Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Spoko, w sumie nawet z GTX 660 odczułbyś skok wydajnościowy, tym bardziej z 650. Jednak mnie osobiście ta karta nie przekonuje, przeglądałem sporo testów i wypada różnie, zależnie od tytułu. Ja bym za nią ponad 900 zł nie zapłacił :s raczej szukałbym używanego GTX 770.
Może jakiś posiadacz tej karty się wypowie, mogę się mylić.
 
i3>Phenom z minimalnych więc raczej nie powinno być problemów no chyba, że W3 ciśnie z wielowątkowości ile wlezie.
 
Jak myślicie w rozdzielczościach WQHD ----> 4K (to pierwsze na ultra) 4gb vram podoła ?? ;-) patrząc po AC Uniity wątpię .. co o tym sądzicie
 
i5-2500K obecnie można kupić używany (nowego raczej ze świecą szukać) za około 700 PLN. Jego nowszy "odpowiednik" - Intel Core i5 4590 - (ten sam zegar oraz ilość rdzeni - lepszy proces technologiczny 22 nm) stoi (obecnie) na pułapie niecałych 900 PLN.

PS4 kosztuje (w podstawowej wersji) kosztuje około 1500 PLN.

Do maja ceny pewnie jeszcze nieco spadną (tym bardziej jak dolar zachowa obecną tendencje spadkową).
Tak czy inaczej, czekałbym z zakupem niemal na ostatnią chwilę.

PS 4 dziś można kupić już za 1300 zł, samą konsolę z padem nówkę.

@up nie
 
Nawiasem mówiąc jestem pełen podziwu ze 2500K tak trzyma cenę, spodziewałbym sie ze będzie max polowa 4690K. A tak to nie wiem kto to obecnie kupi.
 
A czemu ktoś miałby nie kupić? Cena używanej sztuki jest o ponad 20% niższa od 4690k, a wydajnościowo jest niewiele gorszy.
 
Nawiasem mówiąc jestem pełen podziwu ze 2500K tak trzyma cenę, spodziewałbym sie ze będzie max polowa 4690K. A tak to nie wiem kto to obecnie kupi.

Trzyma cenę, bo to jeden z lepszych procesorów jaki wypuścił Intel. Sam go już mam prawie 3 lata i dopiero teraz będę go podkręcał, bo wcześniej nie było takiej potrzeby. Po OC zapewne jeszcze kilka lat go potrzymam, dopóki już kompletnie się nie zestarzeje. Jeżeli dobrze pamiętam, to dałem za niego wtedy 878zł.
 
Sorry za offtop ale nie ma sensu zakładać nowego tematu a nie mogę wygooglować odpowiedzi (a skoro i tak rozmawiamy o kartach graficznych... :)). Do GeForce'ów Nvidia dodaje gry (i nie chodzi mi o Wieśka bo na niego już mam zaklepaną kolekcjonerkę). Taką informację można zobaczyć podczas instalacji np sterowników do karty graficznej. Czy kod na te gry jest w pudełku z grafiką, czy może dostaję go od sklepu? Jeżeli od sklepu - to pewnie nie wszystkie sklepy biorą udział w akcji?
 
Sorry za offtop ale nie ma sensu zakładać nowego tematu a nie mogę wygooglować odpowiedzi (a skoro i tak rozmawiamy o kartach graficznych... :)). Do GeForce'ów Nvidia dodaje gry (i nie chodzi mi o Wieśka bo na niego już mam zaklepaną kolekcjonerkę). Taką informację można zobaczyć podczas instalacji np sterowników do karty graficznej. Czy kod na te gry jest w pudełku z grafiką, czy może dostaję go od sklepu? Jeżeli od sklepu - to pewnie nie wszystkie sklepy biorą udział w akcji?

WARUNKI I POSTANOWIENIA
Niniejsza oferta dostępna jest wyłącznie z kartami graficznymi GeForce® GTX™ 960, 970 lub 980, bądź też z notebookami wyposażonymi w układ GPU GeForce GTX 970M lub lepszy. Promocja jest dostępna w ograniczonym czasie lub do wyczerpania zapasów. Niniejsze oferta dostępna jest wyłącznie u wybranych sprzedawców detalicznych. Prosimy o dokładne zapoznanie się z opisem karty graficznej lub notebooka, by upewnić się, że do kupowanego przez Ciebie modelu dołączone są kupony na gry. Mogą obowiązywać dodatkowe warunki i postanowienia.
 
Tak, wiem, jak już pisałem nie chodzi mi o Wieśka. Do stycznia 2015 można było do grafiki otrzymać np AC Unity, FC4 lub TheCrew. Te gry otrzymywało się na tej samej zasadzie?
 
A ja mam takie pytania:
1. Mam procesor AMD FX-8320
2. Grafikę Radeon R7 265
3. 8 GB ram
Czy z tą konfiguracją Wiedźmin 3 będzie działał bez problemu.
4. Aby już nie zakładać nowego wątku, czy będą polskie napisy w grze - od jakiegoś czasu mam bardzo duże problemy ze słuchem :(.
 
@gilban1 Karta nie spełnia minimalnych wymagań, więc nikt Ci nie obieca, że Wiesiek Ci pójdzie. Co do napisów, to zawsze były(i w 99% grach są) więc nie widzę powodu dlaczego miałoby ich nie być.
 
Działać może będzie zastanowiłbym się jednak nad zakupieniem karty zielonych czyli jakiegoś GTX 6xx,7xx,9xx z naciskiem na 670,770,970 :D
Redzi mówili kiedyś że W3 będzie działał lepiej na kartach Nvidi więcej opcji graficznych,itp.
 
@Rysio-Kalisz na kartach Nvidii będziesz miał bajery typu Fur, a żeby takie cudeńka odpalić potrzeba karty bardzo mocnej. W pozostałych aspektach gry od zielonych i czerwonych różnić się nie powinny, a jak to wyjdzie - zobaczymy.
 
Wiadomo że do opcji typu: realistyczne futerko. Trzeba będzie jakiegoś GTX 970. Ja bym wybrał którąś z kart zielonych ze względu na lepsze sterowniki i pobór mocy.
 
Redzi mówili kiedyś że W3 będzie działał lepiej na kartach Nvidi więcej opcji graficznych

Nigdy czegoś podobnego nie twierdzili, a jak mu będzie działać ciężko powiedzieć. Ale... Ta karta jest lepsza niż R7 260X i jeśli tylko optymalizacja będzie spoko, a na to się obecnie zanosi powinno działać i to nieźle, zważywszy na to jak ma się ona względem konsol. Oczywiście nie w wysokich ustawieniach w 60 klatkach i w 1080p, ale też nie na najniższych.
 
Top Bottom