Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
stary jeszcze takiej gry do publiki wypuszczonej nie było co osobno monitory wykorzystywała - przynajmniej ja nie pamiętam
 
stary jeszcze takiej gry do publiki wypuszczonej nie było co osobno monitory wykorzystywała - przynajmniej ja nie pamiętam



http://www.wsgf.org/mgl/ef_s/
 
AMD Phenom II x4 965 4,0 Ghz
Radeon HD 7790 OC 1GB
8 GB ramu

Wiem że trochę mało ramu na grafice ale po podkręceniu grafiki, to już tak bardzo od 7850 nie odbiega, jak myślicie czekać na premiere i przetestować ten zestaw (a zależy mi na znośnej grze) czy raczej już teraz myśleć o czymś nowym?
 
AMD Phenom II x4 965 4,0 Ghz
Radeon HD 7790 OC 1GB
8 GB ramu

Wiem że trochę mało ramu na grafice ale po podkręceniu grafiki, to już tak bardzo od 7850 nie odbiega, jak myślicie czekać na premiere i przetestować ten zestaw (a zależy mi na znośnej grze) czy raczej już teraz myśleć o czymś nowym?

Ja bym poczekał aż wersja gry dla recenzentów trafi do jakiegoś portalu zajmującego się sprzętem. Mam nadzieje, że wybadają tam jaki sprzęt zapewni to rzeczywiste minimum dla komfortowej rozgrywki na niskich ustawieniach.
 
@Cisek.107

W zestawieniu masz wspomnianą pozycję Hud Stretch - czyli "rozciągnięcie" HUD'a, co w tym zestawieniu można rozumieć jako możliwość dostosowania go na innym (osobnym) monitorze. Wiem, że takie coś podobnego było kiedyś w kilku grach strategicznych (konkretów teraz nie pamiętam, ale zapewne jako pewnik można przyjąć serię Total War).
 
@I_w_a_N nie wiadomo jak to rozumieć. Ja przez rozciągnięty hud rozumiem to że hud się rozciąga, a nie dopasowuje (miałem tak w Vice City , wyglądało to dziwnie i trzeba było wgrywać mody, aby to wróciło do normy) i nie ma to nicwspólnego z tym co chciał osiągnąć @Leouch
 
Gościowi chodzi czy istnieje taka gra że np. grasz na jednym monitorze a na drugim masz odpaloną np z gry mape z podglądem pozycji na żywo
 
Gościowi chodzi czy istnieje taka gra że np. grasz na jednym monitorze a na drugim masz odpaloną np z gry mape z podglądem pozycji na żywo
No właśnie i o tym pisałem kilka postów wcześniej że on coś w stylu WII U i pada który pokazuje mapę, czy Smart Glass dla XBOX ONE gdzie na tel można sobie sobie mapkę odpalić i coś takiego jest chyba nie osiągalne na PC
 
Pokazałeś listę gier która wykorzystuje dodatkowy monitor do przestrzennej rozdzielczości, a jemu chodziło o takie coś że drugi monitor ma osobne zastosowanie(coś jak w WII U czyli na padzie jest ekran który w grach robi za mapę)

dokladnie
@Cisek.107

W zestawieniu masz wspomnianą pozycję Hud Stretch - czyli "rozciągnięcie" HUD'a, co w tym zestawieniu można rozumieć jako możliwość dostosowania go na innym (osobnym) monitorze. Wiem, że takie coś podobnego było kiedyś w kilku grach strategicznych (konkretów teraz nie pamiętam, ale zapewne jako pewnik można przyjąć serię Total War).
? 2 najnowsze tw nie maja teakiego wsparcia
 
Witam wszystkich! Mam kilka pytań odnośnie specyfikacji mojego komputerka
Zestaw ma około 1 roku, oto on:
Proc: Intel Core i5-4690 CPU @ 3,5 Ghz
Grafika: Asus GeForce GTX 760-DMCOC-2GD5 2GB
RAM: 8 GB Crucial 1600MHZ
Bieżąca rozdzielczość to 1680-1050, 60hz
Na jakie wymagania mogę liczyć? średnie+Wysokie, średnie, czy raczej low? Wiem ze nie ma jeszcze testów, chodzi mi tylko o opinię.
Czy przy tym zestawie opłaca mi się zmieniać monitor na jakiś lepszej klasy(iiyama X2483HSU-B1), co przy zwiększeniu rozdzielczości zapewne poskutkuje obniżeniem jakości grafiki? Czy może lepiej zakupić lepszą kartę grafiki i zostać przy obecnym monitorze(pytanie czy jest sens kupować gtx970 i grać w niskiej rozdzielczości)? Ewentualnie podkręcić obecną kartę, ale czy efekt będzie widoczny?
Wiem, trochę to zagmatwane ale chciałbym się przygotować możliwie jak najlepiej na nadchodzącą premierę. Z góry dzięki za wszystkie pozytywne i negatywne() komentsy i porady.
Ave!

ktoś coś poradzi?
 
@VanHasashin Ciężko tak na prawdę powiedzieć jak to będzie wyglądać. Myślę że średnie/średnio-wysokie, ale wiesz nie można być tego pewnym . Jedyne co na razie widzieliśmy to gra odpalona na porządnym sprzęcie i tam działa dobrze, a jak jest ze słabszymi konfiguracjami nie wiadomo. Wymiana grafiki na 970 powinno pozwolić ci na grę w bardzo wysokich ustawieniach(i może będziesz mógł sobie ustawić nie które suwaki na ultra), jeśli chodzi o rozdzielczość to musisz sobie sam odpowiedzieć czy ci będzie taka przeszkadzać
 
Mam procesor i5 - 2500k @3,3 Ghz, 4GB ramu cl9 @ 1337 Mhz i GTX 670...
Może ktoś doradzić czy warto jest wydać 170 złotych na dokupienie 4gb ramu (muszę kupić dokładnie takie same patrioty jak te 2-3 lata temu aby pamięć była kompatybilna z dual chanel z tego wiem, w dodatku chyba zdrożała a nie staniała od tamtego czasu ._. ).
Poza tym zastanawiam się nad dokupieniem coolera jak Hyper 212 Evo / plus za około 120 zł i podkręceniem procka do 4 / 4.2 Ghz
Zastanawiam się czy warto jest w ogóle ulepszać ten komputer i czy w ogóle zrobiło by do różnicę wartą tych pieniędzy czy to strata kasy i lepiej poczekać na nowy komputer za ~3.500 zł (który kupie najszybciej za jakiś rok ._. )
 
Pytałem się wcześniej jak podkręcony i5 2500k 4,5GHz współgra z R9 290 i podobno pograłbym na wysokich. Tylko problemem jest cena tej karty. Jakby się spisała trochę tańszy radek, R9 280x ? Chodzi mi o jakieś wysokie ustawienia ale nie nastawiam się wtedy na stałe 60FPS, ale mógłym wtedy liczyć na te 40-50fps z tą grafiką?
 
Top Bottom