Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Zależy, jeżeli W3 zrobi duży narzut na wielordzeniowość to będziesz mieć kichę, a AMD będzie robić szesnastordzeniowce zaraz.
 
Siema.
Intel Core i3-4330, 2 rdzenie po 3.50GHz
4 GB RAM
geforce GTX 960

1. dokup ramu ; jeżeli to 1 kość 4GB, to: dokup 1/2 identyczne (zakładam, że masz 3-4 sloty na ram na płycie) ;
Jeżeli jest to np. 2x2GB, to kup 1x8GB (stary sprzedaj) 1600MHz i więcej, najlepiej CL9/10 ; generalna zasada: im wyższe taktowanie (1600+) i niższe CL(9-10), tym lepiej

2. Procesor ma takie sobie taktowanie, więc w miejscach z wieloma NPCami czy elementami interaktywnymi, będziesz odczuwał spadek FPSów (miasta/wioski/zbiegowizka wieśniaków/większe bitwy)

EDIT: w takim razie, MOIM zdaniem, dokup po taniości identyczną kość i zobacz jak bedzie chodzić. W razie czego, będizesz mógł odsprzedać. Pamięć ram dobrze trzyma cenę, więc dużo nie stracisz przy odsprzedaży.
 
Last edited:
To wywal te dwie, bo podejrzewam że masz 2x po 2GB i kup jedną 8GB lub 2 kości po 4GB ;)
Napisał, że ma 2 sloty, a w jednym ma kość 4 GB.
Więc powinien dokupić drugą kość 4 GB.

Najlepiej sprawdź konkretny model RAM jaki masz, i dokup druga taką samą kość.
 
Cześć wszystkim.
Premiera upragnionego wiedźmina tuż tuż , więc zacząłem sie zastanawiać czy w ogóle mam szanse na zobaczenie menu i nie spaleniu przy tym komputera wraz z domem ;)
W moim PC-ecie siedzi :
AMD Phenom II X4 840 3.2 GHz
AMD Radeon HD 6950 sapphire 2GB
8 GB ramu
Osobiscie mi to nic nie mówi, znawcą elektroniki nigdy nie byłem , wiec byłbym wdzięczny za pomoc .
 
Cześć wszystkim.
Premiera upragnionego wiedźmina tuż tuż , więc zacząłem sie zastanawiać czy w ogóle mam szanse na zobaczenie menu i nie spaleniu przy tym komputera wraz z domem ;)
W moim PC-ecie siedzi :
AMD Phenom II X4 840 3.2 GHz
AMD Radeon HD 6950 sapphire 2GB
8 GB ramu
Osobiscie mi to nic nie mówi, znawcą elektroniki nigdy nie byłem , wiec byłbym wdzięczny za pomoc .

Zależy od optymalizacji, ale po mojemu, to spokojnie odpalisz grę na minimum w miare płynnie ;)
 
Dzieki za szybką odpowiedź , teraz pozostaje mi juz tylko zbierać kase na warunki , bo na egzaminy to sie nawet nie stawie, zamknę sie w jaskini ... ;)
 
Czołem koleżeństwu.

Jest taka kwestia, że niby planowałem i tak wymienić sprzęt na premierę W3, kasa nawet z grubsza zebrana... ale jakoś czasu brakuje (z doświadczenia u mnie razem z różnymi reinstalacjami itp. to "dzień z życia", a bywa że i dwa). Będzie dopiero w czerwcu, a i to nie na początku. Hajp jednak jest okrutny, w związku z czym się zastanawiam, czy może są jakieś szanse na odpalenie (w znośnych warunkach) na dotychczasowym złomiku - ot, żeby chociaż sobie w Białym Sadzie trochę pobiegać. Co by wiedzieć, czy opłaca się preload odpalać.

Intel i5-2500 3.30 GHz
GTX 550 Ti
6 GB RAM
 
się zastanawiam, czy może są jakieś szanse na odpalenie (w znośnych warunkach) na dotychczasowym złomiku - ot, żeby chociaż sobie w Białym Sadzie trochę pobiegać. Co by wiedzieć, czy opłaca się preload odpalać.
Gwarancji nikt Ci nie da, bo masz kartę sporo poniżej minimalnych. Z drugiej strony jednak, ten GTX660 podany przez RED-ów ma wystarczyć do płynnego grania w 1080p, więc strzelam, że jeśli dasz detale na minimalne i rozdzielczość na mniejszą niż te Full HD to powinno się dać w miarę komfortowo pograć. Oczywiście to jest tylko gdybanie, wg. oficjalnych wymagań Wiedźmin Ci nie pójdzie.
 
@maritimus karta ma tylko 1GB VRAM, co może być sporym problemem, zależy od optymalizacji. Niemniej jednak szanse jakieś są, bo procek dobry a i RAMu jest tyle ile powinno.
 
A to prawda że wymagania są zawyżone czy to tylko plotka ?
Za tą odpowiedź wielu już zginęło. A tak poważniej, to wszystko okaże się w dniu premiery przy pierwszych testach sprzętowych, choć nigdy nie można wszystkiego brać tak jak jest to przedstawiane, bo różnie z tym bywa. ;)
 
Top Bottom