Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Dopiero był płacz, że gra nie przyszłościowa, a teraz płacz, że patch, którzy poprawił grafikę również zwiększył wymagania... Niektórzy to by chcieli magii chyba.

Ten płacz zresztą pokazuje, to o czym kiedyś pisałem, dlaczego twórcy nie robią gier "przyszłościowych".
 
Prawda. Day-one patch przyniósł podobno kosmetyczną poprawę grafiki. Dobór słów "kosmetyczna" i "podobno" nie jest tu przypadkowy, bo na screenach porównujących wersję bez patcha i z nim zauważam, że kapkę się różnią, przy czym daleki jestem od twierdzenia, że na plus, tym bardziej, że największe różnice są zausługą głównie panującej aktualnie aury.











Wow. Już lecę po nowe gpu by dostać w zamian absolutne nic. Zmiany są tak małe, że w żaden sposób wpłynąć na wydajność nie powinny, tymczasem ta uległa według niemieckiego portalu znaczącemu pogorszeniu. Takie patche deweloper może sobie wsadzi głęboko w kieszeń, bo to są de facto anty-patche, równie dobrze mogli dodać do gry jakiś inwazyjny DRM, rezultat byłby ten sam. Drodzy Redzi, bardzo proszę oddajcie działającą wersję gry, a patche placebo zachowajcie na użytek własny.
 
Last edited:
Szczerze , musiał bym być Tobą żeby dać za niego 5000,00 zł ;-)

wyszedł mnie on raptem 1260 zł
drugi będzie mnie kosztował około 2800 zł czyli tyle co gtx 980 ^^

ot czar prysł haha

Poza tym moge ci załatwić owego za 3500 zł jeśli cie interesuje skąd ta cena 5000 zł ???
Kolego może ustalcie sobie deal na priv, bo mało, że wrzucanie zdjęcia Titana i cieszenie się z dobrego działania w3 w temacie dla ludzi których sprzęt może mieć z tym problem, jest niegrzeczne i niepotrzebne to jeszcze irytujące :) fajnie, że masz dobrą kartę, fajnie, że tanio, ale nikomu tym nie pomożesz a tylko drażnisz :) peace!
 
Nic bardziej mylnego.

Wczoraj, ze strony NVIDI dowiedziałem się, że 970 pozwoli mi na grę tylko w Ultra, bez HB i HBAO+.
Dzisiaj widzę, że 970 BEZ OC pozwala mi na grę z poprawiającym patchem (i to nie są pierdołki, poczytaj artykuł i zobacz porównanie) na ULTRA, HBAO+, HW w zupełnie zadowalających mnie +30 FPS.
I po raz któryś przypominam, że to są najwyższe możliwe ustawienia. One mają obciążać sprzęt. Nie satysfakcjonuje Cię wydajność? Zejdź na high, med itp.

A kwestia różnic w wydajności na konsolach i PC to już w ogóle inna sprawa. Nie podoba mi się ona, ale ocenia teraz sam patch, który w praktyce najprawdopodobniej zwiększył rozstrzał między ULTRA a low. I to mi się bardzo podoba.
A teraz poczekajmy na następne wersje sterowników (ten benchmark był robiony z nowymi sterami od NV?), patche, mody. Mogło być zdecydowanie gorzej.


aha czyli jak na Ultra Gtx 970 daje 44 fps, to na low powinienem mieć ze 100, jak niby taka mega hiper ta grafika teraz jest po patchu 1.02 ze wersje PS4 mozna już przez okno wyrzucić...

pewnie znowu bedą to takie róznice że gracz dostrzeże je gdy stanie bohaterem w miejscu...
 

Guest 2686910

Guest
<czysty cynizm>
Wiesz, niemal tęskniłem za twoim podejściem do działania gier, Eustachy. Jak kubeł zimnej wody.

A ja poproszę te efekty placebo, jeśli mają mi wrócić reagowanie wody na znaki, nieco stonowany colour grading i mniej pop-inu. A jak się nie podoba to przecież można zmniejszyć efekty.
 
Niemcy pokazali na stronie gdzie wykonują benchmark... trochę powiało optymizmem, bo robią to przy pełnym galopie w lesie.

Jaki sprzęt, jakie ustawienia, jaki framerate? Zero info, wiedźmak jedzie przez las. Co w tym niby optymistycznego? Sytuacja jest taka. Na dzień dobry PC dostaje patcha placebo pogarszajacego znacząco wydajność i nie robiącego nic ponadto. Faktycznie wieje optymizmem jak cholera.
 
Widzieliście, że stary, dobry Titan generacji Kepler ciągnie gre w 26-31 klatkach w 1080p bez Hairworks i HBAO+? Chyba to jest ten sławny "slap across the face" od RED`ów i Nvidii w dniu premiery. Posiadaczy karty, którą obecnie można kupić za 4000zł potraktowano jak nie powiem co...

---------- Zaktualizowano 15:48 ----------

Jaki sprzęt, jakie ustawienia, jaki framerate? Zero info, wiedźmak jedzie przez las. Co w tym niby optymistycznego? Sytuacja jest taka. Na dzień dobry PC dostaje patcha placebo pogarszajacego znacząco wydajność i nie robiącego nic ponadto. Faktycznie wieje optymizmem jak cholera.

No przecież poniżej są benchmarki z tej właśnie lokacji testowej :)
 
@kamil29

Dobra już nie zgrywaj takiego kozaka. Wiemy - masz mega hiper sprzęt po super okazyjnej cenie bo jesteś tak sprytny, że sprytniejszego nie ma ... Takie oferty taniego modelu karty, że ty podobno "okazyjnie" sprzedaż to każdy potrafi znaleźć choćby tutaj http://www.ebay.com/itm/NVIDIA-GTX-...933?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1a000ced85 . A fakt, że jest to produkt bez gwarancji i nowy bo "tak mnie zapewniał sprzedawca" to inna sprawa. Jeżeli chcesz taki szajs opylać ludziom to zgarnąłbyś na tym około 7 stów. A jeżeli produkt mi się zepsuje to co zrobisz ? Poza tym, który mądry wydaje 3,5 klocka na tanią wersję produktu objętego gwarancją ? Skoro mnie na stać na 3,5 klocka to dołożę 1,5 więcej by mieć święty spokój w razie W.

Dobra już nie będę się rozkręcał bo jeszcze bana dostanę, a "kozaków" w internecie nigdy nie brakowało więc sensu to nie ma ...
 
@eustachy_j23
Już pomijając to, że benchmark faktycznie wykonywali w najgorszym możliwym ustawieniu (roślinność i galop), to spójrz sobie na slider porównawczy.
Już pal licho kolorystykę, bo do tego mamy ustawienia, ale
- zupełnie inna, reaktywna woda
- nieporównywalnie lepszy LOD (budynek lewy-górny róg screena)
- cienie postaci na drugim planie
- i na pewno inne usprawnienia których akurat nie widać na tym screenie
To nic i patch-placebo? No chyba sobie kpisz.
A jeżeli nie widzicie różnicy, to obniżcie ustawienia, FPSy na pewno porządnie wzrosną. Niektórym naprawdę nie da się w żaden sposób dogodzić...
 
A ja poproszę te efekty placebo, jeśli mają mi wrócić reagowanie wody na znaki, nieco stonowany colour grading i mniej pop-inu. A jak się nie podoba to przecież można zmniejszyć efekty.

Porównanie masz, różnic brak, to jest panie antypatch. A jak się jeszcze okaże, że za sprawą tych nowych efektów widmo gra się niemal nie skaluje, to zmniejszenie ustawień da dokładnie tyle co ten patch w kwestii wyglądu, nic lub niemal nic. Do rzyci z takimi usprawnieniami.

- nieporównywalnie lepszy LOD (budynek lewy-górny róg screena)
- cienie postaci na drugim planie
- i na pewno inne usprawnienia których akurat nie widać na tym screenie
To nic i patch-placebo? No chyba sobie kpisz.
A jeżeli nie widzicie różnicy, to obniżcie ustawienia, FPSy na pewno porządnie wzrosną. Niektórym naprawdę nie da się w żaden sposób dogodzić...

Nie, nie kpię, temat jest zbyt poważny by kpić, ale widać placebo na niektórych podziałało. Niestey, choć bardzo chcę nie moge powiedzieć, by grafika uległa poprawie, jeśli nawet to kosmetycznej i koniec końców wymagania mają się nijak do jakości oprawy.
 
Last edited:
@eustachy_j23 - to chciałeś, żeby kolejny patch był kolejnym dałgrejdem? Dobrze, że jest jakiś apgrejd. Jak widać graczom nie dogodzi.

AMD, a zwłaszcza Nvidia wypuszczą sterowniki pod Wieśka i będzie git.
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
Porównanie masz, różnic brak, to jest panie antypatch. A jak się jeszcze okaże, że za sprawą tych nowych efektów widmo gra się niemal nie skaluje, to zmniejszenie ustawień da dokładnie tyle co ten patch w kwestii wyglądu, nic lub niemal nic. Do rzyci z takimi usprawnieniami.
Mam. Są różnice - głównie colour grading i woda (po lewej, popatrz). Ale też scena kiepska do tego i porównanie też, bo jak na statycznym obrazku pokażesz brak pop-inu czy reagowanie wody na znaki? Nijak.
Znaczy wiesz, ja nie mówię, że to musi być prawda. Wolę się przekonać. Mam nadzieję, że to prawda. Jeśli jest, to mocno się z tobą nie zgadzam, bo ja lubię i zawsze lubiłem te małe rzeczy i dużo jestem w stanie dla nich poświęcić.
A jak nie - cóż, wygrałeś.
 
@eustachy_j23 - to chciałeś, żeby kolejny patch był kolejnym dałgrejdem? Dobrze, że jest jakiś apgrejd. jak widać. Graczom nie dogodzi.

AMD, a zwłaszcza Nvidia wypuszczą sterowniki pod Wieśka i będzie git.

Nvidia wypuściła już swoje sterowniki, a benchmark jest przeprowadzany właśnie na nich.
Moim zdaniem optymalizacja jest bardzo, bardzo kiepska.
 
Widać jednak się da dodać efekty interakcji znaków z wodą. Ciekawe co jeszcze mogli by "dodać" a co "stonować/zmienić" gdyby szum na forach o downgrade był większy. Każde zmiany upgrade'owe są na plus. A ci którzy narzekają niech sobie zmniejszą trochę ustawienia tak by uzyskać "dawne" ultra i +10 fps. Widać też, że silnik nie oferuję takiej elastyczności i skalowalności jak można było sądzić.
 
Nvidia wypuściła już swoje sterowniki, a benchmark jest przeprowadzany właśnie na nich.
Moim zdaniem optymalizacja jest bardzo, bardzo kiepska.

Co to jest optymalizacja? Czasem mam wrażenie, że dla niektórych to jakiś proces natury magicznej.
To nie ty przypadkiem w innym temacie płakałeś nad dałngrejdem i że gra nie przyszłościowa?
 
Last edited:
Co to jest optymalizacja? Czasem mam wrażenie, że dla niektórych to jakiś proces natury magicznej.

Dobra, to żeby nie mówić o optymalizacji powiem tak. Róznice PC vs PS4 bardzo niewielkie. Bardzo, bardzo niewielkie, ale oczywiście jakieś są.
GTX 970 ciągnie grę o maksymalnie 15 klatek więcej od PS4, nie mając włączonego Hairworks i HBAO+, których nie ma również na PS4. Jedyne różnice to te niewielkie - w teksturach. Co to takiego optymalizacja ? Bo ja zdecydowanie widza ja na PS4, a nie do końca na PC.
 
Top Bottom