektóre większe tytuły UBI (jak do niedawna seria AC) były/są opóźniane premierą względem wydań na konsole?
Optymalizacja pod PC? Wolne żarty...
 
Ale na konsole możesz łatwo zoptymalizować (jedna zamknięta architektura), a na PC twórcom może się już nie chcieć męczyć*.

Coś tam daje, ale po tym jak działają poszczególne gry widać, że nie aż tak dużo, jak mogłoby się wydawać. Obecnie nie ma gry przy której taki GTX 660 spisywałby się gorzej niż układy graficzne konsol. Zakładając, że w CDP RED pracują ludzie, którzy znają się na tej robocie nie ma podstaw, by tym razem było inaczej. Gra musiałaby być totalnie niezoptymalizowana, a nie wierzę, by studio olało ten szalenie ważny, wręcz kluczowy aspekt produkcji. Gdyby faktycznie wtedy będzie się pomstować, a póki co lepiej po prostu zaczekać. Gra zapowiada się na naprawdę porządny tytuł, wierzę że i od strony technicznej nie zawiedzie.

A co się sprzedaży tyczy. Przykładowo Ubi w segmencie PC systematycznie traci i słusznie, bo ichni włodarze postrzegają blaszaki jako zło konieczne, ale jeśli konkretny koncern, firma traktuje ten rynek poważnie może tu zarobić więcej nawet niż na konsolach.

http://www.dsogaming.com/news/pc-be...creased-by-8-performing-better-than-xbox-one/

A CDP RED w dalszym ciągu blaszakami stoi (tutaj wyrobili sobie markę i mają sprawdzoną klientelę) i przy dobrej optymalizacji sprzedaż na PC na pewno będzie wysoka.
 
Last edited:
Gothic 2 miał niskie wymagania sprzętowe, a gra była super.
Bardzo ładnie dajesz upust swojej miłości do Gothica absolutnie wszędzie, ale bez przesady. Gothic wygląda potwornie w obecnych czasach, zestarzał się i wyglądem, i mechaniką.
 
Bardzo ładnie dajesz upust swojej miłości do Gothica absolutnie wszędzie, ale bez przesady. Gothic wygląda potwornie w obecnych czasach, zestarzał się i wyglądem, i mechaniką.

Gothic był stary wyglądam i mechaniką w dniu wydania, ale moim zdaniem jest ładny. Wiedźmin jednak ma szansę mu dorównać.
 
Nie wiem, jak Wy, ale ja widzę tu uderzające podobieństwo pod względem jakości tekstur!

Żeby jeszcze tylko W3 miał takie wymagania, jak Gothic 2. Może mogłabym go wtedy nawet odpalić. :troll:

EDIT: Jejku, @proksimslav, ja tu się z Twojej teorii podprogowo naśmiewam, a Ty mnie obsypujesz REDpointami. Co się dzieje z tym światem.
 
Last edited:
Ponad półtora roku chłopak studiował forum żeby wiedzieć jak nas trollować, utrudnijcie mu chłopaki zadanie i nie dawajcie się tak szybko. :harhar:
 
Gothic 2 miał niskie wymagania sprzętowe, a gra była super.

Gothic 2 miał potwornie wysokie wymagania sprzętowe i był strasznie zasobożerny. Im dłużej się w niego grało, tym coraz wolniej działał, a gdy zabrakło pamięci (co przy dłuższych sesjach zdarzało się regularnie), to wysypywał się do Windowsa.
 
Top Bottom