Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Testy świadczą o czymś innym, CF (jeżeli tylko gra obsługuje a większość tak) zjada titana praktycznie w każdym tytule zerknij na testy które podesłałem to przestaniesz gadać takie rzeczy. 980Ti będzie tym samym co titan tylko z wyższymi zegarami (tak jak mówiłeś połowa vram) i o połowę tańszy.
Zaskoczę Cię teraz mam CF 2xR9 290, ale jak już ustaliliśmy ty masz SLI więc nie wiesz jak działa teraz CF a zmiana jest duża w porównaniu do tego co było w poprzedniej serii.

Powiem tak, naprawdę nie chce mi się wdawać w daremne dyskusje. Masz prawo do swoich przekonań, mimo tego że są błędne.
A jeśli TAK bardzo chcesz testów ok, odpal 3dmarka 11 czy Fire Strike każdy tryb - Performance/Extreme/Ultra.
Wykręć swoje karty na maksa a ja wyłącze SLI i zrobię te same testy na jednym Titanie X, nawet mogę go nie podkręcać :)
Wtedy porównamy sobie GPU score oraz fpsy w testach GPU.

Gdzie należy zauważyć , że 3d marki ŚWIETNIE skalują się z multiGPU, znacznie lepiej niż gry.

Po za tym, pograj sobie na CF w "Ryse Son Of Rome" "Ac UNITY" "Shadow Of Mordor" czy "GTA V". Pograj na CF 290 , gwarantuje Ci że nie będziesz miał takiej płynności jak na jednym Titanie X. Wiesz dlaczego ?Ano dlatego że tak to właśnie działa, ja na SLI z 980 nie miałem tak komfortowej gry jak na jednym TX.
Serio, nie rozmawiasz z amatorem który swoje chwali, gdyby TX nie był dla mnie sensowny, nie kupował bym kilku sztuk.

Po za tym łap, to jest moja kolekcja kart graficznych, jak widzisz. Trochę ich sobie potestowałem a to nie wszystkie i tak ;-)

https://www.facebook.com/media/set/...073741827.100002428423741&type=1&l=c259d2a599

Piszesz o testach, ok. Łap :

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/gta-v-pc-testy-wydajnosci/strona/23694.html?

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-titan-x-gm200-maxwell,4091-3.html

http://www.gamersnexus.net/guides/1908-sli-gtx-980-vs-titan-x-benchmark

Mówimy tu o SLI 980 vs jeden Titan X :) Tym masz CF z R290 które są wolniejsze nawet od SLI z GTX 780.

Serio, weź do siebie to co napisałem bo ja tego nie traktuję jako jakieś chwalenie swojego, bo sprzęt to tylko sprzęt.
Piszę Ci obiektywnie i prawdziwie, możesz jedynie na tym skorzystać. Ponieważ jesteś w błędzie.

Kolejna sprawa, w jakich grasz rozdzielczościach ? Przy jakich ustawieniach graficznych itd?

Co do 980Ti

http://videocardz.com/55419/nvidia-geforce-gtx-980-ti-confirmed-to-feature-6gb-memory

Titan X - 28nm GM200-400
980Ti - 28nm GM200-310

Ja już jakiś czas temu miałem info z pierwszej ręki (a miej świadomość że mam info bardzo dobre bo siedzę w tej branży).
Na 90% 980Ti będzie miał mniej CUDA od Titana X, ropy prawdopodobnie albo minimalnie cięte albo tyle co TX. Z TMU sprawa ma się mieć podobnie.

Tutaj Nvidia nie zrobi lipy jak z Titanem oraz 780Ti. Natomiast, ja mimo tego że miałem SLI z 780Ti zanim się przesiadłem na SLI z 980. To niestety, 3gb vram było już mega ograniczeniem. Nie mogłem w kilku grach maksować tekstur bo za mało pamięci było. Nawet Titan 1 (bez Black) mógł to robić bo miał 6gb Vram.

NA SLI z 980 w takim AC Unity w 1440p + ultra + MSAAx2 miałem niby fajny fps w granicach 50-70 ALE - Mikroprzycięcia bo się ram zapychał (Dokładnie tak samo a przy mniejszym fps będziesz miał na 2x R290 ).

Natomiast jeden Titan X pozwala dokładnie przy tych samych ustawieniach na rozgrywkę bez żadnych ścinek i fpsem w granicach 45-55 :) A komfort gry ? ZNACZNIE większy.
Ilość Vram zajęta ? - Około 4600 mb.
Przy MSAAx4 to już ponad 6100 mb.
Przy MSAAx8 - ponad 8 gb :D
Dwa TXy dają sobie dobrze radę, trzeci dodaje jakieś 15/20 fps - Niestety SLI się tak skaluje (a skaluje się i tak lepiej od CF).

1 GPU -100%
2 GPU - 170-190% (jeśli wszystko lata jak trzeba)
3 GPU - 230-250% (optymistycznie) ;-)

Mam nadzieję że trochę Ci rozjaśniłem.
To co robimy testy Twoje 2x 290 vs jeden mój TX ? Chętnie sprawdzę :)
Do tego piszesz o tym, że CF R290 ZJADA jednego Tiana X, miej świadomość ŻE NIE MA takiej możliwości :) Do ZJADANIA to im baaaaardzooo daleko, są mniej wydajne wręcz.

Cóż, ja napisałem merytorycznie co i jak. Jeżeli Ty nie masz żadnych merytorycznych argumentów, to sam wiesz jak sprawa wygląda ;-)
 
Last edited:
@GosuPL http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-titan-x-gm200-maxwell,4091-3.html fajnie pokazuje że AMD jest tutaj wydajniejsze a test na benchmarku ukazuje 1 grę. Sam podesłałeś mi tego linka, a co za tym idzie udowodniłeś że titan jest mniej wydajny od CF290x (295X2). Twierdzę tylko że CF jest wydajniejsze od jednego titana nic więcej. Ac UNITY znane jest z tragicznej optymalizacji ( na AMD w tym tytule jest tragedia). Jedyną przewagą titana jest to że we wszystkich grach może wykorzystać 100% mocy a jeżeli gra nie obługuje CF/SLI nie osiągniesz tego samego na połączonych kartach. Jednak większość gier obsługuje CF/SLI. A na koniec chciałem tylko powiedzieć że mało kto kupuje komputer dla benchmarków, ja osobiście nie odpaliłem benchmarka ani raz ponieważ nie czułem takiej potrzeby. Benchmarki odpalam tylko po podkręceniu CPU/GPU między innymi po to żeby sprawdzić czy się udało i jaki jest przyrost wydajności. Ja nie odczuwam dyskomfortu grając na CF i tyle. Jeżeli ty czujesz różnicę na SLI mogę Ci polecić CF lub zostań przy 1 GPU twoja sprawa.

PS. Dobrze wiedzieć że nie mam merytorycznych argumentów :D ale jak ty sobie wybierasz które testy są dobre a które nie to możliwe że z argumentami masz podobnie.
 
W środę doszedł do mnie GTX 960 i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Włączyłem GTA 5, automatycznie ustawiło mi ustawienia w większości bardzo wysokie, kilka wysokich, ''zagęszczenie ludności'' maksymalnie, w rozdzielczości 1280x1024 gra wykorzystywała 1,3 z 2gb. Wbudowany benchmark wykazywał stałe 60fps z pojedynczymi spadkami do 55. Nie wiem jakim cudem mój i3 to wytrzymuje ale po tym mam wielką nadzieje chociaż na niskie ustawienia w Wiedźminie 3. :]
 
@michaeljooppl

Wklejając ten test po raz kolejny pokazałeś że pojęcia nie masz o czym piszesz :)
Ja tam zjadania żadnego nie widzę fps MINIMALNY o około 10 mniejszy na JEDNYM GPU niż na DWÓCH ? - To jest ZJADANIE ? haha!
Do tego brak stutteringu i problemów z multiGPU. Samo Twoje twierdzenie że takowych nie posiadasz oznacza że już przekłamujesz rzeczywistość.

Po za tym nadal czekam na udowodnienie że R9 290 ZJADAJĄ jednego TX :) Gdzie jakiś dowód na to? A no nie ma takiego i nie będzie bo jest to wymysł :)
Dobra, koniec tematu bo nie ma sensu go ciągnąć. Jak Ty masz IDEALNĄ płynność na CF i brak problemów to serio, serio nie mam pytań ;)

Po za tym znam osobiście człowieka co ma dwa kompy, w jednym Titana X w drugim R9 295X2 i wiesz co?
Mówi że fps podobny na TX a lepiej się gra. Skończ już z tymi bajkami o R9 290 (do tego bez X) i zjadaniu znacznie mocniejszej karty, bo raz że przeczy to zasadom działania multi gpu. Dwa jest wyssane z palca.
Tyle ode mnie :)

---------- Zaktualizowano 13:46 ----------

W środę doszedł do mnie GTX 960 i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Włączyłem GTA 5, automatycznie ustawiło mi ustawienia w większości bardzo wysokie, kilka wysokich, ''zagęszczenie ludności'' maksymalnie, w rozdzielczości 1280x1024 gra wykorzystywała 1,3 z 2gb. Wbudowany benchmark wykazywał stałe 60fps z pojedynczymi spadkami do 55. Nie wiem jakim cudem mój i3 to wytrzymuje ale po tym mam wielką nadzieje chociaż na niskie ustawienia w Wiedźminie 3. :]

No bo to niska rozdzielczość jest. Spokojnie, na takiej to na luzaku pograsz w "W3" w 60 + fps ;)
 
Last edited:
No bo to niska rozdzielczość jest. Spokojnie, na takiej to na luzaku pograsz w "W3" w 60 + fps
Za 9 dni się przekonamy ;)
Martwi mnie trochę to, że tak jak w Wiedźminie 2 na górze i dole monitora będę miał czarne paski ale da się z tym grać. Kiedyś będzie trzeba wymienić 8 letni monitor. D:
 
@GosuPL Po 1 napisałem tylko że nie mam problemów z CF ty mi teraz zarzucasz że kłamię bo rzekomo napisałem że nie mam stutteringu, jak już tak mówisz to pokaż mi w którym miejscu to napisałem (lubię bajki, chętnie posłucham). Zamiast pisać mi o minimalnym fps (który jest bardzo ważny ale często spadek jest na ułamek sekundy) popatrz na średni fps który jest sporo wyższy od titana. Czuję się trochę jakbym był w komisji sejmowej Laska i próbował coś udowodnić komisji Macierewicza :D. Ja Ci pokazuję czarne i mówię że to jest czarne a ty mówisz że białe i mam Ci udowodnić że tak nie jest. Jak mam to zrobić skoro w nic nie wierzysz ?
 
@michaeljooppl

Ponieważ to co piszesz nie jest zgodne z prawdą :)
Ewentualnie Ty tego nie dostrzegasz bo jesteś przekonany o tym że wszystko Ci działa płynnie, nie nie działa :)
Jaki masz monitor ? Jaka rozdzielczość itd?
 
Nie wiem jakim cudem mój i3 to wytrzymuje ale po tym mam wielką nadzieje chociaż na niskie ustawienia w Wiedźminie 3. :]

Oczywiście, że wytrzymuje, bo do gier i3 generalnie wystarcza, wbrew opiniom niektórych fetyszystów :) Ludzie mają różne punkty widzenia i na część z nich trzeba przymknąć oko. Nie ma się co przejmować, GPU jest podstawą.
 
Oczywiście, że wytrzymuje, bo do gier i3 generalnie wystarcza, wbrew opiniom niektórych fetyszystów :) Ludzie mają różne punkty widzenia i na część z nich trzeba przymknąć oko. Nie ma się co przejmować, GPU jest podstawą.

...
Proszę jakiegoś zacnego moderatora o zrobienie z tym wprowadzaniem w błąd czegoś, bo to jest już chore.
Dlaczego jest tolerowane takie robienie krzywdy innym forumowiczom? Mnóstwo razy było tłumaczone co i jak.

@skellig

Zrozum w końcu że jeżeli CPU jest za słaby to GPU się nudzi.
Pisałem o tym że mój kumpel na Pentiumie robił testy w BF 4 na multi
Pentium + Titan X w BF 4 Multi, spadki do 27 fps! Gdzie I7 4790k + TX, nie miał spadków poniżej 90...
Masz coś jeszcze do dodania? Na I3 min fps zamiast 27, były może MAKS około 35/40.

Jeżeli nie dociera do Ciebie że nie masz racji i wprowadzasz innych w błąd to niech nie dociera, ale przestań o tym pisać wprowadzając dezinformację.
@patryk11
Twój CPU zapewni Ci spore spadki fps , natomiast przy rozdzielczości w której grasz , jako/tako na logike powinno być.
Natomiast wymagania minimalne "W3" są podane jakie są, tego się trzymajmy. Nie bierz po uwagę opinii teoretyków.
 
@GosuPL
od 3 dni Samsung SE790C 3440x1440 a wcześniej LG MP75 FHD. Jeżeli ja nie dostrzegam że nie działa mi płynnie to inni pewnie też tego nie zobaczą bo wzrok mam dobry.

PS. @patryk11 ma 960 nie titana i do tego i3 a nie pentiuma. Ten procesor aż tak nie ogranicza tej karty, jakby to był faktycznie titan to ok.
 
Last edited:
@GosuPL
od 3 dni Samsung SE790C 3440x1440 a wcześniej LG MP75 FHD. Jeżeli ja nie dostrzegam że nie działa mi płynnie to inni pewnie też tego nie zobaczą bo wzrok mam dobry.

Poczytaj sobie o lagu, testy FCAtem itd. Nawet na polskich portalach o tym masz.
A jak Ci się nie chce to trudno. Ja już skończyłem dyskusję z Tobą bo nie chcę offtopa robić i czasu szkoda.

Natomiast tak jak myślałem, żadnego potwierdzenia tego, iż CF R920 ZJADA Titana X - Nie dostałem i nie dostanę, cholera. Nawet chciałem testy porobić sobie z Tobą. No ale...Wiesz lepiej bo, jesteś święcie przekonany o swojej "racji".
No to bądź dalej :)
Pozdrawiam i koniec tematu.
 
@GosuPL, widzę, że się znasz na sprzęcie. Ma więc taką małą prośbę o poradę.
Chcę grać w Wiedźmina na max detalach, w rozdzielczości 1920x1080.
Obecnie mam coś takiego:
i5 4670K @4,5GHz
Ram 8 Gb
Radeon 7970 GHz Edition Matrix Platinum.

Myślę, że procek da radę, tylko kartę chciałbym zmienić. Teraz pytanie : starczy jak wezmę GTX 980 czy lepiej rozglądać się za GTX Titan X?
Myślałem też o SLI z 970, ale to chyba nie jest najlepszy pomysł?
 
@GosuPL
Jak przeczytasz testy które sam mi podesłałeś a do tego testy które JA Ci podesłałem to zmienisz zdanie. Nie masz doświadczenia z AMD patrząc na kolekcję twoich GPU. Czemu mówisz co ja widzę na swoim monitorze ??
 
@GosuPL, widzę, że się znasz na sprzęcie. Ma więc taką małą prośbę o poradę.
Chcę grać w Wiedźmina na max detalach, w rozdzielczości 1920x1080.
Obecnie mam coś takiego:
i5 4670K @4,5GHz
Ram 8 Gb
Radeon 7970 GHz Edition Matrix Platinum.

Myślę, że procek da radę, tylko kartę chciałbym zmienić. Teraz pytanie : starczy jak wezmę GTX 980 czy lepiej rozglądać się za GTX Titan X?
Myślałem też o SLI z 970, ale to chyba nie jest najlepszy pomysł?

SLI z 970 olej, .Bierz sobie albo dwa GTXy 980 albo jednego Titana X. Osobiście polecam Ci jednego TX bo będziesz miał brak problemów z SLI.

Mógłbym napisać że do 1080p styknie Ci GTX 980 ALE...Podejrzewam że skoro celujesz budżet - Titana X, to nie chcesz kompromisów. Tylko interesują Cię po za ultra, dodatkowe ficzery wymaksowane + AA.
W takim wypadku Titan X albo 2x 980.
Do tego możesz zrobić sobie DSR do 1440p i będzie również bardzo fajnie.

Chyba że masz monitor z DisplayPortem to DSR nie zrobisz przy SLI.

---------- Zaktualizowano 14:22 ----------

@michaeljooppl

Mam doświadczenie z wieloma GPU, kolekcję mam Nvidii bo te karty kolekcjonuje. Serio, skończmy już ten temat bo jest bez sensu.
I tak i tak do Ciebie nie dotrze , także mniejsza o to.
Pokój z Tobą :) Więcej już nie odpisuje na Twoje posty o R9 290 i CF.
Pozdrawiam.
 
Interesuje mnie max czyli ultra + wszystkie jak to nazwałeś - "ficzey" :)
Co to te DSR 1440p? Jakieś podbicie rozdzielczości jak mniemam?
Kompa mam na stałe podpiętego do plazmy Panasonica. Modelu już nie pamiętam, ale kilka lat ma spokojnie.
Ciekaw jestem czy można w związku z tym podbić tą rozdzielczość...
 
...
Proszę jakiegoś zacnego moderatora o zrobienie z tym wprowadzaniem w błąd czegoś, bo to jest już chore

Na szczęście moderatorzy pozwalają wyrażać użytkownikom zdanie na temat tego co jest ich zdaniem wystarczające, a co nie. :) Powtórzę więc jeszcze raz swoją opinię nie-fetyszysty: tak, i3 przy dobrym GPU jest obecnie wystarczające do większości gier (co nie znaczy oczywiście że i5 nie jest bardziej optymalne)

Przede wszystkim wyłącz emocje i zacznij czytać ze zrozumieniem, bo ja nigdzie nie napisałem, że CPU nie może ograniczać GPU.
Z mojej strony eot.
 
Last edited:
@ michaeljooppl
Od kilku lat kupowałem Radeony, teraz chcę wrócić do Nvidia.
Do czerwca nie chcę czekać bo wolę zacząć Wiedźmina od razu na bogato :)
W poniedziałek zamawiam nową kartę.
 
Na szczęście moderatorzy pozwalają wyrażać użytkownikom zdanie na temat tego co jest ich zdaniem wystarczające, a co nie. :) Powtórzę więc jeszcze raz swoją opinię nie-fetyszysty: tak, i3 przy dobrym GPU jest obecnie wystarczające do większości gier.

Przede wszystkim wyłącz emocje i zacznij czytać ze zrozumieniem, bo ja nigdzie nie napisałem, że CPU nie może ograniczać GPU.
Z mojej strony eot.

Czy Ty świadomie wprowadzasz ludzi w błąd? Jeżeli ktoś kupuję karty pokroju choćby gtx960 to nie po to by grać w avg 45 fps.

Garść testów ( tak wiem pclol ):
http://pclab.pl/art57916-12.html
http://pclab.pl/art57559-9.html
http://pclab.pl/art60405-7.html
http://pclab.pl/art55318-3.html
http://pclab.pl/art54599-4.html
http://pclab.pl/art57777-24.html

Osobiście gdybym kupił gtx960 (kartę troszkę wolniejszą niż gtx770/680) i ktoś polecił by mi i3 do niej to czułbym się oszukany.
Naprawdę radzę zakupić i3 i kilka grafik i pro-testować. Dopiero później pisać takie rzeczy i wprowadzać tym w błąd użytkowników.

Już stary i5 SB, którego można dostać na alledrogo w cenie 350-400pln daję lepszą wydajność niż najnowsze i3 w min fps.
 
Last edited:
Top Bottom