Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Sprawdzałem porównania na stronie Nvidii i pocieszam się tylko tym, że różnice są widoczne głównie pomiędzy low a medium. Pomiędzy Medium a High oraz High a Ultra różnice są wręcz znikome.
Np. taka jakość cieni- nie widzę żadnej różnicy praktycznie pomiędzy low a ultra, na ultra są jedynie trochę jaśniejsze te cienie.
Tam samo jakość tekstur. Widać różnice aż do high ale pomiędzy high a ultra to za chiny nie mogłem dostrzec różnic.
Zasięg rysowania też- Low-medium to różnica kolosalna, High troszke lepiej, a Ultra to pierdoły w stulu dwa drzewka więcej na horyzoncie.

Ale kurde, musi to mi pójść co najmniej na tym medium. Nie wyobrażam sobie by komputer który AC Unity ciągnie prawie na ultra high w 30-40 fps miał tyle samo fps w wieśku na low.
 
Last edited:
GosuPL jak ja się cieszę mordo Ty moja że jesteś hehe ;D Sam Ci pisałem żebyś nie walczył z wiatrakami teraz sam to robie buuu ;-(

Fakt nie ma łatwego życia człowiek w PL który osiąga dużo wyższy pułap niż średnia w kraju.
Najlepiej być biednym, pokrzywdzonym, pozostawać na etapie marzeń i rozmyśleń.. wtedy będzie ok ;-)
Polak już taki jest że jak ma sąsiada który jest nieporadny i biedny to jest dobry sąsiad.

"Czegoś biedny ? boś głupi , czegoś głupi boś biedny" i koło się zamyka.

Będziesz tutaj po północku ? chciałem porównać TX w SLI co wyprawia w 1440p

;-)

Ja to jutro zagram, kurier dopiero mi EK dostarczy :) Dziś po północy dokończę (może ) GTA V, bo jak dorwę "W3" to ni cholery :)
W week biorę od kumpla monitor 4k i trzeciego TX , także testy zacne będą i giercowanie :D
 
Nie znam niemieckiego, ale ta stronka z testem napawa mnie o dziwo optymizmem :) Teoretycznie moja 270x potrafi uciągnąć W3 na max detalach z powyłączanymi bajerami na poziomie 20-24 klatki :D
 
Możesz zmierzyć procentowo ilość fps, ale jakości grafiki już nie zmierzysz

Tja, bo oczywiście to, że grafika jest ładna, ale od technicznej strony nie jest niczym specjalnym, to pewnie nieprawda. Tak w ogóle twierdząc jakobym zrzędził mówiąc, że wydajność jest zła w sytuacji, gdy dużo wskazuje, że faktycznie jest zła, a nawet bardzo zła, wychodzisz na typowego fanboja.

Jak najbardziej. Ale ultra jest krok przed konsolami (zwłaszcza, jeśli patch faktycznie działa jak go malują), więc żeby zacząć narzekać trzeba by zbadać wydajność na high... które według CDPR jest odpowiednikiem tego, co się na owych konsolach dzieje.

W sumie racja, tylko jak patrzę na ten poradnik od Nvidii, to jednak zejście z poszczególnymi opcjami nie wydaje się dawać jakoś specjalnego boosta. Nawet na AA nie można specjalnie zyskać, bo jest raptem jeden wariant on/off i tyle. Żadnego TXAA, MSAA, zapewne najprostsze FXAA. Na razie wiele wskazuje na to, że gra skaluje się po prostu słabo. Dla przykładu w GTA V zejście z ustawieniami z v. high na high daje zysk w przypadku GTX'a 980 o przeszło 60 klatek. Tutaj się na coś takiego nie zanosi, co nie znaczy, że tak nie jest. Tylko, cholera, portale sprzętowe przejawiają iście idiotyczną postawę testów na ultra, ewentualnie very high. Ale żeby sprawdzić inne warianty ustawień, rozdzielczości niższe niż 1080p to już nie, bo po co, a ty graczu kupuj kota w worku. Wkurza mnie to. Trzeba w tej niepewności trwać do czasu aż za grę zabierze się PurePC.
 
Last edited:

Guest 2686910

Guest
W sumie racja, tylko jak patrzę na ten poradnik od Nvidii, to jednak zejście z poszczególnymi opcjami nie wydaje się dawać jakoś specjalnego boosta.
Mmmmm... tak i nie. Wolę poczekać, aż dostanę w swoje ręce. Jeśli będzie źle, nie omieszkam ponarzekać. Na razie wolę się wstrzymać.
Nawet na AA nie można specjalnie zyskać, bo jest raptem jeden wariant on/off i tyle. Żadnego TXAA, MSAA, zapewne najprostsze FXAA.
Autorskie rozwiązanie z komponentem temporalnym. W plikach gry jest wspomniane MSAA, więc możliwe, że dojdzie później. Ale zgadzam się, że brak opcji jest irytujący.
Na razie wiele wskazuje na to, że gra skaluje się po prostu słabo. Dla przykładu w GTA V zejście z ustawieniami z v. high na high daje zysk w przypadku GTX'a 980 o przeszło 60 klatek. Tutaj się na coś takiego nie zanosi, co nie znaczy, że tak nie jest.
Raz jeszcze, wstrzymałbym się od osądów aż do większej ilości benchmarków i raportów użytkowników. Domniemanie niewinności i tak dalej.
Tylko, cholera, portale sprzętowe przejawiają iście idiotyczną postawę testów na ultra, ewentualnie very high. Ale żeby sprawdzić inne warianty ustawień, rozdzielczości niższe niż 1080p to już nie, bo po co, a ty graczu kupuj kota w worku. Wkurza mnie to. Trzeba w tej niepewności trwać do czasu aż za grę zabierze się PurePC.
A tutaj akurat pełna zgoda. Nie do końca mnie to dotyczy, bo mam to szczęście, że moja konfiguracja pozwala mi mieć nadzieję na te testowane ustawienia, ale chciałoby się wiedzieć coś więcej.
 
Zadziała mi wiedźmin 3 na mój komputer?
-Windows: 7 64 bit
-Procesor:Intel(R) Core(TM) i3-3220 CPU @3.30GHz
-Pamięć(RAM):8GB
-Karta graficzna:AMD Radeon HD 7800 Series
 
i3-3220 CPU @3.30GHz
I know what you feel bro ;c
Gdyby kurier dziś przyjechał to dałbym znać o 24 jak sprawdza się procesor. Karta graficzna z tego co widzę na benchmarkach jest trochę lepsza od gtxa 660. Wszystko zależy od optymalizacji ;p
Sam dziś mam ostatni dzień modłów o płynność na i3 :D
 
Tak mi mów! nowy gtx 960 przeżyje swój chrzest, bo podobno starcza do odpalenia wiedźmina na wysokich/

Ja liczę że gtx660 pociągnie na średnich ;) Mogę zagrać już jutro, ale na lapku, na którym pewnie pogram na minimum w niskiej rozdziałce, także poczekam do weekendu ;P
 
Ja liczę że gtx660 pociągnie na średnich Mogę zagrać już jutro, ale na lapku, na którym pewnie pogram na minimum w niskiej rozdziałce, także poczekam do weekendu ;P
Mi w weekend chyba nie będzie dane grać, najwyżej w niedzielną noc ;p ale swoją drogą, biwak z dobrymi kumplami można chyba porównać do przyjemności grania w Wiedźmina :D
 
Top Bottom