Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Chciałbym mieć pieniądze na 3 Titany tak o! :D Ale gratuluję sprzętu, a raczej bestii. Ja to się tam cieszę, że te 50 FPS na Ultra wycisnę i tyle mi wystarczy, w końcu "at the end of the day" najbardziej chodzi nam o fabułę :) Jeśli chodzi o wymagania, z pewnością są zawyżone, ale tak jak pisał ktoś wyżej - to jedyne (oprócz plotek) na czym możemy polegać. Mam w wysokich 30 FPS według zalecanych, według logiki 50-60 FPS'ów na Ultra. A jak będzie? Logicznie czy według racjonalizmu? Zapraszam na 19 maja :)
 
@GosuPL, do world of tanks to i tak za mało. ;v

Ale przynajmniej Geralt w końcu trafił na godnego przeciwnika. :d

Dla jaj u kumpla ściągnęliśmy grę "Wacky Racer" czy coś takiego, na 4WAY z TX było 21 fps hahahaha :D:D

Inna sprawa że karty tam nic nie robiły ale co tam ;-)
 
Słabo.... :D
Z tego co widzę to jakieś 25000 musiałeś wydać. Jesteś grafikiem?

Nie, nie jestem grafikiem ;-) Entuzjastą, pasjonatem, człekiem co sprzęt podkręca i lubi z niego wyciskać to i owo.
No ale do renderowania oraz montażu się przydaje sprzęcior a główne zastosowanie to granie bez kompromisów ;-)
 
Witam wszystkich mój pierwszy post na forum i to jeszcze w tym temacie:p Wybrałem drogę lenia i chciałem spytać się ludzi mądrzejszych ode mnie czy na:
i5-4460 3.20GHz
8GBram
Radeon R9 270X
W3 odpali na tych minimalnych czy raczej mam sie zainteresowac wersja konsolową?:(
 
@CaptainGlutek

Witaj, Twój sprzęt jest bardzo zbliżony jakościowo do specyfikacji wymaganej jako minimalna. Podejrzewam, że powinieneś spokojnie zagrać (być może nawet na lepszych ustawieniach niż minimalne), ale najlepiej wstrzymaj się do 19 maja i poczekaj na testy wydajnościowe - wtedy się okaże jaka jest właściwie optymalizacja gry i ile tak naprawdę Twój sprzęt wyciągnie z W3.
 
Powyższą opinię uważam za zdecydowanie zbyt ostrożną. Nie ma na co czekać - niezłe i5 i do tego R9 270x spokojnie pociągnie na minimalnych (a wg mnie również nieco wyżej, ale autor pytał o minimalne, więc tu nie ma co "straszyć").
 
Najbardziej martwi mnie ten pop in obiektów w grze, który można było zobaczyć na materiale niemieckiego youtubera. Skoro na REDowych maszynach npc pojawiali sie tuż przed twarzą Geralta to co będzie na słabszych komputerach np taki jak mój :(
 
Teraz najpopularniejszą odpowiedzią nie jest nic pomocnego... po prostu "poczekaj na testy i daj nam spokój" :)
 
To się nazywa ostrożność i nie dawanie ludziom złudnych nadziei.

Ale akurat w przypadku CapitanaGlutka (? xD) wymagania minimalne są z pewnością spełnione. Także, jeśli pytanie brzmi - "Czy odpali mi chociaż na minimalnych?" to odpowiedzią jest zdecydowane "Tak". Ale nic więcej nie możemy NA PEWNO powiedzieć :)
 
Ja na miejscu @CaptainGlutek zdecydował bym się na wersję PC. Oprawa wizualna powinna być bardzo zbliżona do wersji konsolowych, może nawet w nieco płynniejsza, do tego wersja PC może się wzbogacić o potencjalne mody, dla przykłady podam FCR z poprzednich części. Choć nie wiadomo kiedy potencjalne modyfikacje się pojawią.
 
Najbardziej martwi mnie ten pop in obiektów w grze, który można było zobaczyć na materiale niemieckiego youtubera. Skoro na REDowych maszynach npc pojawiali sie tuż przed twarzą Geralta to co będzie na słabszych komputerach np taki jak mój :(

Tylko ten pop in pojawił się tylko na tym jednym nagraniu. Nie wiem co się stało ale było coś nie tak. Mam nadzieje, że był to tylko bug.
 
Powinny dać radę maluchy ;-)
Planowałem tylko dwa Titany X ale jakoś tak wyszło że mam trzy :D […]

Słuchaj, jak byś nie miał co robić z nadwyżką, to w mojej budzie znajdzie się dla tej karty jakiś niezajęty slocik. Wysyłką się nie przejmuj, odbiorę osobiście ;).
 
Tylko ten pop in pojawił się tylko na tym jednym nagraniu. Nie wiem co się stało ale było coś nie tak. Mam nadzieje, że był to tylko bug.

Miejscami przypomina to styczniowy build. Może udało im się to wyeliminować w prologu, bo tam to już w sumie nie występuje, ale w ZN już nie. To był jedyny materiał z ZN jaki oglądałem i trochę ten pop-in przeszkadzał w odbiorze, szczególnie gdy NPCe się materializowali metr przed Geraltem.
 
Cześć, poniżej mój sprzęt. Myślicie, że na wysokich wiesiek ruszy? :teeth:

Intel i5-4670K 3.40GHz 6MB BOX,
ASRock Z87 PRO 4 (Z87 2xPCI-E DDR3),
Gigabyte GeForce GTX770 2048MB 256bit OC Windforce,
Kingston 8GB 1600MHz HyperX CL9 (2x4096).


Pozdrawiam.
 
@Kacz0r92


Ruszy bardziej na mieszance średnich i wysokich (z lekką przewagą tych pierwszych) - z racji, że Twój konfig jest bardzo blisko wymagań zalecanych (w sumie poza gorszym procesorem), a jak wiadomo taka maszyna ma właśnie pozwolić na rozgrywkę gdzieś pomiędzy średnimi, a wysokimi detalami.
 
Top Bottom