Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Obawiam się że z tą kartą graficzną może być problem w uzyskaniu grywalnej płynności najniższych detalach i i w nawet niskiej rozdzielczości. Poważnie zastanów się nad nową kartą, lub jeżeli masz PS4 lub Xbox One to bierz wersję gry na konsole.
Kwota około 500-600 zł powinna śmiało wystarczyć na używane karty pokroju gtx 660, 760 czy radeon r9 270,270x. Które powinny pozwolić na rozgrywkę w średnich detalach nawet w fullHD. Do 720p (jeżeli to jest maksymalna rozdzielczość monitora) powinno być bardzo płynnie z powyższymi modelami GPU.
 
rozdzielczość wyciągnie większą bo do gier i tak korzystam z tv, 720 ustawiam bo tyle mi wystarczy. wypatrzyłem sobie geforce gtx 750 2 gb cena około 500 zł jak mówiłeś, więc jednak będę musiał zainwestować te pieniądze. ale z drugiej strony myślę że wiele zależy od opymalizacji gry. jak pisałem wyżej gta v i dying light osiągnęły niezłe wyniki jak na tą kartę. ale z kolei już nowy mortal kombat x czy evil within spadały do 18-25 fps
 
radeony odpadają, od zawsze jetem na geforce i tak pozostanę:) używane karty też w grę nie wchodzą a nowa 660 pewnie z siedem stówek kosztuje, a budżet niestety ograniczony:)
 
Ja miałem Radka R9 270 2GB i chodziła bardzo dobrze m.in w Watch Dogs ale juz z Assasins Creed Unity sobie nie radziła. Duzo zalezy od optymalizacji
 
Przecież REdzi nie są głupcami, i nie zoptymalizowali tak gry, by tylko Ci z wypasionymi kartami powyżej tysiąca zł zagrali, a wiadomo że mały procent polskich graczy stać na takie karty(Na zachodzie pewno mają lepiej) Myślę że karta z minimalnych, spokojnie da radę na coś powyżej ;)
 
a wystarczy gtx 750 pod dziki gon?

Karta nie spełnia minimalnych wymagań, gry więc przynajmniej w teorii nie pozwoli odpalić gry. Najlepiej poczekaj na premierę i poczytaj testy wydajnościowe, by zobaczyć jak gra się skaluje.

Wystarczy

Po raz ostatni zwracam Ci uwagę, byś nie wprowadzał ludzi w błąd. Następnym razem będzie warn.
 
Wszyscy wiemy, że na takich kartach jak gtx 750Ti gra prawdopodobnie ruszy, ale jeżeli chcemy zachowac jakąkolwiek rzetelnośc, gdy ktoś pyta o poradę, możemy posługiwac się jedynie oficjalnymi wymaganiami. Mówienie, że jakaś karta odpali Wiedźmina 3, a jest poniżej minimalnych jest obecnie wprowadzaniem w błąd, chociaż faktycznie może na tych kartach ruszyc.
 
Mówiłem to już kilka razy. Mam nadzieję, że wersja recenzencka gry jak najszybciej trafi do portali "benchmarkowych", gdzie wybadają jak się prezentują REALNE wymagania minimalne gry. Wtedy nie będzie konieczności prowadzenia takich dyskusji jak powyżej ;)
 
Mówiłem to już kilka razy. Mam nadzieję, że wersja recenzencka gry jak najszybciej trafi do portali "benchmarkowych", gdzie wybadają jak się prezentują REALNE wymagania minimalne gry. Wtedy nie będzie konieczności prowadzenia takich dyskusji jak powyżej
Otóż to! Podobno recenzje mają pojawiać się na tydzień przed premierą, więc postanowiłem zaczekać z zakupem karty do ostatniego tygodnia, by mieć ostateczną odpowiedź na pytanie: 970 czy 980? ;)
 
Top Bottom