Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Także jak ktoś się zastanawia czy sobie pogra na jakimś niedzisiejszym komputerze to myślę że odpowiedź jest jasna.
Mam dość poważne wątpliwości czy jest sens próbować (Ge Force GT440, Intel Core i3 CPU 550 3.20 GHz, 4GB RAM). Zasadniczo nie używam kompa do gier (ostatnie w co na nim grałem to Wiedźmin 2) i dla samego Wiedźmina niezbyt mi się usmiecha kupować nowy sprzęt czy robić jakikolwiek upgrade poza ewentualnie dokupieniem pamięci.

Co myślicie? :)
 
Last edited:
WOW to może i wystarczyłoby zmienić zasilacz i dokupić ramu. Prosze pomóżcie jaki zasilacz kupić, bo mam obecnie raptoxx 500 i ludzie pisza że mi komputer spłonie

Ja miałem logica 600 i mi spłonął ;d naszczęście to był wybuch w miare kontrolowany bo przy czyszczeniu go odpaliłem na sucho i puf ^^

Przed chwilą przyszedł termaltake 530 modularny i już widać że jakościowo jest bardzo dobry, popatrz na czarną liste zasilaczy i proponowanych, na różnych forach masz nawert podane jakie są dobre zasilacze w swoich kategoriach cenowych.
 
Witajcie

Dam rade zagrac na tym lapku ?

Intel Core i7 3610QM 2,30 GHz Turbo 3,30 GHz
GeForce GT 650M 2GB
16GB Ram
 
Witajcie

Dam rade zagrac na tym lapku ?

Intel Core i7 3610QM 2,30 GHz Turbo 3,30 GHz
GeForce GT 650M 2GB
16GB Ram

ooooooooooooo Panie spadasz mi z nieba!! :D
Ja mam i5 3210m (2 cory 4 wątki) i 650m 2GB 8gb ram
gram na rozdziałce 1280/1024 fps między 20-30 wszystko na low ( w miarę się gra, wiadomo że nie full płynnie ale da się przywyczaić)
Zastanawiam się czy nie wymienić procka na i7 3610qm dlatego chciałbym się dowiedzieć ile będziesz miał FPS w takiej samej konfiguracji :)
 
  • RED Point
Reactions: 4ka
Nie wiem czy ktoś już to wrzucał, bo właśnie wróciłem z pracy i nie miałem czasu przeglądać forum. Metoda na zyskanie kilku fps: włączenie HW automatycznie ustawia AA na włosach x8. W pliku rendering (The Witcher 3 Wild Hunt/bin/config/base) zmieniamy po prostu tę wartość na x4, x2 lub 0 - linia HairWorksAALevel=8. Osobiście różnicy aż tak dużej nie widzę, a przyrost fps jest. Tyle ode mnie, czas pograć;)
 
ooooooooooooo Panie spadasz mi z nieba!! :D
Ja mam i5 3210m (2 cory 4 wątki) i 650m 2GB 8gb ram
gram na rozdziałce 1280/1024 fps między 20-30 wszystko na low ( w miarę się gra, wiadomo że nie full płynnie ale da się przywyczaić)
Zastanawiam się czy nie wymienić procka na i7 3610qm dlatego chciałbym się dowiedzieć ile będziesz miał FPS w takiej samej konfiguracji :)

Jak sprawdze to dam znac ;)
 
Ja miałem logica 600 i mi spłonął ;d naszczęście to był wybuch w miare kontrolowany bo przy czyszczeniu go odpaliłem na sucho i puf ^^

Przed chwilą przyszedł termaltake 530 modularny i już widać że jakościowo jest bardzo dobry, popatrz na czarną liste zasilaczy i proponowanych, na różnych forach masz nawert podane jakie są dobre zasilacze w swoich kategoriach cenowych.

dzięki za info:)
 
Wracajac do tematu, to odpaliłem gre na Y500 i spokojnie się gra w HD na niskich ustawieniach.

Pytanie z serii "czy pojdzie?"
Laptop Lenovo Y500
Intel Core i7-3630QM (4 rdzenie, od 2.40 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache)
8GB RAM (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
GT650M GDDR5 x2 (SLI)

Teoretycznie karty nie spelaniaja minimalnywch wymagan, ale chyba mieszcza się w warunki brzegowe (RAM, shadery)? Dodam ze nie zależy mi specjalnie na jakości grafiki, co po prostu na odpaleniu gry i cieszeniu się plynna rozrywka w rozdzielczości HD.
 
Mój obecny sprzęt dostałem kilka lat temu, jest to ten komputer:
http://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/ntt-i3-2120-6gb-750gb-gt610-w7hp.bhtml
Poradzicie jak go reanimować? Chciałbym żeby po wydaniu tego 1,4/1,6 tys. (na chwilę obecną) Wiedźmin działał płynnie chociaż na minimalnych, resztę będę wymieniał z biegiem czasu, ogólnie chciałem poświęcić ok. 4000zł (może trochę więcej).
Z góry dziękuję za porady.

No błagam :) Po wydaniu 1400zł modernizując tego kompa, Wiedźmin będzie śmigał na wysokich, a nie minimalnych :) W pierwszej kolejności, do wymiany karta graficzna. Nie polecę konkretnej, bo nie wiem jaki masz zasilacz. Może się okazać, że razem z kartą, trzeba będzie kupić pewniejszy zasilacz. W dalszej kolejności do wymiany CPU. Ale już po zmianie samej karty graficznej, odczujesz ogromną różnicę.
 
No błagam :) Po wydaniu 1400zł modernizując tego kompa, Wiedźmin będzie śmigał na wysokich, a nie minimalnych :) W pierwszej kolejności, do wymiany karta graficzna. Nie polecę konkretnej, bo nie wiem jaki masz zasilacz. Może się okazać, że razem z kartą, trzeba będzie kupić pewniejszy zasilacz. W dalszej kolejności do wymiany CPU. Ale już po zmianie samej karty graficznej, odczujesz ogromną różnicę.

Dzięki za odpowiedź, jak pisałem, jestem laikiem w tych sprawach, nie myślałem że jest aż tak dobrze, zasilacz mogę kupić wraz z kartą, więc to nie problem. To jaką kartę i zasilacz do niej polecasz?
 
Dzięki za odpowiedź, jak pisałem, jestem laikiem w tych sprawach, nie myślałem że jest aż tak dobrze, zasilacz mogę kupić wraz z kartą, więc to nie problem. To jaką kartę i zasilacz do niej polecasz?

Nie chcę rzucać konkretnymi modelami, bo nie jestem aż tak na bieżąco jeśli chodzi o półkę nieco lepszych kart. Jeśli masz 1400zł, a musisz kupić zasilacz, bo masz kiepski, to bierz coś w okolicach 650W firm takich jak Corsair, XFX, OCZ, Enermax, Seasonic, Chieftec. Reszta, czyli tysiak z hakiem, niech idzie na coś w stylu GTX 970 czy R9 290, o ile starczy pln. Oczywiście i3 będzie się nudził, ale jego z czasem wymienisz.
 
Dał by sobie radę Wiedźmak na takim monstrum?AMD Althon II X4 631 kręcony do 3,0GhzRadeon HD 68504 GB RAM

Kumpel gra na minimalnych
Na jakimś tam i3 4gb ramu i Geforce 550 ti

P.s

Były już wzmianki na jakiej najsłabszej konfiguracji da się grać w miarę ?
 
Chyba na razie wygrywam swoim HD6850. Swoją drogą można spokojnie dać na nim tekstury na średnie, poprawia to wiele, FPSów nie zżera wcale, a zużycie VRAM miałem przy niskim 750-800, teraz przy średnim 929. Odnoszę się do Białego Sadu.
 
Chyba na razie wygrywam swoim HD6850. Swoją drogą można spokojnie dać na nim tekstury na średnie, poprawia to wiele, FPSów nie zżera wcale, a zużycie VRAM miałem przy niskim 750-800, teraz przy średnim 929. Odnoszę się do Białego Sadu.
Heh, ale procesorem pewnie już nie, mój Phenomik jest już dosyć leciwy.
Jak się zmniejszy rozdzielczość to bez problemu można ustawić nawet na wysoki preset, z aa i hbao+, tyle że nie wiem jak gra się zachowuje w takim Novigradzie czy Velen bo normalnie gram na PS4, ale nie powinno być większych problemów bo jest z czego ciąć w razie czego.
Pare postów temu zapodałem filmik jak gra działa na moim chrupku ;]
 
Mój sprzęt:
CPS: Intel(R) Core(TM) i5-3330 CPU @ 3.00GHz
Karta Graficzna: GeForce GTX 650 1 GB Ram; Vertex Shader version 5.0; Pixel Shader version 5.0
CPU Speed: 3.0 GHz
RAM: 8,1 GB
System Operacyjny: Microsoft Windows 7 Home Premium Edition Service Pack 1 (build 7601), 64-bit
Dysk twardy: 144.9 GB

Wiedźmin 3 działa na ustawieniach LOW :)
 
4 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 660, AMD Athlon II X4 640Ktoś grał na takiej lub podobnej konfiguracji? Jeśli tak - jakie ustawienia i płynność?
 
Jak komuś się przyda, na konfigu :

i5 2500 , 8 gb ram ddr3 1600, GTX-560 Ti @913 Mhz (stock 830) w rozdziałce 1920x1080 w średnio-wysokich z SSAO, antyaliasingiem, promieniami światła i tym całym sweetfx gra lata w granicach 25-30 fps da się komfortowo grać ale początkowo denerwowało rozrywanie obrazu które samo z siebie zanikło po samouczku.

#Edit

Aaa zapomniałem, sterowniki only pod gta, bo te pod wieśki ubijają nie tylko keplery.
 
Top Bottom