Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Jak nie to podpowiedzcie co wymienić i na co, ale przy wymianie liczyłbym już na wys./ultra 50+fps
Celuj w gtx'a 970, koszt mniej więcej 1450zł- idealna karta do twojego zestawu i generalnie karta bardzo opłacalna względem wydajności, w dodatku dorzucają do niej właśnie W3. Ale napisz nam jaki masz zasilacz. Bo jeśli kupowałeś gotowca to istnieje prawdopodobieństwo że zamontowali ci bombę zegarową ;P
 
Witam!
Otoż chciałbym wiedzieć na jakich ustawieniach i fps'ach uciągnie mój zestaw :)
Tu daje parametry:
NVIDIA GeForce GTX 960 Windforce
AMD FX 8320 Eight Core Processor 3.5 GHz
2x4GB goodram
Dzięki z góry za odpowiedź! :)
 
Zasilacz 700w aerocool 80plus
Z tym procesorem to mnie miło zaskoczyliście :D Bo do najmłodszych to on nie należy, u mnie jest już bodajże 3,5 roku.
 
Mam pytanie, jak spisze się podkręcony i5 2500k 4,5GHz z radeonem R9 280x, a jak z R9 290? Pytam bo planuje zakup nowej karty, i chciałbym pograć na wysokich ustawieniach. Oczywiście nie licze z tymi kartami na stałe 60fps ale powyżej 40 rozgrywka mile widziana. O ile z R9 290 mam jeszcze szanse na ustawienia wysokie z wysokim fps, to czy z R9 280x mam szanse na wysokie, oczywiście z mniejszym fpsem ale pozwalającym na płynną rozgrywkę?
 
Mam pytanie, jak spisze się podkręcony i5 2500k 4,5GHz z radeonem R9 280x, a jak z R9 290? Pytam bo planuje zakup nowej karty, i chciałbym pograć na wysokich ustawieniach. Oczywiście nie licze z tymi kartami na stałe 60fps ale powyżej 40 rozgrywka mile widziana. O ile z R9 290 mam jeszcze szanse na ustawienia wysokie z wysokim fps, to czy z R9 280x mam szanse na wysokie, oczywiście z mniejszym fpsem ale pozwalającym na płynną rozgrywkę?

Jeżeli już zastanawiasz się nad zakupem R9 290 to pomyśl czy nie dołożyć 100 zł i nie kupić GTX 970. Ja właśnie kupiłem sobie składaka i od Radeona R9 280 namyśliłem się i zdecydowałem dopłacić i kupić GTX 970 Gaming 4G, karta ma bardzo dobre referencje, więc podejrzewam że 19.05 będę zadowolony przy i5 4460 i 8GB RAM.
 
Last edited:
No właśnie jeśli bym już kupował R9 290, to używke za około 1100zł. Za dobrego GTX 970 z dobrym, niereferencyjnym chłodzeniem trzeba dać 1500zł. Dlatego zależy mi albo na R9 280x, wtedy bym zaoszczędził, ale jeśli rozgrywka na tej karcie miałaby mnie nie satysfakcjonować chciałbym mocniejszego R9 290. Pytanie jak R9 280x będzie sobie radził z wiedźminem na wysokich ustawieniach..
 
Zasilacz 700w aerocool 80plus
Z tym procesorem to mnie miło zaskoczyliście :D Bo do najmłodszych to on nie należy, u mnie jest już bodajże 3,5 roku.
zasilacz oki, Ogólnie to procesory w zasadzie stoją w miejscu, a nawet.... drożeją (przez kurs dolara)
 
Witam. Mam pytanie dotyczące wymagań W3. Mój komputer to już leciwy sprzęt o następujących parametrach:
AMD Athlon X4 640
Asus GTX 550 Ti DirectCU
8 GB RAM
monitor 1440x900

Tak się zastanawiam... Czy w ogóle pójdzie? chociażby na najniższych z możliwych? Upgrade planuje na święta najpóźniej, ale raczej do premiery nie zdążę. Jakby nie poszedł na takiej konfiguracji to bym po prostu poczekał na lepszy sprzęt, jednak jeśli by poszło, nawet w 15 FPS to jestem w stanie kupić pre-ordera, po to aby przynajmniej zapoznać się z drzewkami rozwoju postaci lub czymkolwiek, co będzie możliwe przy podobnych FPS. Wtedy poczekałbym na upgrade.
Wiem, że gra jeszcze nie wyszła i niewiele wiadomo o optymalizacji, ale czysto teoretycznie? Odpalę? Taki Far Cry 4 poszedł mi w mniej więcej 50-60 FPS na niskich. Jest jeszcze coś co mi daje nadzieję: http://pclab.pl/news60205.html. To wymagania AC: Unity. Widziałem jak ludzie odpalali to na konfiguracji podobnej do mojej. Chociażby na YouTubie. Proszę o opinie.
 
Last edited:
"obrońcy oficjalnych wymagań, bo innych nie mamy
No tak, ty za to grałeś i wiesz. Daj pan spokój.

@Antigar Dla pełnej jasności - żaden z forumowiczów nie ma pewnych informacji na temat tego, jak gra działa / będzie działać na różnorakich konfiguracjach. Mamy jedynie oficjalne wymagania oraz pojedyncze informacje od dziennikarzy "gra na sprzęcie X działa tak, a tak". Na tej podstawie trudno ferować jakieś wyroki pewne w stu procentach. Takie rzeczy to dopiero po premierze. Więc być może przewidywania forumowiczów się sprawdzą idealnie, być może będą jedynie w jakimś stopniu zbliżone do rzeczywistych wyników, a być może będą w ogóle od czapy. Miej to na uwadze.
 
No tak, ty za to grałeś i wiesz. Daj pan spokój.

@Antigar Więc być może przewidywania forumowiczów się sprawdzą idealnie, być może będą jedynie w jakimś stopniu zbliżone do rzeczywistych wyników, a być może będą w ogóle od czapy. Miej to na uwadze.

Trudno się z powyższym nie zgodzić, ale ... @Antigar - grę trza kupić, bo nawet jak nie pójdzie, to będzie się ładnie na półce prezentować ;)
 
@wojtekjanek92

I poza tym, że mógłbyś mieć taniej? :)

W najbardziej zestawie gryzie GeForce GTX 960 (nie najmocniejsza karta) oraz niepotrzebnie potężny i7-4790K. Składając samemu można by kupić dobrą i5, a zaoszczędzone fundusze dać na lepszą kartę.
 
Na przykład, takie i5-4690K jest o około 400-500 PLN tańszy od i7-4790K, a takie kasa dołożona do GPU robi różnicę.

Z perspektywą DirectX 12 ( Wiedźmin 3 ma dostać łatkę po premierze Windowsa 10 ) lepsza grafika lekkim kosztem CPU wydaje się być sensownym rozwiązaniem.

P.S. Tak poza tym to Komputronik jest dość drogim sklepem - w innych też możesz poprosić o złożenie zestawu, a w ogólnym rozrachunku wyjdzie taniej.
 
Top Bottom