Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ale RED'zi współpracują z "zielonymi" stąd też logiczne iż wydajność na układach nVidia powinna być nieco lepsza (na GPU o porównywalnej mocy) niż w przypadku kart AMD. Oby tylko nie była to przepaść uniemożliwiająca granie.

Redzi od samego początku współpracują z Nvidią, ale to nie oznacza, że można zaniedbać optymalizację pod AMD. CDP RED to nie wewnętrzne studio Nvidii, jak również nie Nvidia jest docelowym odbiorcą ich produktów, tylko gracze, a gracze to nie tylko użytkownicy kart zielonych. I dotąd jakoś to działało, bo;



Okej, minimalna przewaga po stronie zielonych jest do zaakceptowania, szczególnie przy bardzo wysokich ustawieniach, ale znaczące różnice już nie, znaczące różnice to rezultat źle wykonanej pracy i godzenie się na taki stan rzeczy przez graczy, akceptowanie przez społeczność sytuacji bez słowa sprzeciwu, to podcinanie gałęzi na której się siedzi. Mnie jako klienta interesuje wyłacznie efekt końcowy i jeśli ten okazuje się kiepski, to znaczy dana gra działa dużo gorzej na jednych kartach niż na odpowiednikach konkurencji, to najwyraźniej coś jest mocno nie tak z samą grą. I nie znajduję dla takiego stanu rzeczy usprawiedliwienia. I gdyby z W3 miała miejsce taka właśnie nieprzyjemna sytuacja, to przyznaję otwarcie, byłbym niewymownie wręcz zły.

Póki co nie mamy zadnych testów, nie mamy żadnych przesłanek, by sądzić, że coś będzie źle. Wprost przeciwnie, bo Redzi nigdy dotąd nie faworyzowali żadnej grupy, traktowali graczy równo, fair.
 
Last edited:
@eustachy_j23

Titan X jako pierwsze pojedyncze GPU jest w stanie zapewnić ponad 60 fps w 1080p + ubersampling. To się zgadza, sam sprawdzałem.
W 1440p + uber i ultra, ma jakieś 45-55 fps, a to również świetny wynik jak na jedną kartę ;)
 
@GosuPL , nie wiesz przypadkiem czy te podbicie rozdzielczości na kartach Nvidia, działa na telewizorach plazmowych?
Jeżeli tak to łykam jednak tego Titana. Jak nie to starczy mi te 40-50 klatek w Wiedzminie 3 na karcie GTX 980.
 
@eustachy_j23

Titan X jako pierwsze pojedyncze GPU jest w stanie zapewnić ponad 60 fps w 1080p + ubersampling. To się zgadza, sam sprawdzałem.
W 1440p + uber i ultra, ma jakieś 45-55 fps, a to również świetny wynik jak na jedną kartę ;)

Powiedz mi, jaką lokację wybrać, żeby najbardziej obciążyć sprzęt w W2?

Jakiś czas temu odpaliłem sobie drugą część, ustawiłem wszystko na Ultra + Uber i podczas bitwy o Vergen miałem jakieś 40-45 klatek. Rozdzielczość co prawda tylko 720p, ale jestem ciekaw, czy to najbardziej wymagająca lokacja w grze, czy może etap z Wielką Bitwą? ;)
 
Powiedz mi, jaką lokację wybrać, żeby najbardziej obciążyć sprzęt w W2?

Jakiś czas temu odpaliłem sobie drugą część, ustawiłem wszystko na Ultra + Uber i podczas bitwy o Vergen miałem jakieś 40-45 klatek. Rozdzielczość co prawda tylko 720p, ale jestem ciekaw, czy to najbardziej wymagająca lokacja w grze, czy może etap z Wielką Bitwą? ;)

Las koło Flotsam z modem lepszej roślinności i lepszego zasięgu rysowania + ultra + uber w 1080p potrafi też trochę podgrzać atmosferę :)
 
Last edited:
Ten tekst "Najlepsze wrażenia przy graniu na kartach z Nvidii" to oczywiście tekścik marketingowy. Gra jest wspierana przez zielonych, a więc rzucono tekst "Gra ma nową jakość na naszych kartach, kupujcie pany nasze karty!". Bez obaw. Redzi *MAM NADZIEJĘ* nie zepsują tej gry u czerwonych. Sam mam GTX 970, ale to byłby cios poniżej pasa jak dla mnie. Musimy poczekać do premiery, żeby wiedzieć na pewno, ale nie stawiałbym krzyżyka na Redach. Jeśli chodzi o najbardziej wymagającą lokację w W3 to myślę, że bitwa upiorów, albo wąwozy niedaleko Vergen (te z harpiami) bo o dziwo tylko tam miałem spadek FPS z 40-50 z uberkiem.
 
A to pierwsza gra co powstaje przy współpracy z nvdia? Nie, więc nie ma co siać paniki ze na radeonach będzie gorzej chodzić. Bardzo wątpię aby tak było. Po prostu na nvidi są dodatkowe efekty ale to nic nowego, czego nie było by w innych grach. No i pewnie dostaniemy nowe sterowniki od nvidi na premierę jak to ma w zwyczaju i tyle.
 
Jeśli chodzi o wynalazki Nvidii to mnie one nie interesują, bo nie mam wypasionego sprzętu aby się nim delektować. Współpraca NVidii z CDPR cieszy mnie z tego punktu, gdyż w zasadzie zapewnia natychmiastowe wydanie sterowników, dodatkowo polepszających wydajność.
AMD wyda takie sterowniki z poślizgiem, o ile w ogóle.

Na tym (moim zdaniem) polega taka współpraca, że od pewnego momentu rozwoju gry, Nvidia/AMD dostaje grę, aby mieć czas na opracowanie sterowników.
 
Jeśli chodzi o wynalazki Nvidii to mnie one nie interesują, bo nie mam wypasionego sprzętu aby się nim delektować. Współpraca NVidii z CDPR cieszy mnie z tego punktu, gdyż w zasadzie zapewnia natychmiastowe wydanie sterowników, dodatkowo polepszających wydajność.
AMD wyda takie sterowniki z poślizgiem, o ile w ogóle.

Na tym (moim zdaniem) polega taka współpraca, że od pewnego momentu rozwoju gry, Nvidia/AMD dostaje grę, aby mieć czas na opracowanie sterowników.

Założe się że wyda sterowniki beta pod wiedźmina 3 :) tak jak w gta v.
 
@GosuPL , nie wiesz przypadkiem czy te podbicie rozdzielczości na kartach Nvidia, działa na telewizorach plazmowych?
Jeżeli tak to łykam jednak tego Titana. Jak nie to starczy mi te 40-50 klatek w Wiedzminie 3 na karcie GTX 980.

Powinno być ok, masz w sterach Nvidii "DSR" a jak coś to standardowy donsampling i tyle :)

---------- Zaktualizowano 18:01 ----------

Powiedz mi, jaką lokację wybrać, żeby najbardziej obciążyć sprzęt w W2?

Jakiś czas temu odpaliłem sobie drugą część, ustawiłem wszystko na Ultra + Uber i podczas bitwy o Vergen miałem jakieś 40-45 klatek. Rozdzielczość co prawda tylko 720p, ale jestem ciekaw, czy to najbardziej wymagająca lokacja w grze, czy może etap z Wielką Bitwą? ;)

Jak dla mnie to samouczek, sam początek i las :D Tam jest mega siekanie po GPU.

Co ciekawe, tak mocne siekanie że tam gdzie na SLI 980 miałem jakieś 50-60 fps to dwa TXy dają prawie 90.
Jaram się tymi kartami, niebawem trzeci leci do kumpla bo ,szczerze to on się nudzi u mnie :D
 
@GosuPL jakie masz opinie na temat procesora i5 2300 2.80Ghz. Czy na obecne standardy jest to jeszcze w miarę dobry procesor i nadaje się jeszcze do obsługi tych nowszych gier?
 
@GosuPL jakie masz opinie na temat procesora i5 2300 2.80Ghz. Czy na obecne standardy jest to jeszcze w miarę dobry procesor i nadaje się jeszcze do obsługi tych nowszych gier?

Niskie taktowanie niestety, procek jeśli chodzi o architekturę to daje radę ale nie przy tych taktach.
Możesz zegar BLCK podnieść na mobasie , nieznacznie mu takty podciągnąć no ale I5 2500K @ 4.5 ghz to to nie jest, poszukaj na Allegro tego procka.
No ale wtedy to i mobasa musisz zmienić na chispet P67 albo Z77
 
Nie. Mantle nie jest wspierane przez twórców tego API więc to nie ma sensu.
DX12 i ewentualny port na linux to możliwe opcje, ale nie potwierdzone na 100%.
 
Top Bottom