Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Troche flame sie zrobil, ale dzieki za odpowiedzi. Swoja droga pierwszy raz chce sprobowac takiego grania (tv i pad pod PC). Zawsze tluklem z klawiatury i myszy skulony przy biurku, ale W3 wydaje mi sie idealny do grania "jak w kinie" - wygodnie rozlazla pozycja po kanapie z padem w lapie :)

Bedzie i7 i bedzie TV, przy czym raczej nowsza generacja sony 42" niz nieco starsza 48". Sciane od kanapy dzieli jakies 3 metry, wiec powinno byc git.
 
A czy TV postawię na biurku ? :p

A czemu od razu na biurku? U mnie stoi na szafce TV 3 m od biurka.

@Yakin : Trzeba się pierniczyć. Nie wiem jak u innych, ale u mnie to co bym zrobił z klawą i myszką, dla mnie to nie granie. Cały czas piszę o moim odczuciu. Fakt jeden kabel HDMI do grafy, a reszta? ;)

Nic się nie trzeba pierniczyć. Klawę mam na podkładce, myszą operuję normalnie na biurku, a jeden kabel HDMI załatwia wszystko. Nie potrzeba żadnych innych.

Troche flame sie zrobil, ale dzieki za odpowiedzi. Swoja droga pierwszy raz chce sprobowac takiego grania (tv i pad pod PC). Zawsze tluklem z klawiatury i myszy skulony przy biurku, ale W3 wydaje mi sie idealny do grania "jak w kinie" - wygodnie rozlazla pozycja po kanapie z padem w lapie :)

Bedzie i7 i bedzie TV, przy czym raczej nowsza generacja sony 42" niz nieco starsza 48". Sciane od kanapy dzieli jakies 3 metry, wiec powinno byc git.

Ja nie gram na padzie, ale moje siedzisko od TV dzieli podobna odległość, więc obstawiam, że będzie ci wygodnie :). Też mam 42", w zupełności wystarczają przy takiej odległości.
 
Last edited:
@Raziel91

Hm... AMD Radeon HD 6870 niby nie odstaje drastycznie wydajnością od nVidia GTX 660, acz różnice są (dodatkowo przy wymaganiach Wiedźmina 3 w kartach AMD widnieje GPU z kolejnej rodziny - Radeon HD 7870 ).
Teoretycznie gra powinna ruszyć, ale nie wiem jakie będzie w kwestii VRAM Twojej karty (bo ta ma tylko 1GB, a zarówno AMD Radeon HD 7870 jak i nVidia GTX 660 mają 2 GB pamięci). Jeśli już (myśląc optymistycznie) nastawiałbym się na jakieś niskie rozdzielczości przedziału 720p.

Jeśli w ogóle ruszy.
 
Last edited:
Może być ciężko - największą przeszkodą będzie tutaj zapewne właśnie VRAM. Ten 1 GB to trochę za mało.
W dodatku jest to karta realnie około 40% wolniejsza od minimalnej GTX 660 - i to pomijając problemy z VRAM.
 
Ciekawe swoją droga, jak to będzie z tą GTX660 - czy rzeczywiście udźwignie grę w stabilnych 30fps-ach jedynie na minimalnych, czy też będzie się dało z niej wykrzesać coś więcej.
 
Ciekawe swoją droga, jak to będzie z tą GTX660 - czy rzeczywiście udźwignie grę w stabilnych 30fps-ach jedynie na minimalnych, czy też będzie się dało z niej wykrzesać coś więcej.

Sam jestem ciekaw, jak ta karta będzie się sprawowała.
 
GTX 660 na starcie niszczy konsole "nowej generacji", więc można sobie odpowiedzieć na to pytanie :)
 
Fajnie jakby redzi dali dostęp do przeprowadzenia testów Wiedzmina 3, chce se kompa złożyć a boję się że gtx 960 może być za słaby do uzyskania 30 fps na wysokich ;x
 
Fajnie jakby redzi dali dostęp do przeprowadzenia testów Wiedzmina 3, chce se kompa złożyć a boję się że gtx 960 może być za słaby do uzyskania 30 fps na wysokich ;x

Do Wiedźmina czy nie, ja tej karty bym nikomu nie polecił. Jest bardzo nierówna, w niektórych grach działa nieźle w innych dużo gorzej od kart z poprzedniej generacji. Szukałbym czegoś używanego. gtx 770 można dorwać za mniejsze pieniądze, albo jakiegoś r9 280x.
 
nierówna?- problemy ma tylko w grach które na ULTRA wymagają więcej niż 2gb vramu jak AC Unity, ale doszukiwać się 770 która też ma 2gb vramu?- bez sensu, a ten radek, niby lepszy ale W3 powstaje pod nvidie. Tak jak mówie, przydały by się jakieś testy żeby było wiadome co i jak ;D
 
Jak myślicie, mam procesor z minimalnych wymagań i5 2500k, podkręcony do 4,5GHz, i będę chciał zakupić radka R9 290, kartę z wymagań zalecanych. Będzie coś z tego? Pogram na wysokich? Albo przynajmniej średnich z kilkoma ustawieniami wysokimi..?
 
Jak myślicie, mam procesor z minimalnych wymagań i5 2500k, podkręcony do 4,5GHz, i będę chciał zakupić radka R9 290, kartę z wymagań zalecanych. Będzie coś z tego? Pogram na wysokich? Albo przynajmniej średnich z kilkoma ustawieniami wysokimi..?
Wydaje mi się, że wysokie i 60 fps w 1080p powinno spokojnie dać radę. Raczej na pewno z wyłączonym NVidia Hairworks.
Jeśli satysfakcjonuje Cię 30 fps, to powinieneś dać radę spokojnie pograć na Ultra - skoro na GTX 980 Ultra działa w 60 fps.
 
Czy moglibyście mi coś doradzić w kwestii monitora ? Chciałbym kupić coś fajnego pod Wiedźmina, bo w tej chwili męczę się na starej IIyama`ie.
Jestem pewny co do tego, że chce kupić 27 cali. Nie jestem tylko pewien co do rozdzielczości... za 1440p trzeba już sporo dopłacić, a więc jestem bardziej skłonny ku jakimś dobrym 1080p. Np coś takiego:
http://www.morele.net/monitor-asus-mx279h-538793/

Zdaję sobie sprawie, że przy takiej przekątnej piksele mogą być widoczne, jednak dodam, że posiadam gtx 980 i zamiast "naturalnej" rozdzielczości planowałem zadowolić się technologią DSR, która wydaję się być bardzo fajnym rozwiązaniem. Przy obecnym monitorze ( 1680 x 1050 ) i 21 calach skalowanie za pomocą DSR, do np 4k powoduję, że wszystko na ekranie jest maleńkie, wręcz mikroskopijne. W związku z tym wpadłem na pomysł wyposażenia się w duży monitor ( nie mówiąc już o tym, że noszę okulary i duży ekran to dla mnie spora wygoda).

Dodam jeszcze, że bardzo cenie sobie 60 klatek, które jak wszyscy dobrze wiemy, przy wyższej rozdzielczości, nawet na dobrej karcie, mogą być ciężkie do uzyskania.
Wolę raczej mniejszą rozdziałke + Antialiasing + 60 FPS.

Czy ktoś może mi pomóc ?
27 cali 1920 x 1080 czy 27 cali 2560 x 1440 ? I dlaczego.
 
Last edited:
Czy ktoś może mi pomóc ?
27 cali 1920 x 1080 czy 27 cali 2560 x 1440 ? I dlaczego.
Napiszę coś później, a możliwe, że jutro. Tak w skrócie:
Ten Asus bardzo fajny..
FHD dla jednego będzie wystarczające na 27'', dla innego za mało. Kwestia indywidualna. Najlepsza opcja, zdecydowanie to zobaczyć (sklep) w akcji jakąś grę, zarówno w FHD jak i 2560x1440.
Wstępnie:
http://international.download.nvidi...tive-comparison-1-1920x1080-vs-2560x1440.html
Pobaw się suwaczkiem i poobserwuj roślinki na dole ekranu. Różnica jest i to nie mała, a w ,,realu'' jest większa.

Na 2560x1440 (już nie mówie o powyższym porównaniu) obraz jest bardziej szczegółowy, lepszej jakośći. Czyli w skrócie - po prostu lepszy.

Tutaj 27 calowa alternatywa dla powyższego Asusa tylko właśnie 2560x1440:
http://www.morele.net/monitor-asus-pb278q-534858/
Jak coś to pisz.
 
@Jonek52 mikroskopijne przy dużej rozdziałce? Stare gry miały nieskalowalny interfejs, zapewne w W3 będzie się ładnie dostosowywał. Ponadto DSR nie zwiększa wydajności, 1440p z DSR lub po prostu z możliwości monitora zżerają mniej więcej tyle samo mocy. Ponadto, większa rozdziałka i FXAA nieraz dają więcej FPS niż 1080p plus np. MSAAx4.

Jeżeli miałbym wybrać między 27" 1080p a 1440p to oczywiście brałbym ten drugi, gdyż ma on większą gęstość pikseli na jednostkę powierzchni. A zawsze możesz obniżyć rozdziałkę do 1080p.
 
Jeżeli miałbym wybrać między 27" 1080p a 1440p to oczywiście brałbym ten drugi, gdyż ma on większą gęstość pikseli na jednostkę powierzchni. A zawsze możesz obniżyć rozdziałkę do 1080p.
To prawda.

Ponadto, większa rozdziałka i FXAA nieraz dają więcej FPS niż 1080p plus np. MSAAx4.
Albo całkiem wyłączyć AA i spory boost wydajności. Ewentualnie x2 co by jakieś było.
 
@Daniel Abatemarco @PATROL Wielkie, serdeczne dzięki za pomoc. :)
Na pewno odwiedzę też sklep, żeby zobaczyć te różnice na żywo. Czuję się o wiele bardziej przekonany do 1440, to na pewno. Natomiast mam jeszcze jedno pytanie.
Różnica między 1080 vs 1440 jest faktycznie znaczna, oczywiście na ogromną korzyść tej drugiej. Jednak cena, która trzeba dopłacić za to drugą, przy 27 calach, też jest niemała... Biorąc pod uwagę DSR i póki co pomijając kwestie wydajnościowe... Czy różnica między 1440, a 1080 przeskalowanym do 1440 będzie też tak widoczna, jak "prawdziwe' 1440 vs 1080 ? Pytam, bo jednak dalej odstrasza mnie cena. Jeżeli będę w stanie uzyskać bardzo naturalny efekt 1440p za pomocą DSR na karcie, szczególnie przy np. jakiejś dobrej jakości monitorze 1080p to nie ukrywam, że wolałbym to, niż płacenie 2000zł na monitor...
Czy różnica będzie spora?
 
Top Bottom