Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Jeżeli to co napisali na stronie pcgamer się sprawdzi to świetnie. Cienie się obniży , hairworks wyłączy i powinno być nieźle.
 
http://www.geforce.com/whats-new/gu...-hunt-graphics-performance-and-tweaking-guide

Poradnik do ustawień sprzętowych od NVidii. Można sobie porównać jak działa Hairworks, HBAO+ (różnica w porównaniu do SSAO jest miażdżąca), odległość roślinności, i wiele, wiele innych ustawień. Można sobie wszystko wygodnie porównać.

Edit
- Jakość tekstur na low jest bardzo, bardzo słaba.
- Zwiększanie jakości cieni robi według mnie mniejszą różnicę w cieniowaniu otoczenia, zwłaszcza roślinności niż włączenie HBAO+. Między cieniami Ultra i High różnica jest ledwie zauważalna (za to różnica w fps spora). Za to różnicę między HBAO+ a SSAO/off widać na pierwszy rzut oka.
- Gęstość trawy na Ultra różni się sporo od tej na niższych ustawieniach.
- Zasięg widzialnej roślinności wpływa z tego co widzę mocno na fps. Różnica między Ultra i High nie jest bardzo duża wizualnie, za to między Ultra i Medium a zwłaszcza Low jest już naprawdę spora. Natomiast Ultra bardzo obciąża w porównaniu do High.
 
Last edited:
Zgodzę się, ostatnimi czasy róźnice pomiędzy Ultra a Low są naprawdę zatarte, w jednej grze troszkę lepszę tekstury, w innej lepszy zasięg rysowania a w jeszcze innej troszkę więcej krzaczków. Gdzie te czasy gdzie najniższe ustawienia a najwyższe to prawie dwie różne gry...
Jeżeli tak to będzie wyglądać to gra będzie bardzo dobrze wyglądała nawet w wymaksowanych teksturach i reszcie na low.
Dokładnie. Weźmy na przykład Gothica gdzie ultra a low to jak średniej klasy mercedes a mały fiat. Ja właśnie tak gram i tak będę grał też w w3:szczegóły postaci jak najlepiej, tekstury średnie, reszta może być na minimum ;p
 
Mam. Są różnice - głównie colour grading i woda (po lewej, popatrz). Ale też scena kiepska do tego i porównanie też, bo jak na statycznym obrazku pokażesz brak pop-inu czy reagowanie wody na znaki? Nijak.

Co do kolorystyki, tym każdy może pobawić się indywidualnie, a jeszcze lepsze rezultaty daje SweetFX i nie gwałci przy tym wydajności.
GTX 660 wyciąga średnio 13,6 klatki, GTX 670 niespełna 21 (bez hbao/hairworksa). Nawet Unity na premierę spisywało się lepiej, zdecydowanie lepiej. Co więcej zastąpienie hbao ssao nie daje żadnego boosta wydajności. Najmniejszego, co pozwala podejrzewać, że gra kiepsko się skaluje, a to już byłby gwóźdź do trumny wersji pecetowej.
O ile te "usprawnienia" z day one patcha, jak teselacja wody (która mi do niczego nie jest potrzebna) okażą się opcjonalne, lub przypisane wyłącznie do ustawień ultra, a gra będzie się dobrze skalować i odpowiednik oprawy z konsol, czyli mniej więcej high będzie grywalny w tych 30 klatkach na GTXie 660, wówczas będzie można powiedzieć, że optymalizacja jest w porządku, ale na chwilę obecną wygląda to raczej mocno nieciekawie.

To już brzmi bardziej optymiastycznie, pomiędzy Ultra a Low ~70 FPSów różnicy, to by świadczyło o dobrej optymalizacji. Teraz pytanie, komu wierzyć?

Zobaczymy, ale ciężko uwierzyć by na GTXie 660 po zjeździe na low zrobiło się nagle 80+ klatek.

to chciałeś, żeby kolejny patch był kolejnym dałgrejdem? Dobrze, że jest jakiś apgrejd. Jak widać graczom nie dogodzi.

Upgrade który nie przynosi znaczącej poprawy jakości przy jednoczesnym dużym spadku wydajności, to żaden upgrade tylko błądgrade.
 
Last edited:
Co do kolorystyki, tym każdy może pobawić się indywidualnie, a jeszcze lepsze rezultaty daje SweetFX i nie gwałci przy tym wydajności.
GTX 660 wyciąga średnio 13,6 klatki, GTX 670 niespełna 21 (bez hbao/hairworksa). Nawet Unity na premierę spisywało się lepiej, zdecydowanie lepiej. Co więcej zastąpienie hbao ssao nie daje żadnego boosta wydajności. Najmniejszego, co pozwala podejrzewać, że gra kiepsko się skaluje, a to już byłby gwóźdź do trumny wersji pecetowej.
O ile te "usprawnienia" z day one patcha, jak teselacja wody (która mi do niczego nie jest potrzebna) okażą się opcjonalne, lub przypisane wyłącznie do ustawień ultra, a gra będzie się dobrze skalować i odpowiednik oprawy z konsol, czyli mniej więcej high będzie grywalny w tych 30 klatkach na GTXie 660, wówczas będzie można powiedzieć, że optymalizacja jest w porządku, ale na chwilę obecną wygląda to raczej mocno nieciekawie.
Zajrzyj do podlinkowanego przeze mnie poradnika NVidii.
Jakość cieni, zasięg widzenia roślinności, gęstość trawy to ustawienia, które przy Ultra bardzo obciążają system.
 

Guest 2686910

Guest
Co do kolorystyki, to tym każdy może pobawić się indywidualnie, a jeszcze lepsze rezultaty daje SweetFX i nie gwałci przy tym wydajności.
GTX 660 średnio 13,6 klatki, GTX 670 niespełna 21 (bez hbao/hairworksa). Nawet Unity na premierę spisywało się lepiej, zdecydowanie lepiej. Co więcej zastąpienie hbao ssao nie daje żadnego boosta wydajności. Najmniejszego, co pozwala podejrzewać, że gra kiepsko się skaluje, a to już byłby gwóźdź do trumny wersji pecetowej.
O ile te "usprawnienia" z day one patcha, jak teselacja wody (która mi do niczego nie jest potrzebna) okażą się opcjonalne, lub przypisane wyłącznie do ustawień ultra, a odpowiednik oprawy z konsol czyli mniej więcej high będzie grywalny w tych 30 klatkach na GTXie 660 będzie można powiedzieć, że optymalizacja jest w porządku, ale na chwilę obecną wygląda to nieciekawie.
Wszytko fajnie, ale jak się ma midrange'ową kartę sprzed 3 lat, to się nie włącza ultra w grze AAA z 2015 roku i nie wymaga nie wiadomo czego.
A patch odnosi się wyłącznie do ustawień ultra, więc bądź spokojny. Na tym froncie znaczy.
 
@Galdhiem momentami tak, ale spójrz na teksturę ścian w tym porównawczym filmiku. Na low to wygląda wręcz żałośnie.

Akurat tekstury nie mają w zasadzie żaden wpływ na wydajność tak długo, jak starczy nam Vramu na karcie.

Wszytko fajnie, ale jak się ma midrange'ową kartę sprzed 3 lat, to się nie włącza ultra w grze AAA z 2015 roku i nie wymaga nie wiadomo czego.

Cudów nie, ale skoro taki GTX 660 oferuje we wszystkich bez wyjątku grach lepszą wydajność niż PS4 przy identycznym poziomie oprawy, to tego samego należy oczekiwać po W3.

A patch odnosi się wyłącznie do ustawień ultra, więc bądź spokojny. Na tym froncie znaczy.

Jesli tak to dobra wiadomość.
 
WItam, Panowie a czy z tych testów które widzieliście można już oszacować czy na kartach pokroju radeon hd 6950 (1gb) pójdzie na lov w 20-25 fpsach?
Reszta sprzęu to: Amd phenom II x4 4,3ghz, 8 GB
 

Guest 2686910

Guest
Cudów nie, ale skoro taki GTX 660 oferuje we wszystkich bez wyjątku grach lepszą wydajność niż PS4 przy identycznym poziomie oprawy, to tego samego należy oczekiwać po W3.
Jak najbardziej. Ale ultra jest krok przed konsolami (zwłaszcza, jeśli patch faktycznie działa jak go malują), więc żeby zacząć narzekać trzeba by zbadać wydajność na high... które według CDPR jest odpowiednikiem tego, co się na owych konsolach dzieje.
 
WItam, Panowie a czy z tych testów które widzieliście można już oszacować czy na kartach pokroju radeon hd 6950 (1gb) pójdzie na lov w 20-25 fpsach?
Reszta sprzęu to: Amd phenom II x4 4,3ghz, 8 GB
Niczego nie można oszacować na pewno. To chyba wynika z definicji szacowania, to tylko przypuszczenia ;p masz tu (na dole strony) wyniki różnych kart dla ultra bez hbao i hairwork http://www.pcgameshardware.de/The-Witcher-3-PC-237266/Specials/Grafikkarten-Benchmarks-1159196/ znadź tą najbllizsza swojej i masz odpowiedz
 
No już nie mogłem. To, że Ty oszukujesz system kupując tego titana przez kolegę, który ma działaność gospodarczą i dlatego może kupić go taniej to nie znaczy, że każdy tak będzie postępował. I jeszcze masz tupet się tu jak i na innych forach tym chwalić.
Pls staph. On nie będzie kontyuował jeśli go nie sprowokujesz. No, może za pare dni znowu postanowi się pochwalić. Ale dalsza dyskusja nie ma sensu.
 
Czyli po najnowszych wiadomościach jak myślicie, w jakich ustawieniach może mi pójść ten Wiedźmin 3 na GTX 970, Intel Core i74790 oraz 8 GB RAM'u? Bo się zakręciłem... poza tym nie wierzę w aż tak duży spadek wydajności.
 
Czyli po najnowszych wiadomościach jak myślicie, w jakich ustawieniach może mi pójść ten Wiedźmin 3 na GTX 970, Intel Core i74790 oraz 8 GB RAM'u? Bo się zakręciłem... poza tym nie wierzę w aż tak duży spadek wydajności.

Z wszystkim na ultra mogą być dropy do 30 fpsów Średnio pewnie ok 35-40fps. Po OC +5/8fps.
 
Trochę chamsko ze strony nv że tak obniżyli wydajność starszej generacji względem nowej. Zrównać 780 i 960 to trochę nie fair....
 
Last edited:
Wejdzie?

Witam.Nie chce się jakoś rozpisywać ,więc pytam was czy zadziała mi wiedźmin 3 na mój komputer,bo ja nie mam pojęcia :
-Windows: 7 64 bit
-Procesor:Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @3.30GHz
-Pamięć(RAM):8GB
-Karta graficzna:AMD Radeon HD 7800 Series

???
 
Last edited:
Top Bottom