Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ja po premierze GTA 5 zastanawiam się jak będzie z wykorzystaniem VRAM z Wiedźminie. Niby w rekomendowanych jest GTX 770 (sam taką kartę posiadam), ale nic o pamięci Redzi nie napisali. W takim GTA 5 fps się trzyma w okolicach 40-45, ale po ustawieniu tektur lepszych niż normalne (które jak dla mnie wyglądają tragicznie i grać z nimi nie idzie :p) limit pamięci jest sporo przekroczony i zdarzają się przycinki.
 
Jest też wersja GTX 770 z 4gb pamięci. Czy w wymaganiach jest napisane ile pamięci trzeba mieć?
 
@Zawiszay nic o pamięci nie piszą, ale z drugiej strony Radeon z zalecanych już w standardowej wersji ma 4Gb.

Może Nvidia tak pomogła w optymalizacji że na kartach AMD będzie potrzebne 2 razy więcej VRAMu :troll:
 
@Zawiszay

Nie ma słowa o VRAM, ale bardzie popularna było GTX 770 z 2GB VRAM. Z drugiej jednak strony Radeon R9 290 ma 4GB VRAM.

Miejmy nadzieję, że RED'zi współpracując z nVidia będą mieli na uwadze fakt iż GTX 970 ma tak naprawdę (szybkiej i efektywniej) VRAM o pojemności 3,5 GB.

---------- Zaktualizowano 19:19 ----------

@SoltysGamingPL

:ninja:
 
A jeszcze rok wszyscy odradzali kupować karty z 4GB do FullHD, bo niepotrzebne i tylko bezsensownie się przepłaca i i tak nie ma gier które tyle potrzebują i długo jeszcze takich nie będzie. :D A teraz z większością nowych gier ten problem, że fpsy w normie, wszystko leci na Ultra, a pamięć się zapycha po godzinie grania. :p
 
Witam. Mam dość ciekawe pytanie, obawiam się że w tej chwili tylko deweloperzy mi na nie odpowiedzą, ale zamieszczę, bo może ktoś wie.

Mianowicie z ostatnio udostępnionych gameplay'ów wynika,że najgorszy kopniak po wydajności idzie, jak w grze włączy się physX i Hairworks. Czy ktoś się może orientuje czy tutaj pomogła by dedykowana karta do obliczeń physx? Na przyklad dodatkowy gf750. W kwestii samego physX to wiadomo że pomaga, ale nie wiem jak z tym współpracuje hairworks. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii albo podejrzenia jak to może zagrać w W3?
 
4GB VRAM na mieszankę średnio-wysokich ustawień. Jeżeli wymagania nie są zawyżone to nie możemy liczyc na dobrą optymalizację. Chociaż z drugiej strony W3 już niby śmiga na GTX 980 na ultra w 60 fps. Ciężko nie zglupiec przy tych wymaganiach.
 
4GB VRAM musi wystarczyć na Ultra w Full HD, bo ponoć właśnie na GTX 980 Wiedźmin 3 chodził na tych ustawieniach (a jak wiadomo ta karta ma 4 GB pamięci wideo). Pytanie tylko czy ta pamięć była wykorzystywana niemal do swych limitów, czy może był zapas pozwalający się cieszyć również posiadaczom GTX 970.
 
4GB VRAM musi wystarczyć na Ultra w Full HD, bo ponoć właśnie na GTX 980 Wiedźmin 3 chodził na tych ustawieniach (a jak wiadomo ta karta ma 4 GB pamięci wideo). Pytanie tylko czy ta pamięć była wykorzystywana niemal do swych limitów, czy może był zapas pozwalający się cieszyć również posiadaczom GTX 970.

Mówisz to z pozycji posiadacza 970, lub też z ciekawości, czy Dziki Gon robi użytek z całych 4GB na grafice.
Myslę że będzie sytuacja stadartowa:
Dziki Gon robi użytek z całych 4GB, ale w wypadku 970 magicznie potrzebuje tylko ok 3.4-3.5GB .
 
Last edited:
Miedzy GTX 970 a 980 mysle, ze roznica przy ultra w fullHD w fps-ach to bedzie cos około 15-20 czyli 40 fps spokojnie powinno pociagnac na 970 a to juz jest lepiej niz 30fps
 
Mówisz to z pozycji posiadacza 970, lub też z ciekawości, czy Dziki Gon robi użytek z całych 4GB na grafice.

Mówię to na podstawie tego co wspominali RED'zi, czyli "faktu" (który na razie można brać jedynie za dobre słowo), że Wiedźmin 3 chodzi na Ultra w Full HD w płynnych 60 fps na GTX 980. GTX 980 nie ma więcej niż 4GB VRAM, a wątpię aby gra wykorzystywała maksimum tych zasobów (zawsze musi być jakiś zapas). Czy będzie to 3,8, czy może 3,6 GB to się okaże po premierze.
Z racji, że gra jest promowana przez zielonych na kartach rodziny Maxwell z których tylko jedna ma tak naprawdę 4GB VRAM sądzę iż zostanie zrobione wszystko aby nie przekraczać tej granicy. Pytanie tylko czy powyższy zabieg się powiedzie.
 
Witam, chciałbym się dowiedzieć czy Waszym zdaniem jest szansa na jakąkolwiek zabawę z W3 z obecnie posiadanym przeze mnie sprzętem;

PROCESOR - QuadCore AMD Phenom II
x4 BlackEdition 965
800MHz (4x200) 3,4GHz

GRAFIKA - Gigabyte AMD Radeon HD7850
1024MB GDDR5 256bit

RAM - Geil Dragon RAM 1x8GB 1600MHz

*Jeśli piszę w nieodpowiednim do tego temacie, z góry przepraszam i proszę o przekierowanie, pozdrawiam.
 
Witam. Nie posiadam mocnego sprzetu a mianowicie 8 gb ram procesor i5 4590 3.30ghz i geforca gt 630 4gb nie wymagam cudów ale czy da się grać na niskich ustawieniach?
grafika to rzecz drugorzędna najważniejsze by gra nie cieła i zwalniała, a że nie wyciągnie ultra detali to mało mnie obchodzi.
dla przykladu gta v na niskich wyciąga między 35 a 45 fps, dying light na najniższych stałe 30fps. dodam że obie gry w 720p
 
Top Bottom