Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Na gtx 860m przy rozdzielności 1920/1080 i ustawieniach graficznych średnich (postprocesy wszystkie wyłączono), w pierwszej lokacji pokazuje ok 30-35 FPS. Przy rozdzielności 1600/900 jest to ok 40-45 FPS. Na niskich detalach jest to odpowiednio i 35-40 i 50-55 FPS Jak będzie w innych lokacjach napiszę za jakiś czas. Procek laptopowy i7 2,5-3,5 Ghz ramu 16 gb. Najfajniejsze jest to, że można na sztywno ustawić ilość klatek na 30 FPS i przy full hd na średnich ta ilość nie spada poniżej 30 (w pierwszej lokacji).

Czyli moj Lenny takze da rade :D Powoli zaczynałem się martwić, ze bede skazany na low.
 
Mi dotychczas działa kapitalnie - wszystko uber z wyjątkiem cieni (wysokie) i HW tylko dla Geralta wyłączone to "HBO" (włączona opcja wcześniejsza i zasuwa to głównie ok. 50 -60 klatek (spada praktycznie tylko w scenkach).
Moim zdaniem gra jest dobrze zoptymalizowana, a grafika wymiata. Bardzo ładnie można mapować klawisze (jestem strzałkowcem) i wsio hula jak trza.

DZIĘKI REDZI JESTEŚCIE WIELCY :victory:
 
całkiem rozsądne wymagania, kwestia karty graficznej no i upodobań, bo pewnie na 560ti da sie grac na ~30 fps
Moja 550 (formalnie poniżej wymagań) + RAM 6 GB + Intel i5 = na średnich ustawieniach (tekstury na wysokich, z drugiej strony część postprocessingu wyłączona - np. bloom, rozmycie - bo nie lubię, i kilka innych ustawień na low, np. cienie) i usztywnieniu na 30 fps wychodzi stabilne 26-30. Zacinki sporadyczne. Wizualnie śliczności.

Oczywiście nie wiem, czy to się utrzyma po wyjściu z Białego Sadu... ale do tego czasu chyba już znajdę czas na zakup nowej karty.

Przy okazji - ma ktoś sposób na "wygładzenie" obrotu kamery? Strasznie ostro skacze, kombinacje z ustawieniem czułości myszy niewiele dają.
 
Last edited:
Cudowne wykorzystywanie wielowątkowości przez RED Engine 3 :teeth: ...



 
Hmm, u mnie na gtx970 wszystko na Uber, razem z hairem, hbao+, trzyma w v-syncu 30 klatek, na razie co prawda jedynie biały sad. Zablokowałem na 30 fpsach, bo bez tego było dziwne rwanie klatek, gra skakała z niecałych 40 do prawie 60 i to dość nagle co dawało dziwne wrażenie cięcia obrazu, jak na chwile fps spadał do 10 ^^
 
Czas na dobre info od posiadacza karty jedno gigowej.
Mój sprzęt: Radeon hd 6950 1 giga, AMD phenom II 3,5ghz, 8giga ramu.
Gra domyślnie ustawiła sama rozdzielczość FullHD, Postoprocesy (czyli różne dodatkowe efekty) w 90% powłączane, a ustawienia graficzne to mieszanka od lov przez medium do nawet high (i te high to tekstury, teren itp - czyli najważniejsze opcje!!!) - przy takich ustawieniach w samouczyku (czyli kear morhen + pierwsza otwarta lokacja) mam fpsy od 19 do 30 (ta najnizsza granica przy walkach ale generalnie ok 24fpsow zawsze było).
MOże się okazać żę jak przejdziemy na większe mapy no i w miastach będzię gorzej ale i tak jestem zachwycony działaniem na tak starym sprzęcie:eek:!! Który to niby miał wogóle nie udźwignąć minimum. Myśle żę jak sie powyłącza część opcji i zmniejszy te high tekstury to będzie na prawdę dobrze:) (mnie juz te 30 fpsow satysfakcjonuje)
P.S - jak dla mnie gra wygląda cudownie:)
 
Pytanie konkretne mam gtx 560 i i5 2400 detale obojętne, może być wszystko na low zależy mi tylko na full HD i przynajmniej tych 30 klatkach jest szansa, z przeczytania ostatnich 3 stron wnioskuje, że jak najbardziej, ale wole zapytać może ktoś ma tą kartę i już testował ??
 
Last edited:
Ja proszę o potwierdzenie czy pójdzie na gt 740m. Reszta spełnia wymagania. Interesuje mi nawet 720p i low, tak żeby klatki były w przedziale 20-30 fps to lecę kupować :)
 
Odpalilem z rana, jestem zachwycony działaniem na moim 7 letnim sprzęcie. 6870 i Phenom II X4 810 2,6Ghz, przyjdę do domu to pobawię się trochę i uzupelnie tabelkę, ale na oko od 25 do 30 klatek na wysokich zmieszanych z medium, woda na ultra i bez AA oczywiście, w KM i białym sadzie.
 
Last edited:
Odpalilem z rana, jestem zachwycony działaniem na moim 7 letnim sprzęcie. 6870 i Phenom II X4 810 2,6Ghz, przyjdę do domu to pobawię się trochę i uzupelnie tabelkę, ale na oko od 25 do 30 klatek na wysokich zmieszanych z medium, woda na ultra i bez AA oczywiście, w KM i białym sadzie.
Liczę na Ciebie - mam podobny, może troszkę lepszy sprzęt, więc Twoje testy będą dla mnie odniesieniem do możliwości mojej cfg.
Pzdr!
 
Ja wejdę około 19 i napisze jak to wygląda. Najlepszy Benchmark to ten na swoim komputerze, także nie tracę wiary co do swojej 970 :) Będzie dobrze.
 
Top Bottom