Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Czesc!

Wymieniam caly sprzecior z leciwego na cos wspolczesnego, ale wciaz sie zastanawiam nad procesorem. Zasadniczy setup planuje:

Gigabyte GeForce GTX 970
Gigabyte GA-Z97X-Gaming 7
G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10
i co do procesora nie jestem pewien: Core i7-4790K albo i5 4690K. Tutaj mam najwieksza zagadke - czy ktos ma informacje dotyczace tego, czy wiedzmin realnie bedzie wykorzystywal wiecej niz 4 watki a efekt tego bedzie warty kupna procesora o 500 PLN drozszego?

Pytanie w sumie jest natury: czy warto placic 500 PLN za niecale 10FPS wiecej? Czy jednak optymalizacja bedzie na tyle dobra, ze moze to byc ponad 10FPS roznicy [szczegolnie w HUBach typu Novigrad)

Z powyzszym setup mam nadzieje na 60FPS w 1080p na Wysokich.

Chetnie poznam wasze zdanie na ten temat, bo sam nie moge dokladniejszych informacji znalezc.
 
Czy ktoś może mi nieco rozjaśnić? Zastanawiam się jak (bo że pójdzie to jest praktycznie pewne) pójdzie mi W3 na moim laptopie. Nie znam się kompletnie, a chciałabym wiedzieć czego się spodziewać. Na "Can you run it" liczyć nie mogę, bo przed premierą Inkwizycji pokazywało, że gra mi w ogóle nie pójdzie, a śmiga płynnie na wysokich ustawieniach :D

MSI GE60 Apache
Intel Core i5-4200H (2 rdzenie, od 2.8 GHz do 3.4 GHz, 3 MB cache)
NVIDIA GeForce GTX 850M
Pamięć RAM 12 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
 
m4x1u

Wiemy tyle samo co ty odnośnie procesora. Trzeba czekać do premiery i pierwszych testów, ale moje zdanie jest takie: Wiedźmin 3 = sandbox, otwarty świat, dużo fizyki drzew/roślin, NPC itd. I7 MOŻE, ale nie musi mieć nad i5 przewagi, trzeba czekać do premiery.
 
Ja pod Wiedźmin 3 coś takiego skladam i spokojnie na wysokich go odpale
Grafika GFORCE GTX 970 2GB 1650 zł
Zasilacz Chieftec 700W 250 zł
Procesor Intel Core I5 4 gen kolo 1000zł
Płyta głowna asus maximus 500zł
Pamiec ram 2x 8gb Kingston DDR 3 1600zł

Co daje razem bez (obudowy dysku HDD i Cd Roma) 3500 zł
 
Last edited:
@Ithlinne Aegli O ile pójdzie to na niskich, choć i na to gwarancji nie ma. Procek w minimalnych jest jednak czterordzeniowy, Ty masz dwurdzeniowy, a GTX 850M też raczej nie ma startu do gtx 660 z minimalnych.
 
Ok, czyli pewnie dla swietgo spokoju doplace i wezme i7. W sumie nie czesto odbywa sie premiera gry na ktora czlowiek tak mocno czeka.

@daromark.385 - z tego co wiem, nie istnieja gry realnie korzystajace z pamieci ram powyzej 8 GB (chyba ze Skyrim na 100 modach 4k :) ) wiec tutaj troszke zupelnie przeplacasz setup. Sprawdz np RAM trident na ktory sie zdecydowalem - jest 4x tanszy, a roznicy w grze miedzy moim a twoim wyborem zapewne nie uswiadczysz. Jesli dysponujesz budzetem to pewnie lepiej bedzie zostawic 8gb ram i podmienic i5 na i7.

Ostatnia kwestia ktora spedza mi sen z powiek - TV jako monitor do grania z PC. Co wybrac (do 2,5K)? :) Zasadniczo miesiac temu zastanawialem sie pomiedzy Panasonic 47AS650 a Samsung UE48H6400 i Sony KDL-48W605B. Teraz swita mi tez w glowie pytanie, czy nei lepiej np wziac nowsza generacje ale nieco mniejsza, np Sony KDL-42W829.

Czy ktos z was posiada i uzywa telewizora jako monitora do grania z PC i moglby sie wypowiedziec w tym temacie, o ile nie jest to off-top?
 
@Ithlinne Aegli O ile pójdzie to na niskich, choć i na to gwarancji nie ma. Procek w minimalnych jest jednak czterordzeniowy, Ty masz dwurdzeniowy, a GTX 850M też raczej nie ma startu do gtx 660 z minimalnych.

Inkwizycja mi w ogóle nie powinna iść na dwóch rdzeniach, a idzie na wysokich, więc hmm. Ech, mam nadzieję, że ktoś się jeszcze wypowie i mnie nieco pocieszy jednak.
 
Ja używam telewizora Panasonic 42" AS600, w sumie jestem zadowolony.
Zajrzyj na http://www.hdtv.com.pl/ tam są ludzie którzy się znają na tym i polecą coś dobrego. W tej cenie można dostać w miarę niezły telewizor, sam przy wyborze TV się kierowałem tym forum i trochę tych telewizorów obejrzałem na półkach w sklepie.
 
Inkwizycja mi w ogóle nie powinna iść na dwóch rdzeniach, a idzie na wysokich, więc hmm. Ech, mam nadzieję, że ktoś się jeszcze wypowie i mnie nieco pocieszy jednak.

Że nie pójdzie nie powiedziałem :) Póki co mogę jedynie się wypowiadać na podstawie wymagań jakie podali redzi, a czy te są zawyżone czy nie to dopiero się przekonamy.
 
Czy ktoś może mi nieco rozjaśnić? Zastanawiam się jak (bo że pójdzie to jest praktycznie pewne) pójdzie mi W3 na moim laptopie. Nie znam się kompletnie, a chciałabym wiedzieć czego się spodziewać. Na "Can you run it" liczyć nie mogę, bo przed premierą Inkwizycji pokazywało, że gra mi w ogóle nie pójdzie, a śmiga płynnie na wysokich ustawieniach :D

MSI GE60 Apache
Intel Core i5-4200H (2 rdzenie, od 2.8 GHz do 3.4 GHz, 3 MB cache)
NVIDIA GeForce GTX 850M
Pamięć RAM 12 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Jeżeli gra nie ma jakiejś blokady na 2 rdzenie to spokojnie Ci pójdzie, i to raczej powyżej minimalnych ;)
 
W kontekście kolejnego potwierdzenia, że z i7 i GTX980 W3 faktycznie chodzi na ULTRA w 60fps w FHD ciągle mam dylemat czy dołożyć ten tysiąc złotych do 980 czy wziąć 970 (jak za każdym razem wybieram Gigabyte)? W testach daje to w wymagających grach około 10fps więcej, np:
Battlefield 4 FHD GTX980: 95/80; GTX970: 84/69 (delta -11/-11, średnie/minimalne)
Crysis 3 FHD GTX980: 68/55; GTX970: 56/47 (delta -12/-8 )
(źródło: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-nvidia-geforce-gtx-970-i-980/strona/23005.html). Ponieważ nie myślę o 4K to ta różnica w pamięci (0,5 GB inaczej taktowane w 970) chyba nie ma znaczenia.
Pora zakupu się zbliża a tu wciąż brak decyzji... ;)
 
Ostatnia kwestia ktora spedza mi sen z powiek - TV jako monitor do grania z PC
Jeśli zależy ci na jakośći (a szczególnie w grach), to kupuje się monitor, nie telewizor.
i7+970? To nawet wypadałoby. Ten jest na przykład bardzo dobry:
http://www.morele.net/monitor-acer-xb270habprz-698005/
albo ten bez G-synca, ale ładniejsze kolory i wyższa rozdziałka:
http://www.redcoon.pl/B430276-Asus-PB278Q_Monitory-TFT?refId=ceneo#customerreviews

Te telewizory w kwesti paramertrów takich jak input lag ponad 30ms i rozmiar, tak świetny - 42 cala, ale co z tego jak na tych 42 calach jest tylko rozdzielczość FHD?
Do grania to o kant pyty je potłuc. Serio. Na konsoli, gdzie max roźdź to FHD i max 30 klatek, jak najbardziej, jak najbardziej.

Podsumowując. Do 2 i pół koła jakie masz do dyspozycji na monitor/tv, to ten Acer, z pierwszego linka jest świetnym wyborem (zwłaszcza do lepszego sprzętu jak i7 i 970).
 
W kontekście kolejnego potwierdzenia, że z i7 i GTX980 W3 faktycznie chodzi na ULTRA w 60fps w FHD ciągle mam dylemat czy dołożyć ten tysiąc złotych do 980 czy wziąć 970 (jak za każdym razem wybieram Gigabyte)? W testach daje to w wymagających grach około 10fps więcej, np:
Battlefield 4 FHD GTX980: 95/80; GTX970: 84/69 (delta -11/-11, średnie/minimalne)
Crysis 3 FHD GTX980: 68/55; GTX970: 56/47 (delta -12/-8 )
(źródło: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/test-kart-nvidia-geforce-gtx-970-i-980/strona/23005.html). Ponieważ nie myślę o 4K to ta różnica w pamięci (0,5 GB inaczej taktowane w 970) chyba nie ma znaczenia.
Pora zakupu się zbliża a tu wciąż brak decyzji... ;)
Według mnie się nie opłaca. GTX 980 jest zwyczajnie za drogi jak na swoje osiągi w porównaniu do GTX 970.
Jeśli na Ultra chodzi na 980 w 60 fps, to po zredukowaniu np. MSAA bedzie chodzić tak samo na 970. Według mnie nie będzie to różnica warta 1000 złotych.
 
@Daniel Abatemarco zasadniczo bym sie zgodzil bo wiem o co ci chodzi, ale mi przyswieca inny cel. Chce grac w wiedzmina na padzie xboxa z kanapy i ogladac go na duzym ekranie. W strzelanki bede tlukl dalej na moim 22" Dellu, ale 22" a 42" (albo 48") to jest jednak roznica :) tylko o to mi chodzi (no i ogladanie filmow).

30 ms input lag to prawie jak monitor, wiec chyba sie skusze na tego 42" Sony :)

EDIT: Ponadto biore gtx 970, wiec granie w 4k i tak byloby trudne... w FHD przynajmniej bed mial ultra :)
 
Last edited:
Top Bottom