Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Czyli zadziała tak ?

W teorii procek się nie łapie, w teorii praktycznej jest dość duże prawdopodobieństwo, że pograsz w miarę normalnej płynności (bo zadziałać i tak zadziała), w praktyce - do jutra się nie dowiesz.
 
Witam,
Trochę się dziś zmartwiłem, odpaliłem Wieśka 2 na najwyższych ustawieniach i miałem 35-50 FPS i się teraz zastanawiam czy W3 mi ruszy na ultra z przyzwoitymi FPS , a mam I5 4460 GTX970.
 
a Ty nie zgrywaj takiego cwaniaka. Każdy ma to na co go stać i to na co zapracował. To, że karta kosztuje 5k to nie znaczy, że o wiele taniej nie znajdziesz.
Dzięki za Twój wkład w temat!
Nie, serio, dzięki - widać, że długo nad tym myślałeś.

GTX 660? To tak troszkę mniej niż mój 7870xt?
You made may day!
Jest nadzieja! :)
Co się stało w ciągu jednego dnia, że nagle wymagania do grafiki ciutkę lepszej niż PS4 podskoczyły prawie 2x?
Czyżby umowy licencyjne przypomniały o sobie?
 
Grafika z konfigiem , nie wiem ile w tym prawdy, bo pokazuje czy twój PC odpali Wiedźmina.
http://i.imgur.com/jbLP6ZK.jpg

edit:
Zapomniałem dodać według tego to ja niby na Medium odpalę na gtx 670, jutro to zweryfikuję
 
Last edited:
Wg tego wychodzi na to, że z moim R9 270x, Q9550 i 8GB RAM mogę sobie pozwolić na medium w FullHD. Aż dziwne, bo celowałem w low na 720p. o_O
 
HD 7790 uruchomi grę, a nomen omen ta sama karta, czyli R7 260X już nie? To samo GTX 650 Ti Boost, który jest znacznie wydajniejszy od tych obu. ;)
 
Last edited:
Czyli jednak 4GB RAM-u wystarczy nawet na ustawienia średnie? Widać nieźle przycisnęli z optymalizacją, skoro jakiś czas temu cztery gigabajty by na niskie nawet nie miały co liczyć. :D Cieszy mnie to bardzo, jako że w RAM jednak nie muszę inwestować.
 
Takie tabelki to jest shit. Pomiając już czy są rzetelne czy nie, ale zwróćcie uwagę na podział.
1.Nie uruchomi
2. "unplayable"
3.40+fps low settings 1080p.
Wydaje mi się, albo jest całkiem sporo przestrzeni pomiędzy "unplayable" a 40fps w FHD....
 
Bo tam nie jest unplayable tylko coś w stylu "mocne spadki fps" a w 1 jest technicznie niemożliwe (tak wg niemieckiego jest)
 
Cwaniaczków co tą tabelkę odnajdę... i zmuszę grać na moim HD6850! Czerwony kolor pod jego nazwą w tabelce tylko dodaje mu szybkości i ja im pokażę, że jest playable! Nagram przy odpalaniu W3 filmik smartfonem (bo przy frapsie by coś mi wybuchło) jak odpalam W3 na tym i będzie pięknie cud malina chodzić!

Co ja pieprzę w ogóle...
 
Bo tam nie jest unplayable tylko coś w stylu "mocne spadki fps" a w 1 jest technicznie niemożliwe (tak wg niemieckiego jest)
No ok. Ale w tej tabelce jest wyraźnie napisane "unplayable". W sensie uruchomisz ale nie do gry. Wniosek jest taki ze w FHD jak masz 25fps to generalnie gra do kosza, to nie ma sensu. Kuźwa w DA:I grałem non stop w 25fps i absolutnie mi to wystarcza! W W3 w 900p pewnie otrzymam podobny wynik przy odpowiedniej kombinacji ustawień. Wkurzają mnie ludzie którzy uważają (dobra uważać sobie mogę, gorzej że...) i robią takie z d..y tabelki.
 
No nie wiem, DA:I miałem na medium FHD 30-40FPS, przy wiedźminie może karta klęknąć, chociaż jak przetrwała unity to i z 10 lat jeszcze powinna działać...
 
Tabelka pokazuje mniej wiecej czego sie spodziewac, jak komus sie nie podoba unplayable - odczytajcie to jako cos nie pewnego, ale da sie na tym gre uruchomic i w nia grac, przeciwienstwie do szarego klocka, czyli technicznie nie nadajacego sie do gry - kwestia ze dla niektorych 15 fps jest ok, wiec ciezko okreslic co jest grywalne co nie, to troche jak z gustami... Tabelka może być prawdziwa, na podstawie wydajnosci kart mozna stwierdzic ze minimum do przyjemniej rozgrywki to gtx660+ phenom 4x 965 - całkiem rozsądne wymagania, kwestia karty graficznej no i upodobań, bo pewnie na 560ti da sie grac na ~30 fps
 
Na gtx 860m przy rozdzielności 1920/1080 i ustawieniach graficznych średnich (postprocesy wszystkie wyłączono), w pierwszej lokacji pokazuje ok 30-35 FPS. Przy rozdzielności 1600/900 jest to ok 40-45 FPS. Na niskich detalach jest to odpowiednio i 35-40 i 50-55 FPS Jak będzie w innych lokacjach napiszę za jakiś czas. Procek laptopowy i7 2,5-3,5 Ghz ramu 16 gb. Najfajniejsze jest to, że można na sztywno ustawić ilość klatek na 30 FPS i przy full hd na średnich ta ilość nie spada poniżej 30 (w pierwszej lokacji).
 
Na gtx 860m przy rozdzielności 1920/1080 i ustawieniach graficznych średnich (postprocesy wszystkie wyłączono), w pierwszej lokacji pokazuje ok 30-35 FPS. Przy rozdzielności 1600/900 jest to ok 40-45 FPS. Na niskich detalach jest to odpowiednio i 35-40 i 50-55 FPS Jak będzie w innych lokacjach napiszę za jakiś czas. Procek laptopowy i7 2,5-3,5 Ghz ramu 16 gb. Najfajniejsze jest to, że można na sztywno ustawić ilość klatek na 30 FPS i przy full hd na średnich ta ilość nie spada poniżej 30 (w pierwszej lokacji).

Niech się wypowiedza teraz te osoby które zaprzeczały, kiedy mówiłem że gra spokojnie odpali i to dość dobrze na kartach poniżej gtx660 ;)
 
Top Bottom