Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
A jakie polecasz najbardziej ?

Akurat tutaj musisz się zapytać innych ludzi z forum, bo ja ekspertem zakupowym nie jestem.
Wszystko też zależy od tego jakie podzespoły będziesz chciał kupić (różne ceny są w różnych sklepach - trzeba poszukać np. przez ceneo.pl albo skapiec.pl ). Przy kupowaniu w kilku miejscach trzeba zwracać szczególną uwagę na koszty transportu (niektóre sklepy mają darmową dostawę do punktów odbioru - na ogół tylko w większych miastach), aby tańszy komponent nie okazał się droższy po dodaniu opłaty za przesyłkę (trzeba na problem spojrzeć tak całościowo).
Z mojej strony mogę polecić http://www.morele.net/ oraz http://www.agito.pl/, ale warto kierować się wyszukiwarkami cen.
 
Agito.pl mogę polecić również - ceny sporo niższe niż na komputroniku i nigdy żadnych problemów nie miałem z tym sklepem, a większość mojego komputera była kupiona własnie tam.
Komputronik zasadniczo pod względem cenowym jest bardzo nieopłacalny.
 
A jakie polecasz najbardziej ?
Tak jak pisał @I_w_a_N, najlepiej sprawdzić na ceneo.pl i wybrać te sklepy, w których masz najtaniej, ale z odpowiednią liczbą pozytywnych komentarzy (pamiętaj o przesyłce, jeśli nie masz punktu u siebie w mieście). Ja mogę dodać jeszcze proline.pl, niektóre podzespoły są tam jeszcze taniej niż na morelach.
 
O morele.net napiszę tylko tyle: kupuj wszędzie tylko nie tam. Cyrki z uznaniem reklamacji, zwrotów, fatalnie złożone komputery (akcje w stylu: uszkodzony port PCI-E, bo serwisanci wsadzili kartę graficzną w slot i nie założyli śrubek na śledziu). Radzę prześledzić tematy na forach typu pclab, benchmark czy purepc - "Morele.net problemy z XXX". Wszędzie tylko nie tam, apeluję ponownie:)
 
O morele.net napiszę tylko tyle: kupuj wszędzie tylko nie tam. Cyrki z uznaniem reklamacji, zwrotów, fatalnie złożone komputery (akcje w stylu: uszkodzony port PCI-E, bo serwisanci wsadzili kartę graficzną w slot i nie założyli śrubek na śledziu). Radzę prześledzić tematy na forach typu pclab, benchmark czy purepc - "Morele.net problemy z XXX". Wszędzie tylko nie tam, apeluję ponownie
No właśnie o to mi chodzi. Jeśli bowiem chodzi o sprzęt to jestem kompletnym laikiem. Czy nie jest tak ze jak kupię wszystkie podzespoły w jednym sklepie typu komputronik, to jak mi puszka nie będzie działać to nie będę musiał dociekać co dokładnie jest nie tak tylko oddam im kompa i bede miał spokój ?
 
Nie wiem czy wiecie ale kupując gpu od msi można dostać wyjąwszy wieśka dodatkowo myszkę. Sam nabyłem ostatnio 970tke i promocja działa.
 
Generalnie to dość trudny temat. Osobiście wolę kupić wszystkie części w jednym sklepie (najczęściej komputronik, mam do nich zaufaniem, aczkolwiek ceny mają często kosmiczne), na miejscu sprawdzam plomby producenta na opakowaniach itd. Kompa składam sam, bo zestawy złożone w sklepach najczęściej mają plomby w kilku miejscach i często można gwarancję nieświadomie stracić;/
 
@wojtekjanek92

Gainward z pierwszego linka wygląda jakby miał chłodzenie referencyjne i rzecz jasna sporo niższe zegary pamięci i rdzenia. Ta druga karta to EVGA, wersja z autorskim chłodzeniem ACX, podkręcona. W przypadku EVGA płacisz nieco więcej za firmę, ale z drugiej strony to najlepszy serwis na świecie.
 
Procesor - Intel Core i7 4770K
Grafika- SAPPHIRE R9 290X 4GB GDDR5 - referencyjna
Ram - 12 GB DDR3

Jak myślicie pociągnie Wiedźmina na wysokich w 60fps?
 
Last edited:
Powinno pójść.

R9 290X jest trochę szybszy (tak pewnie z 10-15%) od rekomendowanego R9 290.
Jeśli zalecane to miks wysokich i średnich, a jednocześnie GTX 980 pozwala na płynne 60 fps przy Ultra, przy czym R9 290X nie jest drastycznie wolniejszy od konkurencji zielonych, to wówczas można dojść do wniosku iż płynne wysokie będą jak najbardziej realne.

Pamiętaj jednak, że to tylko nasze domysły, które samo życie może brutalnie zweryfikować już za 19 dni.
 
@Raivenn

Raczej na minimum.

Chociaż jeśli wymagania do minimum pozwalałyby na 60 fps (z najniższymi ustawieniami), to może na średnich uciągną te 30 klatek?
 
Top Bottom