Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
laptop
GeForce GTX 860M
Inlel(R) Core i7-4710HQ CPU 2.50GHZ
8 GB RAM (ale można rozszerzyć)
4 rdzenie

Da radę? Koszmarnie mnie martwi karta graficzna, bo w zasadzie nie spełnia minimalnych. Gdyby ktoś miał jakieś informacje czy działa na takim sprzęcie, niech da znać, pliz.

---------- Updated at 11:22 AM ----------

Poważnie? Ale napewno? Właścicielka lapka z GeForce 860m karmi swą nadzieję twym wpisem.

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-860M-vs-GeForce-GTX-660
Wygląda jakby było tylko minimalnie gorzej. Czy to strategiczna różnica?
 
Last edited:
Wg większości zestawień moja R9 270x radzi sobie naprawdę nieźle. A myślałem, że nawet na LOW nie będę mógł pograć. Cudownie!
 
Jasne że będzie działać, stacjonarny odpowiednik tej karty gtx860M to GTX750Ti. Dostosuj detale do płynnego działania i graj.

---------- Zaktualizowano 11:29 ----------

laptop
GeForce GTX 860M
Inlel(R) Core i7-4710HQ CPU 2.50GHZ
8 GB RAM (ale można rozszerzyć)
4 rdzenie

Da radę? Koszmarnie mnie martwi karta graficzna, bo w zasadzie nie spełnia minimalnych. Gdyby ktoś miał jakieś informacje czy działa na takim sprzęcie, niech da znać, pliz.

---------- Updated at 11:22 AM ----------

Poważnie? Ale napewno? Właścicielka lapka z GeForce 860m karmi swą nadzieję twym wpisem.

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-860M-vs-GeForce-GTX-660
Wygląda jakby było tylko minimalnie gorzej. Czy to strategiczna różnica?

Jasne że będzie działać, stacjonarny odpowiednik tej karty gtx860M to GTX750Ti. Dostosuj detale do płynnego działania i graj.
 
Hmm lekkie pocieszenie, bo mam lepszą kartę i procek ale 2x mniej ramu... Boje się :( Ale sprawdzę kiedyś :D

Na i5-4200m z GT 740m i 8gb na wyzerowanych współczynnikach i rozdziałce najniższej (odnośnie poprzednika i tego, że zajmuje 2/3 - wystarczy zmienić na full screen, bo zeskakuje do wersji okienkowej) mam w początkowych lokacjach w okolicach średnio 20 fps (19-21), 30 fps w skoku górnym, 12 fps w skoku dolnym. Czyli technicznie działa, ale jestem ciekawy jak będzie dalej (Wyzima etc.). Z 15fps? :p
 
Jak tylko złapię kuriera. Tylko, że kurczaki, potrzebny będzie jakiś sejw z Velen, bo Biały sad nie jest w pełni miarodajną miejscówką. Stąd prośba, jeśli ktoś już z prologu wylezie niech udostępni sejwa, będę wdzięczny. No nic, muszę spadać. Na koniec jeszcze mały pozytyw. O ile wymagania względem gpu W3 ma straszne, tak jeśli o cpu idzie, oficjalne okazały się mocno zawyżone i nawet starsze i3 dają radę.*


Na plus również nieduży apety na Ram i rozsądne zużycie VRamu.

*A nie mówiłem?
Wychodzi że całą grę praktycznie GPU ciagnie, a reszta jak się ma proc pokroju 2500k i 8gb (czyli z minimum) niewiele ma do gadania.
Trzeba wziąść pod uwage to że AMD jeszcze nie wydało sterów do gry, ale optymista zbytnim bym nie był, jak dadzą 10% do wydajności to będzie dobrze.
Wymiana karty na nowy model nabrała nowego sensu (R9 390 ? przybywaj...)

Chyba że się okaże po analizie DF iż konsole to w najlepszym wypadku medium albo miks medium-low.
 
O ile wymagania względem gpu W3 ma straszne, tak jeśli o cpu idzie, oficjalne okazały się mocno zawyżone i nawet starsze i3 dają radę.

Bardzo przepraszam, ale co ma znaczyć, że "nawet I3 dają radę" ? Intel Core i3 zawsze daje rade. Od początku pisałem w tym temacie, że różnica między procesorami (I3,I5,I7) jest dla gier marginalna. Mając I3 o wiele większym znaczeniem będzie dla W3 zakup mocnej karty GPU, a nie lepszego CPU.

http://www.purepc.pl/karty_graficzn...n_test_procesorow_i_kart_graficznych?page=0,5

Mimo wszystko jestem bardzo pozytywnie zaskoczony wydajnością GTX 750 Ti względem GTX 660 bo jak rozumiem do testów użyty był model referencyjny GTX 750 Ti. Wersja Storm x 2 Dual ma 1502 MHz RAMu czyli o 300 więcej aniżeli model referencyjny i 150MHz więcej przy zegarze bazowym. Co więcej to jest karta, którą można bez problemów dodatkowo podkręcić o 15% (daje to jakieś 1-3 fps w grach), a zapewne da się i więcej bo Maxwelle znane są z niskich temperatur. Być może ta różnica w Wieśku 3 wynika jeszcze z faktu, że GTX660 nie obsługuje DX11.2 (a jedynie DX11.1) w odróżnieniu do GTX 750 Ti. W każdym bądź razie z tych testów wynika, że podkręcony Stom x 2 Dual GTX 750 Ti sięgnie poziomu referencyjnych modeli GTX 660Ti/GTX 760.

Można sobie poczytać też komentarze ludzi z Game Debate jak chodzi im Wiesiek:
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=3443&game=The Witcher III

ludzie generalnie są zadowoleni z optymalizacji gry.
 
U mnie na i5 750, 6GB RAM i HD5850 względnie grywalne na low nawet w 1080p; 23-33 klatek. Gra u mnie zużywa jakieś 770 mb vramu więc spokojnie idzie pograć na 1GB.
Ogólnie chodzi lepiej niż Unity, ale gorzej niż GTA V.
 
Andrzej, dzięki twojemu postowi własnie jadę po grę. Również ma GT 740m, ale procka i7 i druga zintegrowana kartę graficzna, a z tego co mi kumpel informatyk mówił ona idzie na system i Geforce idzie cały na grę. Jak zainstaluje i sprawdzę dam znać.

P.S. Warto nadmienić że w Nvidii można włączyć PhysX na procesor i ustawienia obrazu na wydajność.
 
Wstępnie po samouczku walki:

i3-4150
R9 270X
8 GB RAM
1920x1080

Grafika - ustawienia średnie
Postprocesy - ustawienia niskie

FPS 50-60, zwykle 53-55, spadki poniżej 40 jeżeli już były to przy scenach, a nie gameplayu. Karta trochę się grzeje to fakt, maks osiągnęła 76 stopni.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Trochę jeszcze muszę pokombinować z opcjami, może zejść z czymś na niskie, w ostateczności zejść z rozdzielczością, może jakiś SweetFX. W każdym razie wolę stałe 60 FPS niż 50, ale może się to nie udać. Tak to jest z tym Radeonem R9 270X, w najnowszych grach o 10% za słaby na stałe 60.
 
Witajcie
Mam dylemat jak sporo osób tutaj, a mianowicie, czy na moim lapku da się pograć?
Intel Core i7-3537U 2Ghz
Radeon 8500M
10GB RAM
Win 8.1
 
Do szczęśliwców, którzy już zainstalowali: ile W3 zajmuje obecnie miejsca na dysku?
Ciekawe też, o ile może przytyć niebawem.
 
Rechot, zintegrowane w lapkach są po to, żeby nie używał tej lepszej na np. latanie po necie. Jeszcze nigdy nie musiałam swojemu laptopowi tłumaczyć "stary, to jest gra, ani mi się waż odpalać to na intelu".

Nvidia twierdziła, że mój komp się nie nadaje: http://www.nvidia.pl/object/the-witcher-wild-hunt-pc-game-pl.html#gameContent=7 Ale mam nadzieję, że tylko przesadzają i jest to z ich strony czysta bezczelność. Btw. panel Nvidii powinien mi obsługiwać wieśka dwójkę, a jest ewidentnie nieświadomy, że tę grę mam (z płyty, z edycji rozszerzonej, działa jak złoto, ale panel pojęcia o tym nie ma). Więc chyba i w kwestii niespełniania wymagań do trójki gada od rzeczy.
 
Last edited:
Miał ktoś problem z instalacją z płyty? Po akceptowaniu regulaminu kiey gra ma się już instalować wyskakuje abym wybrał plik SETUP_TH-1. Nigdzie go nie moge znalezc i instalacja sie anuluje... Wada z płytą czy jak?
 
Wszystko ustawione na full wraz z hairworx i jak jest filmik to pokazuje mi stale 30fps a jak ide i gram to pokazuje 45-60fps oczywiscie procesor podkrecony w turbo + OC na karcie w EVGA Precision i karta działa jak GTX 980 w stock (wyłaczyłem tylko te opcje rozmywania jak sie rusza myszka bo mnie to strasznie drazni w oczy zreszta w W2 tez tak zrobilem). Zobaczymy jak bedzie w jakims wiekszym miescie. Optymalizacja jest swietna, niech sie inni uczą ;)
 
Top Bottom