Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Zdecydowałem się na zakup karty graficznej GTX 970 i teraz mam pytanie, który model/firmę wybrać najlepiej?
Drugie pytanie, czy dobierając do niej zasilacz, ten zawsze będzie pasował również do reszty podzespołów (procesor, itp.), czy muszę zwrócić uwagę również na wtyczki jakie posiada, by pasowały do mojego sprzętu?
 
Moja karta graficzna, a wiesiek

Witam!
posiadam karte Gigabyte GeForce GTX 460 SE i moje pytanie brzmi : czy jest sens wogóle instalowac W3 majac ta karte, moze ktoś posiada taka sama i chcialby sie podzielic informacjami?
 
Donoszę uprzejmie HD6850, przeszedłem do Velen, zwiedziłem już część lasów, wiosek, moczary z 35 minutowego gejmpleja, Oxenfurt i obecnie bawię się w Novigradzie i nie dostałem żadnych spadków, które uniemożliwiałyby grę, od Białego Sadu FPS nieznacznie się obniżył lecz gra nadal jest grywalna i jejku, świetna, nawet na low potrafi zachwycić widokiem, wielki za to plus. Tekstury nadal mam na średnich i po kilkugodzinnej sesji (4/5h?) VRAM doszedł do max 991 gdzie ta wartość została osiągnięta o dziwo w otwartym terenie, a nie np. Novigradzie, w którym zatrzymuje się przy 600-700. Jestem zachwycony.
 
Ależ się dzisiaj wkurzyłem... Myślałem, że wszystko mam dopięte na ostatni guzik, żeby pograć w Wiedźmina - karta graficzna zamówiona (GTX 970), urlop zabukowany. Sprytnie to sobie zaplanowałem, że obniżę koszty bo do tej karty dołączany jest darmowy Wiesiek.

Dzisiaj dzwonią do mnie z morele.net (tam zamawiałem) i przy okazji pytam się kiedy wyślą kod do Wieśka. Doznałem szoku - kody wysyłają dopiero od 14 do 19 dni po odebraniu karty.. Czyli gra dojdzie do mnie gdzieś tak w połowie mojego urlopu... Co robić, jak żyć?

Miejcie to na uwadze jeśli chcecie zamawiać 970/980 i liczycie na Wiedźmina w zestawie.
 
To chyba normalne biorąc pod uwagę, że zgodnie z polskim prawem masz 14 dni na zwrot towaru kupionego zdalnie... Musieli się tak zabezpieczyć, żeby ludzie nie zwracali kart po wykorzystaniu kodów. Przynajmniej oprócz Wiedźmina dostaniesz jeszcze nowego Batmana. Ja kupiłem swoją 970-tkę 2 tygodnie za wcześnie :/
 
To chyba normalne biorąc pod uwagę, że zgodnie z polskim prawem masz 14 dni na zwrot towaru kupionego zdalnie

Jasne, problem w tym, że nie było nigdzie o tym informacji gdy składałem zamówienie, a więc zostałem wprowadzony w błąd.
 
Swoją drogą, trzeba przyznać, że REDzi poradzili sobie z optymalizacją. O to wieeeeeeele osób naprawdę trzęsło portkami, a jednak się udało. Jest naprawdę bardzo, bardzo przyzwoicie, jak dla mnie. I potwierdziło się to, że minimalne wymagania są na wyrost. :) Dla mnie bomba!
 
Siema wszystkim. Wiem, że nie ten temat ale dział DLC ma problem techniczny od rana... Jak zaintalować wymienione dlc pobrane przez klienta gog galaxy? Sciagam plik ale on sam sie nie instaluje, jako ze ani fryzur ani zbroi w grze nie ma. Co trzeba zrobic po sciagnieciu plikow? Probowalem cos dzialac na wlasna rękę, ale skonczylo sie tym, ze musialem reinstalować gre i straciłem w sumie 2 godziny. Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, dzięki :)

---------- Zaktualizowano 22:30 ----------

8-9fps i radość z gry? Ja jestem tolerancyjny i rozumiem radość z gry przy 15-20fps, ale 8-9? To już utrudnia grę :)
Ktoś kto ałe życie grał z lagami i biedną grafą jest bardziej tolerancyjny. Owszem, trochę utrudnia, ale dla bardziej cierpliwych nie jest to przeszkoda nie do przeskoczenia ;p
 
Temat był wałkowany wielokrotnie, wystarczyło minimum wysiłku do przejrzenia forum, choćby w oficjalnym newsie. Dodatki musisz 'kupić' za darmo, a po zainstalowaniu znaleźć je w grze. Temerski Rynsztunek sprzedaje Bram w Białym Sadzie, a brody i fryzury są dostępne u balwierzy w świecie gry (najłatwiej ich spotkać w Novigradzie i Oxenfurcie).
 
Swoją drogą, trzeba przyznać, że REDzi poradzili sobie z optymalizacją. O to wieeeeeeele osób naprawdę trzęsło portkami, a jednak się udało. Jest naprawdę bardzo, bardzo przyzwoicie, jak dla mnie. I potwierdziło się to, że minimalne wymagania są na wyrost. :) Dla mnie bomba!

Chyba kolega myli optymalizację z możliwością uruchomienia gry. Optymalizacja w W3 nie istnieje i wiele podobnych opinii można znaleźć. Czekam na kolejne patche i sterowniki. Watch_Dogs również był niegrywalny u mnie po premierze, a teraz działa w ustawieniach ultra. Także jest nadzieja.
 
Ależ się dzisiaj wkurzyłem... Myślałem, że wszystko mam dopięte na ostatni guzik, żeby pograć w Wiedźmina - karta graficzna zamówiona (GTX 970), urlop zabukowany. Sprytnie to sobie zaplanowałem, że obniżę koszty bo do tej karty dołączany jest darmowy Wiesiek.

Dzisiaj dzwonią do mnie z morele.net (tam zamawiałem) i przy okazji pytam się kiedy wyślą kod do Wieśka. Doznałem szoku - kody wysyłają dopiero od 14 do 19 dni po odebraniu karty.. Czyli gra dojdzie do mnie gdzieś tak w połowie mojego urlopu... Co robić, jak żyć?

Miejcie to na uwadze jeśli chcecie zamawiać 970/980 i liczycie na Wiedźmina w zestawie.

Ja w komputroniku dostałem kod od razu - na kartoniku bez takiego kombinowania. I tak szczerze mówiąc na Twoim miejscu kupiłbym sobie wydanie pudełkowe a kod później można odsprzedać na allegro lub komuś znajomemu. Trochę na tym pewnie stracisz, ale te 50 czy 70zł ma mniejsze znaczenie jak urlop leci, karta się nudzi a Ty czytasz jak gramy :)
 
Jest sens łączyć i3-4160 (lub jakieś inne podobne i3) z GTX 960? Chciałbym nieco oszczędzić na procesorze, który bym za parę miesięcy wymienił na jakieś mocne i5. I czy ktoś testował taki zestaw w Wiedźminie?
 
Dla posiadaczy kast GT 755M i innych podobnych od Nvidii - bardzo pomogło ustawienie w panelu sterowania Nvidia - sekcja 3D, opcji Wysoka wydajność - kluczowa, coś odnośnie wielowątkowości i jeszcze jedna opcja odnośnie poprawy wydajności przy włączonym Vsync (dokładnych nazw nie pamiętam, pisze z pracy, ale łatwo znaleźć wymienione opcje gdyż do każdej jest opis).

Po tym wszystkim gram swobodnie na ustawieniach - wszystko high, woda uber, cienie i zasięg roślinności minium - do poprawy w patchach, wszystkie postprocesy włączone.
 
Witajcie, chciałem zapytać czy na którymś z dwóch komputerów których specyfikacje zaraz podam jest szansa, żeby uruchomić wiesia i płynnie pograć ;).

#1 - Phenom II x2 555, radeon hd5770 oraz 4gb ram, rozdzielczość która interesuje mnie w tym przypadku to 1280x1024

#2 - Laptop ASUS K555LN-XO117H, jego specyfikacja: intel i7 4510U, gt 840m 2gb oraz 4gb ram, rozrozdzielczość to 1366x768.

Z góry dzięki za pomoc, piszę z telefonu więc jeśli brakuje jakichś informacji to dajcie znać i zaraz uzupełnie. :)
 
taką oto grafikę znalazłem wczoraj:
 

Attachments

  • 11117682_987404974636940_910736117_n.jpg
    11117682_987404974636940_910736117_n.jpg
    59 KB · Views: 45
Top Bottom