Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203788588-Wymagania-sprz%C4%99towe-Wied%C5%BAmin-3-Dziki-Gon

Obsługiwane karty graficzne:

ATI Radeon: HD7870, R9 290 i nowsze
Nvidia GeForce: serie GTX 660, 770, 970 i nowsze
Zintegrowane karty graficzne oraz wersje laptopowe powyższych kart nie są oficjalnie obsługiwane, mimo iż gra może na nich działać poprawnie.

Czuje się kompletnie przygaszony... Dzięki za info... Po raz kolejny CDPR daje tyłka - kiedy oni się nauczą, że granie mobilne coraz bardziej popularne się robi?
 
Po raz kolejny CDPR daje tyłka - kiedy oni się nauczą, że granie mobilne coraz bardziej popularne się robi?

Ty naprawdę chcesz aby kolejna część Wiedźmina wyszła (jedynie) na komórki*? ;)

*albo była równana do tej najsłabszej wersji?
 
Ty naprawdę chcesz aby kolejna część Wiedźmina wyszła (jedynie) na komórki*? ;)

*albo była równana do tej najsłabszej wersji?

Nie wiem po co ta ironia... Nie mam miejsca na normalny komputer, a zresztą potrzebuje mobilności więc laptop był najlepszą opcją (chociaż gdybym miał teraz wybierać to bym kupił coś słabszego i PS4... tylko że jak ja kupowałem tego lapka to o niedługim wyjściu PS4 zaczynano dopiero myśleć)... A wiele osób potrzebuje/woli mieć mobilność - to naprawdę zaczyna być spora część graczy, a CDPR ma ich w poważaniu.

Czyli moja GTX 850M też oficjalnie nie jest obsługiwana? Niechże mnie ktoś oświeci.

Na to wychodzi. Działać może ale nie musi + ewentualne błędy ich nie obchodzą.
 
Szczerze mówiąc mam podobne obawy jak kolega Napoleon.
Z tego co pamiętam NV wrzucić miała do W3 swoje Gigaworks'y co może powodować kłopot z optymalizacją na karty czerwonych.
Sam mam 7870 XT i martwi mnie, że mogę mieć problem z przynajmniej 30 FPS...
 

Attachments

  • yyyyy.PNG
    yyyyy.PNG
    112.5 KB · Views: 45
No chyba w kulki sobie lecą. Nie "może się zdarzyć", tylko nie wyobrażam sobie sytuacji, w której na laptopie kupionym za bite 4000 złotych jakieś osiem miesięcy temu, z kartą wypuszczoną na rynek zaledwie rok temu, gra mi w ogóle nie pójdzie, albo nawet minimalnych nie uciągnie. To by oznaczało ni mniej, ni więcej, że a) optymalizacja jest skopana, bo mój sprzęt do najsłabszych nie należy, b) gry komputerowe przestają być rozrywką, na którą może sobie pozwolić przeciętny student (dla którego laptop jest lepszą opcją), czy przeciętny Kowalski (którego nie stać na kartę graficzną za 4200 złotych).
 
Last edited:
Nie, nie podkręcałem.
Sporadycznie zostawałem na tym co oferował mi FireStorm (od Zotac) w domyślnych ustawieniach.
Możesz trochę się tym pobawić (polecam MSI Afterburner). U mnie po podkręceniu rdzenia +150 i pamięci +200 dało to podniesienie wyniku w 3dMarku o jakiś 1000pkt i dodatkowe 5 klatek w Unigine Valley przy ustawieniach Extreme HD. Zobaczymy oczywiście jakie to będzie miało przełożenie na W3, ale kto wie. Nadzieja umiera ostatnia (wolę tą kwestię niż odniesienia do matki ;) )
 
To po choleręmi ten DRM free i gra bez połączenia z internetem jak nie mogę grać na mobilnym sprzęcie ? Trochęto bez sensu. No ale mam nadzieję, że nie będzie problemu z lapkami
 
Każdemu działa "Is Your PC Ready"? Bo u mnie ciągle krzyczy, że Java nieaktualna chociaż 3x reinstalowałem takową...
 
Ten program i tak jeśli nie masz kart z serii 900 to ci powie że poniżej minimalnych możesz liczyć i da ci odnośniki do zakupu nowej karty :D
 
@olczykandre

Tą "łatkę autoryzującą" możesz też ściągnąć ze sprzętu stacjonarnego (PC).
Wiem szok, ale ponoć laptop (urządzenie mobilne) nie jest do tego wymagany.
 
Hmm, no cóż, skoro gra już przy GTX960 osiąga poziom high to albo Wiedźmin 3 pożera 8 rdzeni na śniadanie, albo druga możliwość to taka, że CDPR po mistrzowsku dokonało optymalizacji gry :p
 
@Napoleon_Pl

U mnie działa ale to nic innego jak samoczynne sprawdzenie Twojej konfiguracji z wymaganiami podanymi przez twórców.
Ot, taki bajer dla leniwych albo mało rozgarniętych graczy.
 
To po choleręmi ten DRM free i gra bez połączenia z internetem jak nie mogę grać na mobilnym sprzęcie ? Trochęto bez sensu. No ale mam nadzieję, że nie będzie problemu z lapkami
Ja też mam lapka i też myślę, że nie będzie problemu. Mam AMD a nie Nvidie, karta graficzna poniżej minimum, ale musi pójść. Jak pisał wyżej Ithlinne Aegli Redzi na pewno wiedzieli, że część (coraz większa) rynku to właśnie pc mobilne. Jest to sprzęt za niecałe 3k, ledwie kilka dni temu skończył rok. Jaką część społeczeństwa i targetu CDR stać na komputer za 5k i regularne jego unowocześnianie? Wyłączy się czary od Nvidi, jakość efektów na niskie, tekstury około średnich i powinno działać.
 
GTX 850 jest w testach dwu, trzykrotnie słabszy od stojącego w minimalnych GTX 660. Pewnych różnic technicznych nie sposób przeskoczyć.

Nars do tej pory mój laptop z GTX`em 670m nie miał problemów z żadną grą na wysokich.. zwykle więcej wykręcałem stąd resztki mojej wiary, że średnie a przynajmniej niskie (mi 30 fps`ów starczy) wykręce.
 
Top Bottom