Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
To ja tez poproszę o wróżenie z fusów. Zdaję sobie sprawę, ze dane nie spełniają minimalnych wymagań, ale np dwójka chodziła bez problemu na średnich pomimo tego, że oficjalnie ich nie niespełniała...no nic, nadzieja umiera ostatnia, może to jakoś pójdzie na minimum z minimum
i7 2670QM 2,2ghz
Karta Graficzna intel HD Graphics 3000 nvidia geoforce gt 540m
pamięć 6gb
win 7
 
Last edited:
To ja tez poproszę o wróżenie z fusów. Zdaję sobie sprawę, ze dane nie spełniają minimalnych wymagań, ale np dwójka chodziła bez problemu na średnich pomimo tego, że oficjalnie ich nie niespełniała...no nic, nadzieja umiera ostatnia, może to jakoś pójdzie na minimum z minimum
i7 2670QM 2,2ghz
Karta Graficzna intel HD Graphics 3000 nvidia geoforce gt 540m
pamięć 6gb
win 7


Laptop - raczej nie ruszy. Ze względu na kartę. Mam GT 740m i raczej będzie ciężko (przynajmniej tak wynika z wcześniejszych wpisów) a co dopiero 540.


A takie pytanie - czy lepsze byłoby GIGABYTE VGA ATI Radeon R9 290X 4GB DDR5 do Phenom II X6 1090T czy coś innego (np jakiś GT) w podobnej cenie?
 
Last edited:
Czy powinienem kupić Wiedźmin 3? wymagania.

Bardzo chciałbym kupić Wiedźmina 3 jednak zastanawiam się czy z moim pc jest sens to robić wchodziłem na takie strony jak "Can you run it" i wychodziło ,że tylko karta graficzna mnie nie puszcza.

mój pc
Proc:
Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz
Ram:
8gb
Grafika:
Radeon 6850 1gb
teoretycznie wszystko fajnie tylko brakuje 500 mb ramu w karcie do minimalnych, wydaje mi sie ze na low moge cos pograc, jak uważacie?
 
Last edited:
Ciekawe połączenie procesorów masz w swoim komputerze :)

A tak serio to ja bym poczekał na testy i opinie, 6850 jest już dosyć starą kartą, ale może, kto wie...
 
Bardzo chciałbym kupić Wiedźmina 3 jednak zastanawiam się czy z moim pc jest sens to robić wchodziłem na takie strony jak "Can you run it" i wychodziło ,że tylko karta graficzna mnie nie puszcza.

mój pc
Proc:
Intel CPU Core i5-2500K 3.3GHz
Ram:
8gb
Grafika:
Radeon 6850 1gb
teoretycznie wszystko fajnie tylko brakuje 500 mb ramu w karcie do minimalnych, wydaje mi sie ze na low moge cos pograc, jak uważacie?
Mam 6870, oprócz wersji na ps4 nabylem jeszcze grę na gogu. Jutro, po udostepnieniu pliku, dam znac jak chodzi, sam jestem ciekaw :D
 
Radeon 6850 1gb
teoretycznie wszystko fajnie tylko brakuje 500 mb ramu w karcie do minimalnych, wydaje mi sie ze na low moge cos pograc, jak uważacie?
Kupiłeś oba procesory z minimalnych, żeby 2x więcej mocy było? :p

Zaznaczam, że opieramy się tutaj na oficjalnych wymaganiach i ostatnio cieszących dość doniesieniach o optymalizacji, więc to tylko gdybanie.
Do minimum brakuje drugie tyle, w minimum siedzi karta z 2GB VRAM, osobiście powiem Ci, żebyś teraz wstrzymał się z zakupem gry i poczekał na testy, ewentualnie powiem tak, sam posiadam HD6850 i położę swoje łapy na grze jeżeli warunki będą sprzyjać - w sobotę, wtedy na forum opiszę wrażenia i jak nie zapomnę to Cię oznaczę.
 
A na takim ? :
Intel Core I5-4460 3,20Ghz
Radeon HD 7770 1GB
8GB RAM
1280x1024
Windows 7 64bit

Da radę chociaż pograć z rozsądną płynnością (30fps<) na jakichkolwiek ustawieniach ?

Mam identyczny zestaw tylko, że ja mam i5 3470. Chyba nikt oprócz warzocha i mnie nie powie Ci, że pograsz ale moim zdaniem jak najbardziej sobie pogramy na czymś takim.

Ktoś się może orientuje kiedy ma wyjść nowy CCC pod wiedźmina? Mam nadzieję, że na dniach.
 
Last edited:
Jeśli wszystko pójdzie gładko, to jutro w nocy sprawdzę W3 na stacjonarce i laptopie, a potem zdam raport jak to działa, jeśli ktoś ma podobny sprzęt i się waha. ;)
 
Jeśli wszystko pójdzie gładko, to jutro w nocy sprawdzę W3 na stacjonarce i laptopie, a potem zdam raport jak to działa, jeśli ktoś ma podobny sprzęt i się waha. ;)

Ja się co prawda nie waham, ale chętnie się dowiem jak gra chodzi na PC ze średniej półki :) Wszędzie pełno informacji o działaniu na gamingowych PC, a o słabszych pecetach cisza.
 
Będę grał w rozdziałce 720p, ale w razie czego mogę podłączyć drugi, 27-calowy monitor z bardziej już tradycyjnym Full HD i sprawdzić również w tym trybie. :)
 
Mam identyczny zestaw tylko, że ja mam i5 3470. Chyba nikt oprócz warzocha i mnie nie powie Ci, że pograsz ale moim zdaniem jak najbardziej sobie pogramy na czymś takim.

Ktoś się może orientuje kiedy ma wyjść nowy CCC pod wiedźmina? Mam nadzieję, że na dniach.
A nieprawda, bo ja tez tak powiem :D Wczesniej omawialismy juz dlaczego sa spore szanse ze pojdzie na sprzecie ponizej minimalnych wiec juz sie nie powtarzam, ale uważam, że pojdzie ;p szczegolnie jesli zmniejszy sie z FHD na HD (nie no dramat, normalnie średniowiecze...) ;p

---------- Updated at 08:06 PM ----------

Jeśli wszystko pójdzie gładko, to jutro w nocy sprawdzę W3 na stacjonarce i laptopie, a potem zdam raport jak to działa, jeśli ktoś ma podobny sprzęt i się waha. ;)
Super bro, na pewno wielu czeka na podobny test :) )
 
Sam nie mogę się doczekać tego, jak zachowa się Wiedźmin na moim i3 3220. Od wielu ludzi już słyszałem, że w połączeniu z gtxem 960 w rozdziałce 1280x1024 powinien działać płynnie ale muszę się o tym sam przekonać i mam nadzieje, że moje wolne we wtorek nie pójdzie na marne. :)
Najbliższe 26 godzin będą najdłuższymi w moim życiu.
 
W takim GTA V przy FHD w tej samej lokacji, zamkniętym pomieszczeniu miałem 60FPSów, a przy HD już około 100, gdyby tak to się skalowało z rozdzielczością w W3 to niebo.
 
Sorry za off-topic, ale zaśmiałem się w głos jak to zobaczyłem :D


---------- Updated at 08:12 PM ----------

W takim GTA V przy FHD w tej samej lokacji, zamkniętym pomieszczeniu miałem 60FPSów, a przy HD już około 100, gdyby tak to się skalowało z rozdzielczością w W3 to niebo.
Tak do mnie mów... :D
 

Attachments

  • 30d26c170a1aaf521bb769eaebc516e0.jpg
    30d26c170a1aaf521bb769eaebc516e0.jpg
    156.4 KB · Views: 64
No to będziemy mieli cały przekrój, są forumowicze, którzy pokażą jak gra działa w 4K, jest średnia półka, na pewno znajdą się też ludzie ze stricte minimum no i biedna ekipa jak ja, liczna ogółem ale nie wiem czy liczna w egzemplarze gry, ekipa poniżej minimum. :D Przetestuję, a pewnie i tak kupię jak idiota gdy będzie słabo chodzić. Dostanę dejavu z W1, gdzie w Wyzimie Handlowej miałem pokaz slajdów i zakończyłem przygodę, a wcześniej było spoko. ;p
 
Top Bottom