Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Jak dla mnie to wszystkie te minimalne wymagania są naciągane. AC Unity które ma wymagane 2GB vram działa na 1GB, DA Inkwizycja która mi w minimalnych wymaganiach czterordzeniowy procesor spokojnie chodzi na dwóch... Biorąc pod uwagę czas jaki CDRed pracuje nad optymalizacja oraz różne domysły, słabszy sprzęt (oczywiscie nie skrajnie slabszy) powinien uciągnąć w3.
 
Cześć, witam wszystkich forumowiczów!!!
Jak myślicie czy jest szansa , żeby na moim komputerze uruchomić Wiedźmina 3 w 30-40 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1680x1050 na wysokich detalach.
Moja karta graficzna : GTX 970, procesor: i5- 4590 i 8 GB ram.
 
Witam, nie wiedziałem gdzie to napisać.

Jaki monitor obsługuje już rozdzielczość FHD? Mój monitor 1680x1050. Więc mam FHD czy nie? Bo z tego co wiem, jeżeli nie mam to na trochę większych detalach mi pójdzie Wiesiek co by cieszyło :D.

Mój komp
i5-4460 8GB R9 280X
 
@pablonorieha Spokojnie na ultra ci pójdzie w 30 klatkach w tej rozdzielczości.

@dunio FHD to 1920x1080 więc twój monitor nie jest FHD, a gra powinna ci pójść tak na wysokich spokojnie.
 
Last edited:
Cześć, witam wszystkich forumowiczów!!!
Jak myślicie czy jest szansa , żeby na moim komputerze uruchomić Wiedźmina 3 w 30-40 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1680x1050 na wysokich detalach.
Moja karta graficzna : GTX 970, procesor: i5- 4590 i 8 GB ram.
Z takim sprzętem to nie wiem czy Ci się w ogóle uruchomi :)
 
A jeżeli mam : amd fx 6300
gtx geforce 660
8 gb ram
rozdzielczość monitora : 1920x1080
To na jakiej rozdzielczości bede mogl grac spokojnie
 
Cześć, witam wszystkich forumowiczów!!!
Jak myślicie czy jest szansa , żeby na moim komputerze uruchomić Wiedźmina 3 w 30-40 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1680x1050 na wysokich detalach.
Moja karta graficzna : GTX 970, procesor: i5- 4590 i 8 GB ram.

W takiej rozdziałce to ultra spokojnie.
 
Dzięki za odpowiedzi.!!

Czy ktoś z was się orientuje czy będą opublikowane wyniki benchmarków przed premierą ?
W każdym razie jestem dobrej myśli jeśli chodzi o optymalizacje.
 
Czy minimalne na pcecie odpowiadają ogólnym wyglądem temu co oferuje nam Xbox one , czy jednak Redzi pod okresleniem minimalne mają na myśli pikseloze? Jak już było to przepraszam , nie mam czasu aby przejrzeć te wszystkie strony ...
 
Czy ktoś z was się orientuje czy będą opublikowane wyniki benchmarków przed premierą ?
W każdym razie jestem dobrej myśli jeśli chodzi o optymalizacje.

Od dziś mają pojawiać się recenzje. Nie wyobrażam sobie, aby jakakolwiek z nich nie zawierała w sobie testu wydajności. Prawdopodobnie, większe portale (pclab/benchmark/purepc itp.) wypuszczą bardziej szczegółowe zestawienie, z uwzględnieniem różnych kart i procesorów. Mam nadzieję, że otrzymamy taki tekst przed premierą.

Chciałbym tylko uczulić wszystkich, aby przed ślinieniem się na wykresy, zapoznali się z metodologią testów. Test testowi nie równy. Zmiana miejsca może w drastyczny sposób przenieść ciężar wyświetlania obrazu z GPU na CPU i odwrotnie.

Radzę również patrzeć na to czy prezentowane wyniki uwzględniają ani-aliasing. Generalna zasada: AA wyłączone - CPU>GPU, AA włączone - CPU<GPU

(np. mając dobry procesor i taką sobie kartę ze średnią ilością VRAMu, poprzez wyłączenie AA odciążymy GPU, CPU przejmie część obliczeń i tym też sposobem nie zapchamy VRAMu, unikając przycinek (stuttering)


Czy minimalne na pcecie odpowiadają ogólnym wyglądem temu co oferuje nam Xbox one , czy jednak Redzi pod okresleniem minimalne mają na myśli pikseloze?

Nikt nie widział ustawień minimalnych na PC. O ile sobie dobrze przypominam, konsole mają wyświetlać grafikę na ustawieniach High (720/1080p 30fps). Moim zdaniem, minimalne ustawienia sprowadzą się do zmniejszenia gęstości/zaludnienia/jakości cieni/efektów cząsteczkowych i być może draw distance.
 
Last edited:
No o ile pojawi się recenzja wersji PC (a jest możliwe że tak się nie stanie) to pojawią się testy wydajności, tego najbardziej oczekuję.
 
Wracając do kwestii rozdzielczości... Więc mam rozumieć, że jeśli monitor ma mniejszą rozdzielczość to na słabszym sprzęcie dostanie "lepszy" obraz gry? Czyli jeśli mam ekran HDTV ( 1366x768 ) to jest to w pewien sposób plus jeśli chodzi o wyświetlanie grafiki W3? Wiem, ze finalny obraz bedzie oczywiscie gorszy od tego na super sprzecie, ale jesli dajmy na to mam słabszą kartę, to gorszy monitor wpływa pozytywnie na płynność gry?
 
Top Bottom