Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Na dniach premiera, daj znać co i jak. Jak coś to pisz, tego CPU i mobasa sprzedaż, nie wiele dołożysz i się upgrejd zrobi

Pewnie że dam znać ;) Już dawno zamówiłem preorder, więc zobaczymy co będzie z tego grania w dniu premiery.
 
Przecież on to bierze z testów różnych portali, nie robi ich samemu. xD

Yep, jak najbardziej z portali, oni tam mają przecież pełen asortyment i siłą rzeczy mogą więcej, ale na przykład tego, jak gra sprawuje się w niższych niż 1080p rozdziałkach zazwyczaj nikomu sprawdzać się nie chce. Względem tego jak dany tytuł się skaluje też bywa różnie, a w końcu nie wszyscy grają na ultra czy v. high, a tylko sprawdzając pełen przekrój można orzec, jak dobrze się gra skaluje. Innymi słowy jak jest zoptymalizowana, bo samo to, że trzyma 60 klatek na i7-4790K i GTX'ie 980 tak naprawdę niewiele nam mówi. To jak gra się skaluje można sprawdzić w zasadzie na każdym blaszaku, czego nie omieszkam zrobić i rezultatami się podzielić (nie tak dawno zrobiłem taką rozpiskę dla W2 i wyszło, że ze skalowaniem jest tam nie za fajnie). Aczkolwiek bardzo możliwe, że można w tym wypadku liczyć na PurePC, którzy jako jedni z niewielu sprawdzają różne warianty ustawień. Co prawda testują tylko wybrane tytuły, ale Wiedźmina za nic sobie, jak sądzę, nie odpuszczą.
 
Last edited:
Jak myślicie, czy W3 pojdzie na karcie graficznej 1gb vram? Jestem laikiem ale z tego co widzę mój sprzęt RAMu ma aż nadmiar (16GB), procesor w porządku, ale ta karta graficzna mnie martwi. Szukałem w internecie opinii ale zdania są podzielone. Nie wymagam fajerwerków ani cudów, tylko, żeby przyjemnie się grało bez klatkowania. Z góry dzięki za pomoc :))
 
@Galdhiem Zależy od optymalizacji, ale cudów bym nie oczekiwał. Jaką konkretnie masz kartę? Bo jeżeli nie obsługuje DX11 to nawet cud nie pomoże.
 
A co powiecie o lapku. Dwie grafiki jedna Intel HD 4600, druga to GeForce GT 740M (tu są moja największe obawy). Procesor intel core i7 4700mq 2.4-3.4GHz, 8gb Ramu. Wiem że każdy patrzy przez pryzmat rozdzielczości itd. Mnie interesuje czy odpalę grę w jakiejś niższe, nie musi to być HD. Większość ostatnich gier chodzi mi w płynnym 25-30 klatkach i jeżeli nie spadnie poniżej 25 to mi to nie przeszkadza. BF 4 na rozdziałce bodajże 1280x768 przy 64 graczach na średnich miał ok 45-55fps, oczywiście cienie i AA na min, bo to najbardziej zabija lapka.
 
A co powiecie o lapku. Dwie grafiki jedna Intel HD 4600, druga to GeForce GT 740M (tu są moja największe obawy). Procesor intel core i7 4700mq 2.4-3.4GHz, 8gb Ramu. Wiem że każdy patrzy przez pryzmat rozdzielczości itd. Mnie interesuje czy odpalę grę w jakiejś niższe, nie musi to być HD. Większość ostatnich gier chodzi mi w płynnym 25-30 klatkach i jeżeli nie spadnie poniżej 25 to mi to nie przeszkadza. BF 4 na rozdziałce bodajże 1280x768 przy 64 graczach na średnich miał ok 45-55fps, oczywiście cienie i AA na min, bo to najbardziej zabija lapka.

Zgaduję że ruszy na minimalnych, nie w hd ;) raczej koło 15-25 klatek. Ale tylko zgaduję ;)
 
A co powiecie o lapku. Dwie grafiki jedna Intel HD 4600, druga to GeForce GT 740M (tu są moja największe obawy). Procesor intel core i7 4700mq 2.4-3.4GHz, 8gb Ramu. Wiem że każdy patrzy przez pryzmat rozdzielczości itd. Mnie interesuje czy odpalę grę w jakiejś niższe, nie musi to być HD. Większość ostatnich gier chodzi mi w płynnym 25-30 klatkach i jeżeli nie spadnie poniżej 25 to mi to nie przeszkadza. BF 4 na rozdziałce bodajże 1280x768 przy 64 graczach na średnich miał ok 45-55fps, oczywiście cienie i AA na min, bo to najbardziej zabija lapka.

Jeżeli wymagania nie są jakoś znacznie zawyżone to nie ma szans. Porównanie gtx 660 z minimalnych z gtx 740m.
 
Siema.
Chciałbym posłuchać waszych opini na temat tego co myślicie o moim pc i jak( wedłu was) sprawdzi się w starciu z nowym wiedźminem.

Intel Core i3-4330, 2 rdzenie po 3.50GHz
4 GB RAM
geforce GTX 960
 
Siema.
Chciałbym posłuchać waszych opini na temat tego co myślicie o moim pc i jak( wedłu was) sprawdzi się w starciu z nowym wiedźminem.

Intel Core i3-4330, 2 rdzenie po 3.50GHz
4 GB RAM
geforce GTX 960
Proponuję dokupić jeszcze 4 GB RAM. Nie wyjdzie Cię to bardzo drogo, a na pewno znacznie pomoże.
 
A co powiecie o procesorze ?
planowałem dokupienie 4 GB RAMU i jak się uda to jeszcze to przed premierą kupie.
 
Dzięki za odpowiedzi na moje pytanie :) jak pytam na roznych forach to odpowiedzi ruszy-nie ruszy maja sie mniej wiecej jak 50-50 :D a jednak postanowie kupic gre i zaryzykowac. Nie do konca wierzę w całe te minimalne wymagania. Dlaczego? Od stycznia gram w DA Inkwizycja z powodzeniem na srednio wysokich detalach. Wczoraj zupełnie przypadkiem odkryłem, że ta gra wgl nie powinna ruszyć. Dlaczego? Bo nie mam wymaganych 4 rdzeni (mam dwurdzeniowy procek). Dzieki za pomoc, ale zaryzykuje i dam znać jak poszło, jestem prawie pewien, że na minimalach odpali :D
 
Top Bottom