Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@Tares a jak wrażenia z samej gry? Tylko bez spoilerów ;P

Niedawno zakończyłem samouczek, więc nie jestem w stanie wiele powiedzieć :D Niestety gra dotarła do mnie dosyć późno, a teraz muszę wyjść z domu, więc dopiero jutro pogram nieco dłużej. Chciałem po prostu wyczuć jak na moim sprzęcie to zadziała. Po wyłączeniu hairworks i zmniejszeniu jakości cieni z uber do wysokiej, FPS to 55-60. Jak niewiele się dzieje na ekranie to trzyma 60. Mam GTX970, i5 4590 oraz 8 GB. Hairworks jednak potrafi ściąć FPS o 10-15, ale to było wiadome jeszcze przed premierą ;)
 
Ech, dopiero z pracy wróciłem i instaluję;) Z tego co czytam (testy, opinie użytkowników) niezła masakra sprzętu:)
 
i5 3570K, gtx770, 1680x1050, wyłączone Hairworks, liczba osób w oddali na wysokich, woda na wysokich, reszta w uber. Raczej nie spada poniżej 30, zazwyczaj między 35-40 :happy:
 
Gigabyte B85M-HD3
Intel Core i7 4771 @ 3.50GHz
16.0GB Dual-Chanel DDR3
2047MB GeForce GTX 660

Pogram (w sensie godnie) czy Dziki Zgon?
 
Ponoć z gtx660 na średnich w FHD przy średnio 36,5fps śmiga.

Wiedźmin 3 - wrażenia FPS na i3 4150, GTX 660@1180 MHz i 8 GB RAM:
Ustawienia - Full HD, wszystko medium, oprócz trawy, która jest na low. Postprocessing low.
Pomiar minutowy z przebieżki w wiosce.
Min - 29 FPS, Max - 45 FPS, Średnio - 36,5 FPS
Generalnie spadki poniżej 30 FPS jednostkowe, ale wrażenia płynności absolutnie nie ma, frametimy kiepskie, percentyl 95% - 46,6ms, percentyl 99% - 59 ms.. Polecam odpalenie AA w postprocessingu - troche siada wydajność, ale bez tego gra wygląda po prostu słabo.

Mi tam tyle fps w zupełności wystarcza.
 
Last edited:
Też gram na średnich, mimo słabszego procesora gra chodzi płynnie na tej konfiguracji. Sam jestem zdziwiony.
 
W ogóle te nowe sterowniki od Nvidi palą mi kartę ^^
Wcześniej nie dała rady przekroczyć temp. ok. 62 st. C, nawet bez limitu klatek w wymagających grach na najwyższych ustawieniach. A teraz nagle punkt równowagi przesunął się na 74 st. C.
Mam gigabyte G1 gtx970, teoretycznie maksymalna temp pracy dla układu 970 to 80 st. C więc nie jest jeszcze źle.
Nie wiem czy na gigabyte mozna to zrobic ale na MSI mam właczony EVGA Precision i na nim moge ustalic sobie predkosc wiatraka. Normalnie temperatura ma 30 st a podczas grania nie przekracza 60ciu. Gdy wyłacze wiatrak od razu skacze powyzej 70 st. w grach. To jest jakies rozwiazanie zwłaszcza jak zrobiłem OC na karcie. Ale chyba wszystkie te karty maja taka mozliwosc.
 
Iść do sklepu po pudełko czy po komputer?:

Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-3537U CPU @ 2.00GHz
Karta: GeForce GT-740
RAM: 12 GB

Dokładnie ten model: click

Próbował ktoś odpalić z tym prockiem? Bo karta chyba uciągnie?

Może choć na minimalnych minimalnych?:D

[h=1][/h]
 
Iść do sklepu po pudełko czy po komputer?:

Procesor: Intel(R) Core(TM) i7-3537U CPU @ 2.00GHz
Karta: GeForce GT-740
RAM: 12 GB

Dokładnie ten model: click

Próbował ktoś odpalić z tym prockiem? Bo karta chyba uciągnie?

Może choć na minimalnych minimalnych?:D

[h=1][/h]

ta karta to szit, mam 720M i to ona powoduje, że tych 20, 25 na low + low rozdziałka nie mam, raczej po kompa bo będzie bardzo mało FPS.
 
Odpaliłem gierkę doszedłem do momentu z gryfem i miałem cały czas 30-40+ klatek, na balkonie było 33-38fps.
Dwie opcje z nazwą "Blur" odhaczone, nie lubię rozmycia, dodatkowo woda, i Zasięg roślinności na wysokie, a Cienie na Medium, reszta Uber, poza włosami, które wiadomo mam off, nawet nie testowałem. Raz miałem ścinkę, ale dlatego bo był przerywnik i grafa przeszła w stan spoczynku..

I5 3570k bez OC, Asus gtx 670 DCUII, bez OC, grafa ma firmowe lekkie OC. i 8GB ram 1333mhz. Grafa się grzeje do 75 stopni, wykorzystanie pamięci grafiki jak na razie to 1.1 do 1.2 GB. Sterowniki mam z listopada 2014 344.75.

Nowe sterowniki obniżają wydajność:
Confirmed again in the Witcher 3. 20% performance boost on 350.12 vs 352.86. Going from max 35 fps with all settings at the lowest on new driver vs 45-55 fps with everything maxed except shadows high and hairworks off with the old driver.

Z forum nvidii https://forums.geforce.com/default/...as-performance-in-the-witcher-3-wild-hunt-/2/

To tak na szybko, moje spostrzeżenia.
 
Ponoć z gtx660 na średnich w FHD przy średnio 36,5fps śmiga.

Ja mam gtx 660 i działa na mieszance średnio-wysokich (wysokie np. tekstury) przy niskiej wodzie i liczbie osób w postaci. Ile fps'ów nie wiem, ale w ustawieniach zaznaczyłem 60. Działa płynnie i wygląda pięknie.
 
@Raivenn Co najlepiej obniżyć by wydajnosc byla jak najlepsza? (zagram dopiero w weekend, a mam tez gtx660, tylko ti) I jakie wrażenie na Tobie robi gra? Przebija dwójkę? ;P
 
Top Bottom