Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ciekawe czy NVIDIA wypuści nowe stery dedykowane do W3 w poniedziałek, analogicznie jak to miało miejsce przy GTAV (dzień przed premierą). A przede wszystkim co zmienią w wydajności naszych GPU.
 
Witam.
Od kilku dni waham się przed kupieniem preorderu Wiedźmina 3. Jedyna rzecz, która mnie meczy to moja karta graficzna. Posiadam Gigabyte Readon HD 7790 i moje pytanie jest czy odpalę waszą grę na minimalnych wymaganiach i będę miał stałe 60 FPS'ów? Wszystkie inne wymagania mam powyżej podanych w minimalnych.
 
Tego nikt nie jest w stanie stwierdzić. HD 7790 z tego co wiem ma 1 GB VRAM (chociaż zdaje mi się, że wersje z 2 GB też są), a to może nieco przeszkodzić w płynnej rozgrywce. Minimalne i 60 klatek? Jeśli grasz na niższej niż Full HD rozdzielczości, a optymalizacja będzie dobra, to wszystko jest możliwe. Póki co jednak lepiej uzbrój się w cierpliwość i poczekaj na pierwsze testy wydajnościowe ;)
 
Cześć wszystkim.
Premiera upragnionego wiedźmina tuż tuż , więc zacząłem sie zastanawiać czy w ogóle mam szanse na zobaczenie menu i nie spaleniu przy tym komputera wraz z domem ;)
W moim PC-ecie siedzi :
AMD Phenom II X4 840 3.2 GHz
AMD Radeon HD 6950 sapphire 2GB
8 GB ramu
Osobiscie mi to nic nie mówi, znawcą elektroniki nigdy nie byłem , wiec byłbym wdzięczny za pomoc .

W co lepiej zainwestować jeśli chciałbym wycisnąć z tego kompa jednak troche wiecej niz minimalne ? W karte ,czy procesor w cenie do 1000 zł używane.
 
W co lepiej zainwestować jeśli chciałbym wycisnąć z tego kompa jednak troche wiecej niz minimalne ? W karte ,czy procesor w cenie do 1000 zł używane.
Zmieniając CPU, musisz zainwestować w płytę (200-400). Zmieniając same GPU, grafa będzie się *nudzić*, więc kasa wyrzucona w błoto.
Moim zdaniem, musiałbyś zmienić całą platformę. Wykonaj jakiś benchmark (coś z 3D marka) i porównaj z istniejącymi wynikami. Otrzymasz mniej więcej obraz wzrostu wydajności. Możesz również zerknąć na niedawne testy GTA V i wybrać interesujący Cię zestaw.

Poza tym, tak na teraz, opłaca się zainwestować w dobry dysk SSD, np. Crutial MX200 256GB. Taka inwestycja zawsze się opłaci.
 
Ponoć DirectX 12 "uwolni" w większym stopniu kartę od CPU. Stąd też z nowym API mocne GPU na niekoniecznie diabelnie szybkim procesorze będzie miała sens.
A że Wiedźmin 3 zyska taką łatkę (po premierze Windows 10), można się zastanowić nad przedłożeniem karty nad procesor.
 
Jeśli się okaże że gra na wysokich będzie wyglądała jak na konsolach ,a wymagania będą jak na papierze (rekomendowane) to coś jest nie tak. Mam bardzo duże obawy w związku z wersją PC.
Niech już będzie ten 19.
 
To wtedy zacznie się grzebać w plikach *.ini oraz SweetFX i dopasowywać do własnych upodobań. Na wydajność możemy wpływać poprzez zmiany ustawień lub sprzętu. Można również czekać, aż jakaś wspaniałomyślna osoba stworzy mod.
Kto i jaki chce osiągnąć efekt, to jego sprawa. Jednym w zupełności starcza low i 30 fps, inni marszczą się gdy im fps spanie poniżej 60 na ultra.

Osobiście, będę kombinował bo lubię wyciskać ze swego sprzętu maksimum. Lubię też proces dochodzenia do tych idealnych ustawień.
 
To wtedy zacznie się grzebać w plikach *.ini oraz SweetFX i dopasowywać do własnych upodobań. Na wydajność możemy wpływać poprzez zmiany ustawień lub sprzętu. Można również czekać, aż jakaś wspaniałomyślna osoba stworzy mod.
Kto i jaki chce osiągnąć efekt, to jego sprawa. Jednym w zupełności starcza low i 30 fps, inni marszczą się gdy im fps spanie poniżej 60 na ultra.

Osobiście, będę kombinował bo lubię wyciskać ze swego sprzętu maksimum. Lubię też proces dochodzenia do tych idealnych ustawień.

Problem w tym że ja nie po to kupuję grę by przy niej później dłubać godzinami. A chodziło mi o to że jeśli komputer przykładowo kosztujący 2500zł nie zapewni takiej samej jakości graficznej jak konsole to będzie znak że PCtowcy zostali potraktowani źle. Bo nie przypominam sobie innej gry która na PC z podzespołami podobnymi do tych z konsol wyglądała i działała by gorzej.

@selflgnition Jest to temat o wymaganiach sprzętowych więc mój post jest w odpowiednim miejscu. Tak czy inaczej może nie rozumiesz ,a może ja źle to napisałem. Wszystko okaże się 19 maja.
Mam nadzieję że oboje będziemy zadowoleni z gry.
 
Last edited:
@wrobel154 rozumiem i podzielam Twoją opinię, ale to o czym mówisz nie jest treścią tego tematu.

edit: @wrobel154 Moim zdaniem, to o czym pisałeś bardziej pasuje do tematu *grafika*, gdyż odwołujesz się do przyczyn/porównywania konkretnych wymagań względem innych platform.

I tak, po 19tym czekam na temat o konkretnych wynikach/obserwacjach poszczególnych graczy: fps, metody pomiaru, ustawienia, rozdzielczości, obciążenia komponentów itp.
 
Last edited:
Teraz wszystko zależy od optymalizacji, jeżeli jest dobra i słabsze pcty odpala dobrze grę, wtedy będzie dobrze. Jeżeli się okaże że jest źle i sprzęt z minimalnych wymagań starcza tylko do minimum, do takiej grafiki, wtedy będzie zle.
 
Witam,
Jako fan zarówno pierwszej jaki drugiej odsłony gry Wiedźmin bardzo chciałbym ruszyć do sklepu po kolejną część przygód Geralta, jednak zanim to zrobię chciałbym zaznać opinii ludzi bardziej, że tak to ujmę "oblatanych" w materii wymagań. Odnosząc się do wymogów minimalnych, spełniam warunek posiadania 6GB RAM, jednak problem stoi w gestii procesora i karty graficznej. Mam procesor Intel Core i5 3,2GHz, zaś kartę graficzną GeForce GTX 650 o pamięci VRAM 1GB. Czy posiadając taki sprzęt mam realne szansę uruchomić grę, biorąc pod uwagę to, że mówi się o możliwym pewnym zawyżeniu wymagań, czy może nie ma sensu zakupowanie gry, bez wcześniejszej modernizacji komputera. Z góry dziękuję za pomoc. :)
 
@Deshar
Nawet jeżeli wymagania okażą się zawyżone to przeszkodą może być 1GB VRAM w Twojej karcie. Na Twoim miejscu poczekałbym na pierwsze testy wydajności.
 
Hej
Chciałbym was prosić o poradę. Mam dwa praktycznie bliźniacze zestawy. Przeznaczenie to naturalnie Wiedźmin3, dodatkowo coś pokroju GTAV, Medievall II, Watch Dogs. I tak po pierwsze czy ten zestaw, za przeproszeniem kupy się trzyma i wciągnie te tytuły na ustawieniach wysokich lub ultra?:) Dysk i napęd mam swoje, a budżet to max 3600. Jest sen brać komputer do OC? Nie miałem styczności jeszcze z podkręcaniem i nie wiem czy ogarnę ten temat, ale komp jest kupowany na lata więc im dłużej będzie tym lepiej:)
 

Attachments

  • zestaw.jpg
    zestaw.jpg
    164.3 KB · Views: 35
  • zestaw2.jpg
    zestaw2.jpg
    163 KB · Views: 33
Top Bottom