Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Może wymagania na papierze nie podobne, ale gdyby W3 też tak śmigał to bym skakał ze szczęścia.

Lepiej nie zapodawać wyników z PCLaba, serwis ten jest wybitnie niewiarygodny, tam już nawet nie udają, że udają, iż są rzetelni.

http://www.guru3d.com/articles_pages/gta_v_pc_graphics_performance_review,5.html

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/jakie_sa_wymagania_sprzetowe_gta_v_test_wydajnosci?page=0,0

Ale po prawdzie to się zgadzam. Gdyby tak Wiedźmin sprawował się podobnie do "piątki" byłoby naprawdę dobrze. I mam liczę, że tak właśnie będzie.

wybacz, ale nie wmówisz mi, że karta która już tak sobie ciągnęła W2 na średnich odpali W3 w minimalnych w tych 30 klatkach.

Trzeba brać poprawkę na to, że pierwotna, użyta na potrzeby W2 wersja silnika RED Engine skalowała się raczej licho. W zasadzie jedynym, co przynosiło spory boost klatek była zmiana rozdziałki. Tak czy inaczej karty mające raptem 1GB Vramu raczej na pewno nie wystarczą, by w W3 pograć komfortowo.
 
Last edited:
Wydaje mi się, że nie którzy straszą innych w tym temacie. To ja mając GTX 660, i Phenoma II x840 też powinienem sądzić, że pogram w najniższych na 20 FPS? Bo proc odrobinę poniżej minimalnych?

Pograsz spokojnie płynniej i to pewnie powyżej minimum.
 
O co chodzi z tym ? Co na tych kartach nie pogramy w wieska ?

Code:
Lista nieobsługiwanych kart graficznych:
ATI Radeon: Serie: 7*, 8*, 9000-9600, x300-x1950, HD2xxx, HD3xxx, HD4xxx, HD5xxx, HD6xxx, HD7xxx do modelu HD 7870
Nvidia Geforce: GeForce 2, GeForce 3, GeForce 4, GeForce FX, 6, 7, 8, 9, serie GT 100, 200, 300,400, 500, 600 do modelu GTX 660

http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203788588-Wymagania-sprzętowe-Wiedźmin-3-Dziki-Gon
 
Last edited:
Pewnie nie na wszystkich bo wymieniono również leciwe modele, ale lista zawiera praktycznie wszystkie karty wydajnościowo poniżej tych podanych w minimalnych wymaganiach. Oznacza to nie mniej nie więcej że posiadacze gpu z tej listy raczej nie będą mieli podstaw do tego żeby oczekiwać zwrotu gotówki za zakup gry jeżeli Wiedźmin im nie odpali bądź będzie działał w 15 fps na minimalnych ustawieniach.
Nie oznacza to że grać się nie będzie dało. Urochomienie gry wyłacznie na własną odpowiedzialność.
 
O co chodzi z tym ? Co na tych kartach nie pogramy w wieska ?

Te karty są poniżej oficjalnych wymagań minimalnych gry, ale to nie oznacza, że na wszystkich wymienionych modelach nie da się odpalić Wiedźmina. Tak jak wspomniał @Dalhi podana informacja to formalny "dupochron" dla cdp.pl w zakresie ewentualnych zwrotów związanych z niemożnością uruchomienia gry przez kupującego.
 
Też mi się wydaje, że wypisali po prostu karty, za które "nie biorą odpowiedzialności", nie znaczy to jednak, że żadna z nich nie będzie obsługiwana w ogóle.
 
Ktoś akurat o "GTA V" pisał to napisałem coś w tej kwestii i tyle :)

Tylko poprzednie wpisy nawiązywały w jakiś sposób do Wiedźmina. Twój jest w całości poświęcony GTA, więc daruj sobie.

Co do listy, to pamiętam jak w przypadku jeszcze nawet pierwszej odsłony Wiedźmina sporo osób meldowało, że na ich rzekomo "nieobsługiwanych" kartach Wiedźmin się odpala. Inna sprawa, że raczej nie było to zbyt dobre doświadczenie, a często pokaz klatek ;)
 
Dział techniczny CDP nie ma zamiaru się tłumaczyć z innych kart aniżeli podaje i stąd taki komunikat. Zwróćcie uwagę na zdanie w którym informują nas, że gra może działać nawet na zintegrowanych kartach mimo, że nie są one oficjalnie obsługiwane. Czyli gra pójdzie na słabszym modelu od GTX660, ale jeżeli gracz zgłosi problem bo mu się gra wiesza, gdy gra na takim GTX550 Ti to CDP zgodnie z oficjalnym komunikatem nie udzieli takiemu graczowi żadnego wsparcia. Najważniejszym zdaniem odnośnie GPU jest to, że musi być karta 2048 VRAM z obsługą Directx 11 (czyli taki GTX580 wersja 3 giga oficjalnie spełnia wymagania gry).
 
A ja mam pytanie nastepujące. Posiadam Procek intela i5, 18Ramu, ale mam grafikę ATI hd 6800 a więc jak rozumiem gra mi nie pójdzie czy tak???
 
Tylko poprzednie wpisy nawiązywały w jakiś sposób do Wiedźmina. Twój jest w całości poświęcony GTA, więc daruj sobie.

Co do listy, to pamiętam jak w przypadku jeszcze nawet pierwszej odsłony Wiedźmina sporo osób meldowało, że na ich rzekomo "nieobsługiwanych" kartach Wiedźmin się odpala. Inna sprawa, że raczej nie było to zbyt dobre doświadczenie, a często pokaz klatek ;)

Polecam maść pewną zakupić. Pozdrawiam :)
Człowiek z pozytywnym nastawienie coś piszę i nagle jakieś smętne komentarze "chwalisz się sprzętem" itd.
Co za ludzie w ogóle...Masakra.
@zi3lona

Zgadzam się, dla mnie koniec tematu.
 
Last edited:
Proponuję zakończyć osobiste przytyki. Kolejne posty w tym tonie będą usuwane.

---------- Zaktualizowano 13:56 ----------

@Nathaniel
Post poleciał. Jeżeli masz jakieś uwagi do Gosia, przekaż mu je via PW, tutaj skupmy się na temacie.
 
A ja mam pytanie nastepujące. Posiadam Procek intela i5, 18Ramu, ale mam grafikę ATI hd 6800 a więc jak rozumiem gra mi nie pójdzie czy tak???

ATI hd 6800 to niestety za słaba karta na Wiedźmina 3. Zastanów się nad wymianą karty na jakąś nowszą, może być nawet używana.
 
Ja na szczęście zdążyłem z zakupem nowej maszyny, bo i tak potrzebowałem mocnego kompa do firmy a przy okazji miło się zaskoczyłem, że uciągnie W3 :)

Gdyby ktoś był zainteresowany, mam do sprzedania sprawny procesor AMD Phenom II Black Edition X4 965 QuadCore AM3 4x3,4GHz. Procesor jest na liście obsługiwanych modeli, wiec może komuś tanim kosztem się przyda do rozbudowy PC pod W3 :) (Jeżeli takie info w poście jest sprzeczne z regulaminem proszę o usunięcie informacji / nie mogłem się dokopać do regulaminu, żeby sprawdzić.)
 
Jak myślicie, pójdzie mi ten wiedźmiński potwór na takim zestawie: intel core i7-3610QM 2.30 ghz, 12 giga ramu, geforce gt 630m?
 
@DealRaea

Niestety, karta GeForce GT 630m raczej definitywnie przekreśla jakiekolwiek szanse.

Jest zauważalnie słabsza od GeForce GTX 660 (minimum dla gry).
 
Top Bottom