Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Gothic 2 miał potwornie wysokie wymagania sprzętowe i był strasznie zasobożerny. Im dłużej się w niego grało, tym coraz wolniej działał, a gdy zabrakło pamięci (co przy dłuższych sesjach zdarzało się regularnie), to wysypywał się do Windowsa.

Ja grałem ze 2 lata po premierze a i tak się świetnie bawiłem(tych rzeczy o których piszesz nie doświadczyłem), dopóki nie odkryłem forum o Wiedźminie to olewałem grafikę :p
 
Last edited:
Gothic 2 miał potwornie wysokie wymagania sprzętowe i był strasznie zasobożerny. Im dłużej się w niego grało, tym coraz wolniej działał, a gdy zabrakło pamięci (co przy dłuższych sesjach zdarzało się regularnie), to wysypywał się do Windowsa.

Coś za coś :p przynajmniej po prawie 13 latach od wydania (wtf... kiedy ten czas tak szybko minął) gra nadal jest świetnie grywalna. Mało jest takich gier już :D Ciekawe czy W3 powtórzy taki sukces :D
 
Coś za coś :p przynajmniej po prawie 13 latach od wydania (wtf... kiedy ten czas tak szybko minął) gra nadal jest świetnie grywalna. Mało jest takich gier już :D Ciekawe czy W3 powtórzy taki sukces :D

Czy powtórzy? No leko! To będzie czysty masterpiece :D
 
ludzie, oczekuję szczerej odpowiedzi bez żartów. Na 800x600 mam szansę pograć w to w 25-20 FPS chociaż?

Lenovo G500S 59 395231 | System Operacyjny Windows 8 | Procesor Intel Core i3-3110M @2.40GHz CPU | RAM 4 GB | Grafika NVIDIA GeForce 720M 1024 MB | HDD 1 TB SATA 5400 obr./min | Matryca 15.6' HD 1366 x 768
 
@UP

Szczerze? Twój laptop nie spełnia nawet minimalnych wymagań podanych przez RED:
Procesor: INTEL CPU Core i5-2500K 3.3GHz lub AMD CPU Phenom II X4 940
Karta graficzna: Nvidia GPU GeForce GTX 660 lub AMD GPU Radeon HD 7870
Pamięć: 6GB RAM

Szklanej kuli do wróżenia nie posiadam, ale kiepsko to widzę:/
 
Wiem, że nie spełnia. W przeciągu tych dwóch lat kupię kompa, który raczej da radę zjeść to na high-ultra w 60FPS, ale grę kupuję już teraz i chcę posłuchać opinii, czy mogę myśleć o jakiejkolwiek grze. W Wiedźmina 2 grałem na 800x600 na low w tych 20 fps na tym sprzęcie, więc sam nie wiem.
 
Ja pamiętam, że w Wiedźmina 2 grałem w 1024×768 z ustawieniami na LOW i gra pomykała średnio około tych 30-20 klatek :p.
Ale teraz po, zmianie sprzętu, nie chciałbym ponownie tego przeżywać z Wiedźminem 3...
 
W sumie trzeba się pogodzić z tym, że grę odpalę w 5 fps na low 800x600. To już nie ta technologia i trzeba zacząć zbierać na kompa.

GTA San Andreas po dosyć solidnym moddingu na AA3 i full detalach chodzi w 30-40 FPS. Co tu mówić.
 
W sumie trzeba się pogodzić z tym, że grę odpalę w 5 fps na low 800x600. To już nie ta technologia i trzeba zacząć zbierać na kompa.

Nawet chyba nie.
Dla porównania, mam stacjonarkę, która odpala W2 na ultra bez Uber w FHD 40FPS, a o W3 na minimum mogę pomarzyć.
 
Tego nie wiemy, równie dobrze wymagania mogą być zawyżone, nawet pomimo słów Redów. Trzeba czekać na testy po premierze gry.

Wiemy, chodziło mi tylko o porównanie sytuacji z laptopem kolegi i jego nadziejami. Nawet jeżeli wymagania są zawyżone to po obniżeniu nic mi po nich z kartą 1GB VRAM.
 
Nawet jeżeli wymagania są zawyżone to po obniżeniu nic mi po nich z kartą 1GB VRAM.
Jeśli tekstury z W2 na maksymalnych przy niej chodziły, to nie widzę powodu, żeby w trójce w minimalnej rozdzielczości nie działały sprawnie.
 
Jeśli tekstury z W2 na maksymalnych przy niej chodziły, to nie widzę powodu, żeby w trójce w minimalnej rozdzielczości nie działały sprawnie.

Bez problemu, bez zmniejszania jakości i największy budżet na tekstury, ale się nie łudzę, kartę mam dużo poniżej minimalnych, 6850 to staroć już, 5 lat od wydania będzie miał.
 
@lamparcicho się uśmiałem z dziewczyną :D kolo ma śmiech jakby powietrze z opony spuszczali :p A później dziewczyna na poważnie się pyta: "A tobie Wiedźmin pójdzie na maksymalnych?" Na co ja: "nie". I w śmiech :)
 
Top Bottom