Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
 
A mi ktoś pomoże? bo post już widzę zepchnięty 4 strony dalej ;/
Myślę, że masz szanse. Praktyznie wszystko się zgadza i nie widzę problemu. Jeśli zaś chodzi o niesłąwne Project Cars to liczę jednak na znacznie większy profesjonalizm ze strony CDR :p
 
Ależ wiem skąd to się bierze. :p Przedmioty jak architektura komputerów przybliżyły mi nieco ten temat... Dlatego też bym nie rzucał takich haseł jak "nie będą sobie dobrze radziły", skąd wiesz jakie technologie za parę(naście?) lat będą? No właśnie.. ;)

Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że na chwilę obecną nie będą sobie dobrze radziły. Chociaż przy obecnej stagnacji w technologicznej można z pewną dozą prawdopodobieństwa wysnuć wniosek, że technologie mobilne przynajmniej przez dłuższy czas będą odstawały od swoich pełnowymiarowych odpowiedników.
 
Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że na chwilę obecną nie będą sobie dobrze radziły. Chociaż przy obecnej stagnacji w technologicznej można z pewną dozą prawdopodobieństwa wysnuć wniosek, że technologie mobilne przynajmniej przez dłuższy czas będą odstawały od swoich pełnowymiarowych odpowiedników.

Ale porównajmy nawet desktopy i laptopy teraz a te 6 lat temu... Różnica jest widoczna przynajmniej według mnie... Nieco źle się wyraziłem ale myślę że zrozumiesz o co mi chodziło :)
 
@Galdhiem problem jest taki że podane wymagania są jak na razie jedynym drogowskazem i wyznacznikiem, reszta to tylko domniemania i nadzieja na to że "będzie jak zawsze" = dobre skalowanie się do sprzętu wraz z obniżaniem jakości, lecz na tej podstawie nikt nigdy nie napiszę - KUPUJ ŚMIAŁO bo było by to nieprofesjonalne i mogło by boleć...
 
No tak, konsole znane są z mobilności. Czy myślisz, że jak grupa taka jak dajmy na to CDR decyduje się na zrobienie gry takiej jak nadchodzący wiedźmin to myśli : dobra robimy grę, wrzucimy kilka milionów w reklamowanie jej wszędzie gdzie się da, będzie chodziła na dobrych kompach i konsolach a kto ma średniego kompa to ma pecha i niech sobie kupi ps4"?

Po pierwsze - laptopy gamingowe to świnka morska - ani świnka ani morska. Chcesz być mobliny to licz się z konsekwencjami. A już na pewno nie kupuj gry przed premierą póki nie znasz realnych wymagań a nie tych które podał producent i ich nie spełniasz.

Bardzo się cieszę, że masz sprzęt który pozwala ci być spokojnym o uruchomienie wiedźmina. Ale jak nie masz zamiaru pomóc tym, którym mama z tatą na gwiazdkę nie kupiła komputera to staraj się zawrzeć w swoich komentach coś więcej niż "macie podane wymagania, jak nie spełniacie to kupcie nowy sprzęt". Dzięki

Po pierwsze - tak się składa, że mi nikt nie kupił sprzętu na gwiazdkę. Sam na niego zapracowałem. I dawno już nie mieszkam z rodzicami.
Po drugie - jak sobie wyobrażasz rzetelnie pomóc ludziom, którzy dysponują takim sprzętem? Masz grę i testowałeś ją na różnych konfiguracjach w różnych warunkach?
Możesz się jedynie trzymać wymagań podanych przez producenta. I stosowanie do swej wiedzy z zakresu sprzętu wyciągać mniej lub bardziej trafne spostrzeżenia. Ale są one tylko przewidywaniami. Dlatego ludzie, którzy nie mają sprzętu mieszczącego się w widełkach wymagań producenta powinni zwyczajnie zaczekać i nie emocjonować się zbytecznie czy pójdzie czy nie. Lepiej zainwestować ten czas i chęci w swój rozwój oraz coś konstruktywnego.
 
Last edited:
To raz, dwa, trudno mi uwierzyć, żeby te wymagania nie były mocno zawyżone, szczególnie w dobie tak znienawidzonego przez wszystkich "downgrade'u".

Yep, jeśli nie są mocno zawyżone, to jest to jawna kpina i skandal. Mówię serio.
Niebawem wszystko będzie jasne, jednak patrząc na to jak gra wygląda (jest ładna, ale niczym poza designem nie imponuje) dlaczego nadal w minimalnych widnieje GTX’a 660, a tym bardziej nieco mocniejsza HD 7870? Przecież nie ma podstaw i daleko temu do miana rozsądnych wymagań. No chyba, że rzeczone minimum dla PC to level konsol w 30+ klatkach. Tyle Redzi mówili o równości, jednym buildzie dla wszystkich, że to chyba jedyny słuszny wniosek. Co się zaś tyczy GTX’a 970 nie widzę powodu, dla którego karta ta nie miałaby pociągnąć ultra w 60 klatkach. Ewentualnie bez tego całego hairworksa, jeśli prawdą jest, że aż tak zamula sprzęt.

Nie zmienią podanych wymagań bo tak jak wspominałem gdzieś wcześniej rozpętałby się shitstorm, że dałngrejd, że REDzi to kłamcy i w ogóle to spiraćmy tą grę.

Wiem, że nic się w tej materii nie zmieni (aczkolwiek powninno, po co ludzi niepotrzebnie nie straszyć). I w sumie niewiele mnie oficjalne wymagania obchodzą, ważne coby faktyczne były spoko, te papierowe nie są istotne.
 
Last edited:
@Galdhiem problem jest taki że podane wymagania są jak na razie jedynym drogowskazem i wyznacznikiem, reszta to tylko domniemania i nadzieja na to że "będzie jak zawsze" = dobre skalowanie się do sprzętu wraz z obniżaniem jakości, lecz na tej podstawie nikt nigdy nie napiszę - KUPUJ ŚMIAŁO bo było by to nieprofesjonalne i mogło by boleć...
Masz rację :) Ja po prostu jestem optymistą, stąd moje nastawienie ;p
 
Ale porównajmy nawet desktopy i laptopy teraz a te 6 lat temu... Różnica jest widoczna przynajmniej według mnie... Nieco źle się wyraziłem ale myślę że zrozumiesz o co mi chodziło :)

Oczywiście, że jest postęp jeśli chodzi o poprawę platform mobilnych ale mi chodzi o ogólną stagnację i odcinanie sobie kuponów z tego samego tylko poprzez zmianę nazwy i dodanie paru bajerów. Choć mam nadzieję, że to się zmieni bo przy obecnych tendencjach do coraz częstszych podróży, przeprowadzek za pracą itp. zapotrzebowanie na mobilność będzie stale rosnąć. Niestety ucierpi na tym ergonomia ale na to już się nic nie poradzi.
 
Dlatego ludzie, którzy nie mają sprzętu mieszczącego się w widełkach wymagań producenta powinni zwyczajnie zaczekać i nie emocjonować się zbytecznie czy pójdzie czy nie. Lepiej zainwestować ten czas i chęci w swój rozwój oraz coś konstruktywnego.

Serio możesz sobie darować taki protekcjonalny ton ;)
 
Możesz się jedynie trzymać wymagań podanych przez producenta. I stosowanie do swej wiedzy z zakresu sprzętu wyciągać mniej lub bardziej trafne spostrzeżenia. Ale są one tylko przewidywaniami. Dlatego ludzie, którzy nie mają sprzętu mieszczącego się w widełkach wymagań producenta powinno zwyczajnie zaczekać i nie emocjonować się zbytecznie czy pójdzie czy nie. Lepiej zainwestować ten czas i chęci w swój rozwój oraz coś konstruktywnego.
Wszystko prawda. Dlatego właśnie na 682 stronie z kolei toczy się dyskusja na jakim sprzęcie odpali a na jakim nie. I owszem, to są wszystko domysły. W mojej ocenie o wiele bardziej wartościowe i konstruktywne niż "jak macie słabszy niż w minimalnych to nie płaczcie tylko kupcie lepszy sprzęt" ;)
 
Oczywiście, że jest postęp jeśli chodzi o poprawę platform mobilnych ale mi chodzi o ogólną stagnację i odcinanie sobie kuponów z tego samego tylko poprzez zmianę nazwy i dodanie paru bajerów. Choć mam nadzieję, że to się zmieni bo przy obecnych tendencjach do coraz częstszych podróży, przeprowadzek za pracą itp. zapotrzebowanie na mobilność będzie stale rosnąć. Niestety ucierpi na tym ergonomia ale na to już się nic nie poradzi.

O ergonomii coś wiem jak mojego lapka regularnie ciągam na uczelnie... Ale cóż - tak jak napisałeś obecny styl życia wymaga pewnych rzeczy i nic się z tym po prostu nie zrobi... :whistle:
 
Yep, jeśli nie są mocno zawyżone, to jest to jawna kpina i skandal. Mówię serio.
Niebawem wszystko będzie jasne, jednak patrząc na to jak gra wygląda (jest ładna, ale niczym poza designem nie imponuje) to dlaczego nadal w minimalnych widnieje ten GTX’a 660, a tym bardziej nieco mocniejsza HD 7870? Przecież nie ma ku temu podstaw i daleko temu do miana rozsądnych wymagań. No chyba, że rzeczone minimum dla PC to level konsol w 30+ klatkach. Tyle Redzi mówili o równości, jednym buildzie dla wszystkich, że to w sumie jedyny słuszny wniosek. Co się zaś tyczy GTX’a 970 nie widzę powodu, dla którego karta ta nie miałaby pociągnąć ultra w 60 klatkach. Ewentualnie bez tego całego hairworksa, jeśli prawdą jest, że aż tak zamula sprzęt jak się mówi.

Nie zmienią podanych wymagań bo tak jak wspominałem gdzieś wcześniej rozpętałby się shitstorm, że dałngrejd, że REDzi to kłamcy i w ogóle to spiraćmy tą grę. Moim zdaniem niech zostaną takie oficjalne wymagania jakie są a jak będzie wszystko śmigać na dużo słabszym sprzęcie to REDom będzie to zapisane in plus jako genialna optymalizacja.
 
Nie zmienią podanych wymagań bo tak jak wspominałem gdzieś wcześniej rozpętałby się shitstorm, że dałngrejd, że REDzi to kłamcy i w ogóle to spiraćmy tą grę. Moim zdaniem niech zostaną takie oficjalne wymagania jakie są a jak będzie wszystko śmigać na dużo słabszym sprzęcie to REDom będzie to zapisane in plus jako genialna optymalizacja.
Zgadzam się z Wami Panowie :) Wiele wskazuje na to, że są znacznie zawyżone. Do tego dochodzi relacje niemieckiej strony Gamecośtam (hihi) według której w marcu dało się odpalić wieśka na ultra z 60fpsów i jedynie małym spadkiem w Nilfgardzie, podczas gdy jeszcze w styczniu na tym samym srzęcie na high i bez hairworks było wachające się 30fps.
 
Moim zdaniem niech zostaną takie oficjalne wymagania jakie są a jak będzie wszystko śmigać na dużo słabszym sprzęcie to REDom będzie to zapisane in plus jako genialna optymalizacja.
Takie WIN-WIN jest bardzo możliwe.
Genialna optymalizacja my ass! :D
 
Kiedy pierwszy raz zobaczyłem wymagania minimalne...
 

Attachments

  • 9ae9cd22c6dd0b5b31daaa39ec509da9.jpg
    9ae9cd22c6dd0b5b31daaa39ec509da9.jpg
    195.8 KB · Views: 31
Takie WIN-WIN jest bardzo możliwe.
Genialna optymalizacja my ass! :D

Dobre. Najpierw podajemy jakąś "negatywną" wiadomość, aby potem ją zdementować i zyskać profit za wywalczenie czegoś pozytywnego.

To nieco tak jak przeceny w niektórych sklepach - gdzie tuż przed promocją podnosi się ceny aby później je skreślić, co by obniżka wyglądała bardziej efektownie.

Tyle, że tutaj sporo ludzi kupi te monstrualne karty pod grę nie dowie się jak jest naprawdę (jeśli pokryją się nasze przypuszczenia).
 
Dobre. Najpierw podajemy jakąś "negatywną" wiadomość, aby potem ją zdementować i zyskać profit za wywalczenie czegoś pozytywnego
To nawet nie chodzi o to, że oni podali nieprawdziwą informację, która z góry miała zostać później zdementowana. W chwili jej publikacji pewnie nie wiedzieli na ile uda im się zmniejszyć wymagania dzięki optymalizacji. Jeśli udało im sie to zrobic dobrze (a wszystko na to wskazuje), no to chwala im za to, a Ci co kupili lepszy sprzet też nie stracą bo obejrzą świat wiedźmina 3 w lepszej jakości :)
 
Top Bottom