Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@hellcaretaker

Niekoniecznie:) Dwa Titany X dają radę w wielu grach w 4k, ale to już przykład ekstremalny;) Jeśli chodzi to różnicę gtx 970 vs gtx 980... Powiem tak: masz nadmiar gotówki, bierzesz 980. Szkoda ci 900-1000zł, kupujesz 970. Różnica między nimi? Różne testy, różne portale wskazują na 10-25% (w zależności od gry). Czy różnica ta jest warta 1000zł - sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie.
 
@hellcaretaker

Niekoniecznie:) Dwa Titany X dają radę w wielu grach w 4k, ale to już przykład ekstremalny;) Jeśli chodzi to różnicę gtx 970 vs gtx 980... Powiem tak: masz nadmiar gotówki, bierzesz 980. Szkoda ci 900-1000zł, kupujesz 970. Różnica między nimi? Różne testy, różne portale wskazują na 10-25% (w zależności od gry). Czy różnica ta jest warta 1000zł - sam musisz odpowiedzieć sobie na to pytanie.
Ja już sobie na to pytanie odpowiedziałem 2 tygodnie temu ;).

A co do Titan X - to wyszedł jakiś tydzień temu (?) i dodatkowo kosztuje majątek, nawet pojedynczy :p.
Titan X w SLI oznacza komputer juz nie za 4-6k, ale jakieś 16-18k.
 
A jaką to jakość mu proponujesz? Pierwszy monitor ma tylko 1080p przy 27", to będzie bardzo widoczne. Za to drugi jest już w 2K, a 970 nie da rady na wyższych ustawieniach w takiej rozdzielczości.

http://www.morele.net/monitor-asus-pb278q-534858/
Na tym Asusie jest akurat ładne skalowanie do 1920x1080, więc można grę odpalić w FHD i będzie dobrze wyglądać.
Można też odpalić w natywnej rozdziałce 2560x1440 (nawet powinno się) i wyłączyć badź przynajmniej zmniejszyć AA.
A jako, że monitor to przeważnie wydatek na lata, ta rozdzielczość może ,,zostać na później'' zawsze.
 
@Rustine @hellcaretaker dzięki za odpowiedzi, utwierdziliście mnie w tym przekonaniu, że można lepiej spożytkować tą różnicę w cenie.

Nie jest kolejne, to na razie jedyne takie potwierdzenie.
Racja, zmylił mnie polski komentarz (coś było o potwierdzeniu, a to jeśli dobrze rozumiem ten sam człowiek, który jakiś czas temu grał w redakcji u siebie).
 
1ms albo 5ms w monitorach. Tak, rzeczywiście. To prawie jak monitor.

.

Poprawka wiesz jeszcze należy wziąść pod uwagę że wielu producentów monitorów kantuje w specyfikacji i podaje czas reakcji kiedy to piksel pokonuje droge do "wyświtlenia, a już o "powrocie" to zapomina. Dlatego jak ktoś kupi monitor o czasie reakcji powiedzmy 7-10ms BTW czyli pełny czas reakcji, to wtedy zrobi dobry interes.
Ja gram na TV i mam input-lag ok. 20ms, nie narzekam jest ok, chociaż KDL od Sony zbliżają się do 7-5ms ale trochę kosztują.
(Chociaż jeśli idzie o TV to ciezko znależć solidnego sprzedawcę aby podał input-lag, i inne dane rzeczywiste, akurat u mnie znalazłem w recenzji robili pomiary aparaturą i wyszło 19.8ms w najszybszym trybie pod granie,tryb filmowy to już było opóźnienie chyba ponad 40ms.)
 
Last edited:
Poprawka wiesz jeszcze należy wziąść pod uwagę że wielu producentów monitorów kantuje w specyfikacji i podaje czas reakcji kiedy to piksel pokonuje droge do "wyświtlenia, a już o "powrocie" to zapomina.
No jasne.
Ja gram na TV i mam input-lag ok. 20ms,
To jeszcze ujdzie, ale tak naprawdę ujdzie.
Anyway. Króka piłka. Dla mnie to tak: ips, g-sync, 2K, 144hz. Więc wiesz, tv w kontekście gamingu, mnie kompletnie nie interesuje. No i tyle.
 
Więc wiesz, tv w kontekście gamingu, mnie kompletnie nie interesuje. No i tyle.

Ciebie może nie interesować, ale nie skreślaj autorytatywnie w takim razie TV jako narzędzia do grania, skoro wielu osobom gra się na nich dobrze (w tym mi). Są modele ze specjalnym trybem dla graczy, rozdzielczością 2K i bardzo niskim input lagiem. Mi np. gra się dużo wygodniej na dużym ekranie 42" niż na monitorze 25".
 
Ciebie może nie interesować, ale nie skreślaj autorytatywnie w takim razie TV jako narzędzia do grania, skoro wielu osobom gra się na nich dobrze (w tym mi). Są modele ze specjalnym trybem dla graczy, rozdzielczością 2K i bardzo niskim input lagiem. Mi np. gra się dużo wygodniej na dużym ekranie 42" niż na monitorze 25".

Racja poza tym, część ma taką sytacje iż ciężko o kącik grania (rodzina i te sprawy), więc podłaczają PC do TV w salonie, a że pokój duży powiedzmy, to z odległości 3m TV na pewno nie straszy.
 
Współczuje takiego obcowania z dobrymi tytułami. Serio.

Kiedy np. ja żadnego współczucia nie potrzebuję, bo mi najzwyczajniej w świecie tak się gra lepiej. Też mógłbym napisać, że współczuję ci grania na monitorze 25" przykładowo. Tylko jaki miałoby to sens? Jest to tak samo akademicka dyskusja jak ta o wyższości pada nad klawiaturą i myszą (lub odwrotnie). Ale skoro ktoś zadaje konkretne pytanie o to jaki TV kupić, to widocznie ma w tym jakiś cel. I dyskredytowanie jego potrzeb, bo ty akurat uważasz granie na TV za bezsens, nie jest nikomu potrzebne. I nikomu nie pomaga.
 
@Yakin : W moim odczuciu TV to tylko konsola, jeśli chodzi o PC to monitor. Pierniczenie się z kablami nie dla mnie, no i pod rozdziałkę TV trzeba mieć mega kompa z SLI, bo inaczej to nie granie. Mój GTX 980 wysiada ;) Tak ja to widzę.
 
@Yakin : W moim odczuciu TV to tylko konsola, jeśli chodzi o PC to monitor. Pierniczenie się z kablami nie dla mnie, no i pod rozdziałkę TV trzeba mieć mega kompa z SLI, bo inaczej to nie granie. Mój GTX 980 wysiada ;) Tak ja to widzę.

Ale to jest wasze odczucie. To po pierwsze. Po drugie z żadnymi kablami nie trzeba się pierniczyć, wszystko zależy od tego jakie masz wyjścia na karcie. Po trzecie niepotrzebny ci żaden super komp. Jak masz TV FullHD, to masz rozdziałkę 1920x1080. Dokładnie taką samą jak przy monitorach. Poza większą przekątną nie ma żadnej różnicy.
 
Rozdziałkę TV? Większość to 1080p. O tych kablach też nie rozumiem, Twój monitor jest bezprzewodowy?

A czy TV postawię na biurku ? :p

@Yakin : Trzeba się pierniczyć. Nie wiem jak u innych, ale u mnie to co bym zrobił z klawą i myszką, dla mnie to nie granie. Cały czas piszę o moim odczuciu. Fakt jeden kabel HDMI do grafy, a reszta? ;)
 
A czy TV postawię na biurku ? :p
Nie wiedziałem, że do tego służy telewizor.
Trzeba się pierniczyć. Nie wiem jak u innych, ale u mnie to co bym zrobił z klawą i myszką, dla mnie to nie granie. Cały czas piszę o moim odczuciu. Fakt jeden kabel HDMI do grafy, a reszta? ;)
Pięciometrowe przedłużki usb to kilka złotych. Ewentualnie pad lub bezprzewodowy sprzęt.
 
Nie wiedziałem, że do tego służy telewizor.

Pięciometrowe przedłużki usb to kilka złotych. Ewentualnie pad lub bezprzewodowy sprzęt.

5.1 też bezprzewodowe? Dasz linka? To czemu pytasz czy mój monitor jest bezprzewodowy, skoro telewizor nie służy do stawiania na biurku, nie ogarniam...:facepalm:
 
5.1 też bezprzewodowe? Dasz linka? To czemu pytasz czy mój monitor jest bezprzewodowy, skoro telewizor nie służy do stawiania na biurku, nie ogarniam...
Piszesz, że przy TV trzeba ogarniać kable, jakby przy monitorze tego nie trzeba było robić.
 
Piszesz, że przy TV trzeba ogarniać kable, jakby przy monitorze tego nie trzeba było robić.

Przy przenosinach PC do TV. Wyraziłem swoje zdanie mogę mieć jak chcę, mogę twierdzić że monitor nie ma przewodów, bo są niewidzialne. Mogę? Mogę.
 
Top Bottom