Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Zasilacz - OCZ Fatal1ty 750W
Płyta główna - Asus Z87-A
Pamięć - Kingston Hyper X 1600 2x4GB
Karta dźwiękowa - Asus Xonar DX Sound
Karta graficzna - Radeon 7970 GHz Edition Matrix Platinum
Dysk twardy - Kingston SSD 128GB + 2TB nie pamiętam co ;)
Co tam jeszcze... windows 7 64bit.
 
Zasilacz - OCZ Fatal1ty 750W
Płyta główna - Asus Z87-A
Pamięć - Kingston Hyper X 1600 2x4GB
Karta dźwiękowa - Asus Xonar DX Sound
Karta graficzna - Radeon 7970 GHz Edition Matrix Platinum
Dysk twardy - Kingston SSD 128GB + 2TB nie pamiętam co ;)
Co tam jeszcze... windows 7 64bit.

Ok, jaki masz budżet który chcesz wykorzystać na kartę/karty ?
 
Zapomniałem :) Ten upał dziś dobija...
Budżetu sobie żadnego nie planowałem, ale pow. 5k na pewno nie chcę wydać teraz.

Procesor zapomniałem też dopisać, ale wcześniej pisałem - i54670k @4,5Ghz + chłodzenie - Noctua NH-U12P SE2
 
Zapomniałem :) Ten upał dziś dobija...
Budżetu sobie żadnego nie planowałem, ale pow. 5k na pewno nie chcę wydać teraz.

Procesor zapomniałem też dopisać, ale wcześniej pisałem - i54670k @4,5Ghz + chłodzenie - Noctua NH-U12P SE2

No to bierz sobie GTXa 980 :) Polecam Ci Gigabyte 980 G1, jeżeli chcesz dwie karty do SLI to bierz 2x 980 ale REFERENTY, trzeba by poszukać , może na Allegro się znajdą.
Nie chcesz wydawać blisko 5k to Titana X narazie sobie odpuść. Po za tym przez to że on ma 12gb vram, przy 8gb pamięci systemowej, nieraz się dławi.
Taki motyw śmieszny :)

E:
Znalazłem
http://allegro.pl/geforce-gtx980-gigabyte-4gb-ddr5-gv-n980d5-4gd-b-i5337662427.html

Świetna cena :)

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-nvidia-gf-gtx980-4-gb-256-bit-i5336126893.html

Tu też fajny referent.

Do SLI TYLKO refy bierz, nic innego. Uprzedzając ewentualne pytanie, nie ma problemy że jedna to Gigabyte druga ASUS.
To są DOKŁADNIE te same karty :)
 
Last edited:
Mam więc opcje -
1. Titan X i nic więcej czyli zostaje przy i5.
2. Gtx 980 + I7 4790K + Dysk SSD 250GB + nowy ram 16GB. Całość powinna się zamknąć w 5k.
Pytanie teraz - co da mi większą wydajność :)
 
Mam więc opcje -
1. Titan X i nic więcej czyli zostaje przy i5.
2. Gtx 980 + I7 4790K + Dysk SSD 250GB + nowy ram 16GB. Całość powinna się zamknąć w 5k.
Pytanie teraz - co da mi większą wydajność :)

Jeżeli zależy Ci stricte na wydajności w grach to przy Twoim CPU, Titan X da Ci większą wydajność. Masz procka wydajnego :)
Natomiast tak , I7 4790K to zawsze te parę klatek więcej (jak by Ci ktoś pisał że między I5 a I7 w grach różnicy nie ma, nie czytaj nawet tego ).
SSD to zawsze plus, chociaż jeden już masz ale ten będziesz mógł grami zapełnić. 16 Gb ramu swoje robi, chociaż jeżeli głównie grasz na kompie.
Nie bawisz się w montaż /rendering itd. 8 Gb starczy, chociaż najbliższa przyszłość i gry, mogą mocno zamieszać .
Z innej strony, nie wykorzystasz w pełni potencjału Titana X jeżeli byś tylko TXa brał nie zmieniając niczego innego.

Osobiście będąc na Twoim miejscu brałbym taki zestaw.

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/...qchXIPUomFoZ6YKXl2TmJKeE5icV5lUBhA6VaAJXjTQM*
Trochę ponad 5k ale da się przyciąć, pamięci to Ci polecam np. Takie jak moje.
G.Skille RipJaws 2133CL9. Na luzie latają na 2400 przy CL10 :)

Starego CPU sprzedaż, pamięci sprzedaż i wraca Ci w zasadzie ponad 1000 zł

Po za tym masz darmowo "Wiedźmina 3" i "Batmana Arkham Knight". To również Twój zysk ;)

GTX 980 to serio, mocny knur jest ;-) Bydle aż miło. Titan X to taki ultra knur ale lubi mieć konkretny las żeby zaszaleć ;-)
 
Last edited:
Znalazłem dosyć tanio Titana - 4387zł, dałbym radę jeszcze ram wymienić...
Sam już teraz nie wiem :/
Gram tylko w gry na kompie. Uwielbiam np serie Total War, a tam z tego co zauważyłem procesor jest jednak bardzo ważny (jak po 10k ludków biega).
 
Ja chcę sobie kupić nowy monitor 27 calowy pod wiedźmina w rozdzielczości 1920x1080 tak do 1500 zł tylko nie mam pojęcia jaki kupić...
 
Albo 27 calowy wqhd, za 1500 jakiś dobry monitor się znajdzie. Ktoś nieco lepiej rozeznany w temacie może podrzuci dobry model.
Zdecydowałbym się na rozdzielczość 1440p, monitor trochę posłuży a następne generacje kart graficznych będą oparte o kości HBM. Dzięki temu w wyższych rozdzielczościach powinna wyglądać znacznie lepiej.
 
Ja sobie kupiłem 3 miesiące temu 2 Asusy MX279H.

http://www.ceneo.pl/20357210

Bardzo fajny design, piękne kolory, mam je skalibrowane Spyder Expressem jeszcze więc jest pięknie. Mogę Ci polecić spokojnie ten model. Do 1500PLN wolałbym sprawić sobie 2 monitory o groszych parametrach niż 1 :)
 



Jak widać na wykresie 60 60ciu nie równe;)
 
Witam,

patrzyłem na zalecane wymagania do Wiedźmina 3, i zastanawiam się (nie znam się na kartach tyle), czy gra pójdzie mi bez problemu na GeForce GTX 860M 2 gb na architekturze Maxwell oraz na i7-4700 HQ 2,4-3,4. To jest lapek.
 
Też się nie znam, ale z tego zestawienia ( http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-860M.107794.0.html ) karta wydajnościowo zbliżona jest do gtx480/570. Obsługuje dx 11, więc gra się odpali. Nie jestem w stanie Ci powiedzieć na jakich detalach (720p/1080p).

Na pewno gra w 100% będzie wykorzystywała zasoby, więc uważaj na throttling procka.

edit: na dole masz wyniki benchmarków z gier. Wnioski wyciągnij sam.
 
Last edited:
Ja tam wyczytałem, że jest równie dobra co geforce gtx 770m. Na oficjalnej stronie cdp są takie wymagania:

Procesor: Intel Core i7-3770 3.4 GHz lub AMD FX-8350 X8 4.0 GHz
Pamięć RAM: 8 GB
Karta graficzna: ze wsparciem dla DirectX 11 oraz pamięcią 4096 MB VRAM (Nvidia Geforce GTX 770 lub AMD Radeon R9 290)

I jest ta karta geforce gtx 770 - to dlaczego moje 860 jest zbliżone do 480/570? W wieśka 2 z drobnymi spadkami fps-ów grałem na maksymalnych (wyłączone uberprobkowanie), są 2 wiatraczki, bo to asus, lapek pozostawał zimny. Mam w takim razie pozostać z odczuciem, że zamówiłem grę i będzie dobrze, jak mi nie będzie zacinać na niskich? Czy mogę mieć nadzieję na to, że uciągnę może nie na najwyższych, ale wyższych niż niskie?
 
Last edited:
Nie wiedziałem, dzięki. Ale gdyby popatrzeć na wymagania minimalne i zalecane (rozumiem, że skoro zalecane, to do grania akurat na wysokich detalach), to moja karta jest na pewno lepsza niż minimalna geforce gtx 660, ale gorsza niż geforce gtx 770. Czyli celować w średnie chyba mogę?
 
Top Bottom