Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Mam pytanie, czy mój sprzęt uniesie wiesika 3 na 1440p i na ultra ?
Mój komp:
Asus sabertooth 990fx
Amd fx 8150 (podkręcony do 4.5 Ghz)
2 x Geforce 980
16 Gb ram
2 x ssd 128 Gb
 
Mam pytanie, czy mój sprzęt uniesie wiesika 3 na 1440p i na ultra ?
Mój komp:
Asus sabertooth 990fx
Amd fx 8150 (podkręcony do 4.5 Ghz)
2 x Geforce 980
16 Gb ram
2 x ssd 128 Gb

Ja z jedną 980 będę chciał tak grać to mnie nawet nie strasz :D
 

Attachments

  • 09_boleslaw_chrobry.jpg
    09_boleslaw_chrobry.jpg
    171.7 KB · Views: 40
Mam pytanie, czy mój sprzęt uniesie wiesika 3 na 1440p i na ultra ?
Mój komp:
Asus sabertooth 990fx
Amd fx 8150 (podkręcony do 4.5 Ghz)
2 x Geforce 980
16 Gb ram
2 x ssd 128 Gb

Oczywiście, że procek pasuje do zestawu, tylko na Twoim miejscu bym kupił dobre chłodzenie (pewnie już nawet jakieś masz) i wkręcił go lekko ponad 5 Ghz :)
 
i7 - 4770k 4,0ghz
Titan X 12gb
16gb ram

1440p Ultra + wszystkie smaczki od nvidia

Ciekawe czy utrzyma 60 klatek
 
Last edited:
i7 - 4770k 4,0ghz
Titan X 12gb
16gb ram

1440p Ultra + wszystkie smaczki od nvidia

Ciekawe czy utrzyma 60 klatek

Nie bo nie posiadasz stacji dyskietek ;) A tak na poważnie skoro na 980-tce można grać w 60 klatkach to Titan X tym bardziej da radę.
 
Last edited:
Nie bo nie posiadasz stacji dyskietek ;) A tak na poważnie skoro na 980-tce można grać w 60 klatkach to Titan X tym bardziej da radę.
Na GTX 980 na pewno nie można grać na Ultra w 1440p.
Można w 1080p, ale to o ponad połowę mniej pikseli niż 1440p.
 
Ja o 60FPS nic nie pisałem :p 40-50 miałem. Przy spadkach do jakichś 30 w cutscenkach.

A no i przy FXAA :p Które wygląda lepiej niż TXAA :D
 
Na GTX 980 na pewno nie można grać na Ultra w 1440p.
Można w 1080p, ale to o ponad połowę mniej pikseli niż 1440p.

Fakt, źle sformułowałem odpowiedź. Miało być, że skoro 980 daje rade w 1080p na ultra to Titan X powinien sobie poradzić przy 1440p :)
 
Mam pytanie, czy mój sprzęt uniesie wiesika 3 na 1440p i na ultra ?
Mój komp:
Asus sabertooth 990fx
Amd fx 8150 (podkręcony do 4.5 Ghz)
2 x Geforce 980
16 Gb ram
2 x ssd 128 Gb

Aż żal tego SLI z 980 do tak marnego cpu. Wymień na jakąkolwiek i5/i7 najnowszej generacji chociaż.
Wydajność tego cpu po OC na 4,7GHz z pojedynczą kartą plasuje się pomiędzy i3-i5 stock.
A co dopiero jak masz SLI z 980. Karty się zapewne nudzą,
 
Last edited:
Mam pytanie do szanownych wiedźminów. Mam taki sprzęt:

i3-3220T 2.8 GHz
8GB
GTX 960
Rozdzielczość ekranu 1920x1200

Jak widać, procek jest poniżej wymagań minimalnych. Ale czy rzeczywiście procesor jest aż tak ważny, gdy karta graficzna jest dobra i ilość ramu jest ok? Pytam, bo np. w DA:I gram na najwyższych ustawieniach i gra działa w 100% płynnie.
No i pytanie, czy gra w ogóle dopuści mnie do rozgrywki, gdy "zobaczy", jaki mam procek, czy też wyświetli komunikat: "Sorry, ale masz za słaby procesor, nie możesz zagrać"?
 
Cholera wie. Procek jest dwurdzeniowy tylko, ma za to 4 wątki.
W dodatku jest dość nisko taktowany. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia jak Ci to pójdzie. Nie mam pojęcia jak dużo W3 wymaga od procesora.
Natomiast gra raczej na pewno Ci się uruchomi. Pytanie tylko, czy rozgrywka będzie płynna.

Inkwizycja naprawdę odpala Ci się na Ultra?
Grałeś w Assassin's Creed: Unity może? Lub posiadasz tę grę w kolekcji? To jest gra z bardzo dużymi wymaganiami względem procesora (prawdopodobnie najbardziej ze wszystkich gier AAA obecnie na rynku) i to jak działa mogłoby dać jakąś wskazówkę.
 
Tak, Inkwizycja na Ultra działa u mnie płynnie. Assassina niestety nie mam, więc nie sprawdzę.
Pewnie dużo zależy od tego, jak napisany jest sam silnik graficzny RED-ów. Mam nadzieję, że jednak jest tak, że wszystko co możliwe to program przekazuje do obliczeń karcie graficznej, a procek pełni tylko funkcję wspomagającą w razie czego.
 
Koledzy Wieźmini:), mam do was trochę filozoficzne pytanie. Posiadam kartę GF z serii 500 i zasadniczo jestem jestem przygotowany na gre na minimalnych detalach z powyłączanym co się tylko uda w okienku 1024x768 (ba! jeśli gra będzie obsługiwała niższe rozdzielczości to i nawet z nich w razie co skorzystam), co więcej dodam, że nie zrazi mnie fps poniżej 30;). Jednakowoż przeglądając ten temat natrafiłem na link:
http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203788588-Wymagania-sprzętowe-Wiedźmin-3-Dziki-Gon
W powyższej wersji wymagań zmartwił mnie podział na obsługiwane karty i nie. Jeśli by go przyjąć dosłownie to mając kartę poniżej minimalnego 660 GTX gra wyświetli komunikat w stylu "karta graficzna nie obsługiwana" i nawet nie będę mógł sprawdzić, czy przekroczę zawrotną ilość 10fps? Trochę to absurdalne, ale z drugiej strony po coś to umieścili. Tylko po co? Na moim sprzęcie mogę grać bez problemów w najnowsze tytuły w odpowiednio obniżonych detalach więc dlaczego by nie dało się odpalić Dziki Gon (przecież Red'zi nie zaprogramują "sztywnej" blokady słabszych GPU;).
Piszę choć wiem, że to na wyrost, lecz zapewne zrozumiecie jak to rozum patrzy po wymaganiach, kiedy to serce już Wiedźmina 3 na Steam za'pre-order'owało:).
 
Top Bottom