Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Witam, jak większość próbuje do premiery skompletować części do PCta lub kupić konsole i zastanawiam się co wyjdzie taniej. Przejrzałem wymagania minimalne, ale sprzęt to dla mnie trochę czarna magia i wiem tylko, że brakuje mi 2gb ramu i na pewno karta graficzna do zmiany. Pytanie czy jest sens kupować 2gb czy od razu 4 ramu i którą karte graficzna? NVIDIA czy może AMD?

Posiadam:
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTS250
Procesor: i5 2,80 GHz 2,80GHz
RAM: 4gb

Chciałbym, żeby gra chodziła bez większych ścinek, na jakości grafiki mi nie zależy. Z góry dzięki za pomoc
 
@MaciekR94
Moim zdaniem od razu lepiej kupić 4 gb i z takim samym taktowaniem jak stara kość. A co do grafiki ja lubię Radeony, ale że będą smaczki od Nvidii i gra jest robiona pod ich patronatem to bierz od nich kartę :)
 
Prawda jest taka, że do czasu premiery (ewentualnie wcześniejszych testów benchmarkowych) pewne jest to, że w grę będzie można zagrać płynnie i przyjemnie na sprzecie, który spełnia wymagania minimalne. I chociaż podzespoły słabsze niż te, które podano jako minimalne - szczególnie te niewiele słabsze - również grę powinny pociągnąć, to póki co jest to na razie wyłącznie wróżenie z fusów. Na miejscu osób, które mają wątpliwości, wstzymałbym się z zakupem co najmniej do dnia premiery i poczekał na wyniki testów wydajnościowych, żeby się przekonać na ile gra została zoptyamlizowana.
 
Witam, jak większość próbuje do premiery skompletować części do PCta lub kupić konsole i zastanawiam się co wyjdzie taniej. Przejrzałem wymagania minimalne, ale sprzęt to dla mnie trochę czarna magia i wiem tylko, że brakuje mi 2gb ramu i na pewno karta graficzna do zmiany. Pytanie czy jest sens kupować 2gb czy od razu 4 ramu i którą karte graficzna? NVIDIA czy może AMD?

Posiadam:
Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTS250
Procesor: i5 2,80 GHz 2,80GHz
RAM: 4gb

Chciałbym, żeby gra chodziła bez większych ścinek, na jakości grafiki mi nie zależy. Z góry dzięki za pomoc

Nie uruchomi się wcale bo karta ma dx10 a gra wymaga dx11.
 
Last edited:
Ja ich nie szerzę, bo nie stwierdziłem teraz faktu tylko teoretyzowałem. Jak już się bijesz w stół to uważaj na głowę, bo potem może Cię boleć :p

Cały czas robicie z W3 potwora sprzętowego. Według większości z Was tą grę uruchomią tylko high-endowe PC - co jest... aż nie chcę tego komentować. W tym przypadku odsyłam do wypowiedzi Eustachego, który rewelacyjnie opisał ten problem :)
 
Last edited:
Ale powód musiał być dla którego taki a nie inny sprzęt został przez twórców oznaczony jako wymagany do uruchomienia gry jako minimalny. Więc trudno podejrzewać, by GTX 660 pozwalał na płynne granie na wysokich ustawieniach. A już na pewno nie wolno tego sugerować osobom, które piszą tu prosząc o radę czy na ich sprzęcie zagrają w W3, jeżeli ten sprzęt jest sporo słabszy niż wskazany jako minimalny wymagany do grania. Trochę to jest dezinformacja, bo ktoś czytając Twoje "teoretyzowanie" nabierze przekonania, że grę odpali bez problemów, wyda 130 zł, a potem się okaże, że ma kilka klatek. Nie lepiej po prostu odpisywać: "Twój sprzęt jest poniżej minimalnych, być może zagrasz, ale lepiej poczekaj do premiery i na testy wydajnościowe"?
 
Dlatego testy wydajnościowe są najlepszą gwarancją na to że gra uruchomi się na takim a na takim sprzęcie...albo nie uruchomi się wcale.
 
Myślicie , że odpale na
FX 6300
8GB RAM
ASus Radeon hd 7790
na stronie cdp.pl znalazłem zaktualizowane wymagania i wynika z nich iż moja karta jest nieobsługiwana ale zobaczyłem żę obsługuje gtx 750 ti a w testach jest różnica 2-4 klatek raz z przewagą mojej raz tamtej. Tak samo gtx 660 w niektórych grach liczba klatek jest niemal identyczna tylko że na mojej są większe spadki.
Liczę żę odpale bo AC:U w 1600:900 działał na ultra-wysokich i dało się komfortowo grać, najwyżej kupie gtx 970.
 
Poczekaj jeszcze tydzień. Wtedy powinny pojawić się pierwsze testy wydajnościowe i podejmiesz decyzję, czy warto coś innego zakupić czy Twoja obecna karta starczy :)

Strzelam, że będzie działać, ale HD7790 ma chyba 1 GB VRAM, stąd nie ma gwarancji, że będzie płynnie.
 
Myślicie , że odpale na
FX 6300
8GB RAM
ASus Radeon hd 7790
na stronie cdp.pl znalazłem zaktualizowane wymagania i wynika z nich iż moja karta jest nieobsługiwana ale zobaczyłem żę obsługuje gtx 750 ti a w testach jest różnica 2-4 klatek raz z przewagą mojej raz tamtej. Tak samo gtx 660 w niektórych grach liczba klatek jest niemal identyczna tylko że na mojej są większe spadki.
Liczę żę odpale bo AC:U w 1600:900 działał na ultra-wysokich i dało się komfortowo grać, najwyżej kupie gtx 970.

Myślę że z odpaleniem problemu nie będzie żadnego, a jakie ustawienia i płynność, to dopiero po premierze można zobaczyć ;)
 
Myślicie , że odpale na
FX 6300
8GB RAM
ASus Radeon hd 7790
na stronie cdp.pl znalazłem zaktualizowane wymagania i wynika z nich iż moja karta jest nieobsługiwana ale zobaczyłem żę obsługuje gtx 750 ti a w testach jest różnica 2-4 klatek raz z przewagą mojej raz tamtej. Tak samo gtx 660 w niektórych grach liczba klatek jest niemal identyczna tylko że na mojej są większe spadki.
Liczę żę odpale bo AC:U w 1600:900 działał na ultra-wysokich i dało się komfortowo grać, najwyżej kupie gtx 970.

O ile nie będzie sztywnej blokady w stylu "Wymagane 2GB VRAM", to spokojnie pograsz. Pewnie na detalach minimalnych/średnich w 1600:900, ale pograsz.
 
Top Bottom