Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Dzięki za odpowiedź, no ale może CD Projekt RED udało sie jeszcze bardziej zooptymalizować W3 wkońcu oficjalne wymagania byly podawane w styczniu, więc troche czasu temu, aczkolwiek mogę sie mylić. A jak mogę sie skontaktować z twóracmi gry z takim samymy zapytaniem, bo oni bedą jednak wiedzieli najlepiej, z tego co się orientuje to mają taką politykę że ich obowiązkiem jest odpowiedzieć na każde pytanie.
pozdr.
 
Jeszcze co do wielu monitorów to widziałem na yt gościa co grał na 3 monitorach w BF 4, a na telewizorze widniała mapa.
 
Cały czas się głowię i rozmyślam, czy mój sprzęt podoła - i7-2600; 16GB RAM 2000MHz, GTX670 4GB + GTX 560ti dedyk do PhysX. Planowałem zmienic na 970, ale cóż, budżet nie pozwala.
 
Mam pytanko czy śmignie na minimalnych na lenovo y50-70?
Intel Core i7-4710HQ 2.5 GHz
NVIDIA GeForce GTX 860M - 4096 MB, dodatkowo Intel HD Graphics 4600
16GB RAM, dysk SSD?

Dzieki z góry :)
 
Właśnie widziałem te porównania i nie wiem czy zbierać na konsolę czy nie :( Nie za bardzo chce mi się śledzić całego wątku o wymaganich, więc pewnie powtórzę zadane tu wcześniej pytanie. Czy możliwe, że podane wymagania sprzętowe są zawyżone i w rzeczywistości będą mniejsze?
 
Czy możliwe, że podane wymagania sprzętowe są zawyżone i w rzeczywistości będą mniejsze?

Zawyżone są na pewno, tylko nie wiadomo jak bardzo ;) Stad ciężko jednoznacznie oceniać czy gra pójdzie czy nie na danym sprzęcie. Obstawiam, że praktycznie każda karta obsługująca dx11 będzie w stanie odpalić grę w minimalnych ustawieniach, jednak te mniej wydajne mogą mieć spore problemy z wygenerowaniem kilku klatek na sekundę więc o grze w takiej sytuacji można zapomnieć tzw pokaz slajdów, dosłownie.
To co masz w laptopie powinno dać radę w minimalnych uciągnąć tę grę w kinowym wydaniu (czyt. około 30 fps), ale nie traktuj tego jako 100% pewną odpowiedź bo nie ma żadnych konkretnych testów i trzeba poczekać z tym. Na razie wróżenie z fusów.
 
Last edited:
Moja pierwsza wizyta na forum więc siema wszystkim :) Wiem, że to samo pytanie po raz 2374682 musi być męczące ale w kwestii komputerów jestem totalnie zielony i potrzebuje Waszej porady. Naturalnie myślę o kupnie wiedźmina zaraz po premierze, ale boje się, że mój komputer nie udźwignie tego potwora. Gram na laptopie hp pavilion g6 2330sw.
procesor: Intel core i5 3230M 2,6Ghz max turbo 3.5Ghz 6Mb cache 2 rdzenie 4 wątki
16GB RAM
Karta graficzna AMD Radeon HD 7670M

Sprawdzilem wymagania i porównałem na ile potrafiłem ( a nie potrafiłem bo nie rozumiem nawet 10% tych wszystkich skrótów). Widzę, że procesor i karta jest trochę słabsza niż powinna być, ale np RAM jest o wiele wyższy. Czy mogę mieć nadzieje, ze to pomoze?:D Pewnie udalo mi sie kogos rozbawic, ale serio się na tym nie znam. Dodam tylko, że nie muszę mieć 60/50/40 fps. W najnowsze DA gram na srednio-wysokich ustawieniach gdzie ilosc klatek to ok 15/s, i w zupelnosci mi to wystarcza :D byle by nie klatkowało. Czy w Wiedźminie mam szansę na przyjemną gre bez lagów i łez z powodu żałośnie biednych tekstur? Z góry dzięki :)
 
Last edited:
Zmartwię Cie, ale wątpie, że W3 zadziała na tym sprzęcie. Pewnie sam z ciekawości sprawdzę na moim lapku z sygnaturki, ale nie ma szans, że będzie to chodzić nawet na minimalnych.
 
Jak trochę zaoszczędzę to pomyślę o zainwestowaniu w jakąś wydajniejszą, to mój pierwszy komputer i pewnie nie zmienie go jeszcze pare lat więc mała inwestycja nie byłaby zła. Jeszcze raz dzięki :)
 
Witam
Pytanie do was ..


Intel Core i7 2600K @ 3.40GHz podkręcony na 4.2 GHz
Ram 16gb ddr3
płyta gigabyte Z68AP-D3 (Socket 1155)
GTX 580 msi 1.5GB
monitor 1920x1080
Da radę pograć w~40 fps-ach na średnich / wysokich ze wskazaniem na wysokie?
Jak nie to podpowiedzcie co wymienić i na co, ale przy wymianie liczyłbym już na wys./ultra 50+fps ;)
 
Last edited:
minimalne/średnie raczej Ten twój zestaw aż prosi o lepszą kartę graficzną. masz bardzo mocnego proca i dużo ramu, ale to dużo nie zmieni przy słabej karcie graficznej
 
Last edited:
@lenox111
Tak jak przedmówca powiedział - wymiana karty graficznej przy takim zestawie to konieczność. Obecna karta graficzna to wąskie gardło Twojego zestawu.
 
Top Bottom