Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Cuda magia a może voodoo?

Witam z góry przepraszam jeżeli nie ten dział (zastanawiałem się nad wsparciem technicznym ale traktujmy to bardziej jak post łamigłoóka/rozrywka).
Otóż siedzę sobie przeglądam YT wiadomo W3 + wariacja różnych kart graficznych od ultra po low no i nadziałem się na tego oto "cudotwórcę"?
Mianowicie udało się facetowi odpalić W3 na takim rumplu jak GF GT630 2gb DDR3 czyli karta baardzo niskich lotów przy fpsach 20-25 <wow btw>
Dodaję załącznik : https://www.youtube.com/watch?v=TwWv_9OO10Y

Dla leniwych jego spec :
-AMD FX-6350 3.9GHz/5200MHz/8MB
- 8GB 3200 Mhz Ddr3 System Memory
- Hard Disk: 1000Gb
- Video Graphics: Nvidia Geforce Gt 630 2Gb Gddr3

Magia no nie da się zaprzeczyć!
 
Cuda, cuda. Ja się tym rozczarowałem, bo wychodzi na to, że nie musiałem kupować karty graficznej : /
A wg wymagań to moja karta Radeon 7850 nie powinna spełniać minimalnych. A okazuje się, że na wysokich mam 30fps, a na ultra 25, czasami 20. Bez futra.
 
No cóż nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Nowsza karta nie zaszkodzi a tylko uprzyjemni Ci rozgrywkę przecież :)
Aczkolwiek skala tego cudu jest dość spora gdyż dla porównania mam podobny setup co ten jegomość i niestety 9fpsów :(
 
żadne cuda, to po prostu ustawienia, że tak powiem low--- czyli bardzo mocno zedytowany plik ini z dokumentów, przed chwilą z ciekawości spróbowałem takie coś zrobić, na hd 5870m (laptop) - słabizna jak na dzisiejsze standardy dało rady grać w ciekawej rozdziałce 1400x1050 z jakos 20+ fps - a ustawienia da sie jeszcze wymusic mniejsze, jak ktos chce a nie ogarnia tego pliki ini, to moge mu podesłać taki z edytowany do minimum ;)
 
Last edited:
Czyli raz jeszcze zadam pytanie:

Jak mam AMD FX 8320, Radeona R7 265 (2 GB ram) i 8 GB ram na płycie głównej (1866 MHz GoodRam). Monitor rozdziałkę 1680x1050. Na minimalnych ustawieniach powinna pójść ?
 
A więc tak, procek - Intel® Core™ i3-3240 3.40 GHZ; karta - Radeon 7700 HD 1GB; 8GB RAM DDR3 - o dziwo w białym sadzie mam fps w okolicach 25-30 na średnich i stąd moje pytanie - jakie różnice w wydajności są w innych lokacjach w grze? Czy być może ktoś mógłby poratować mnie save'em z novigradu i innych obciążających kompa miejsc?
Chciałbym po prostu wiedzieć czy moja radość nie jest przedwczesna i czy jest sens grać dalej.
 
Witam
Ja również chciałbym prosić o poradę. Mój sprzęt na którym gram: karta GeForce GTX 660 2GB GDDR5, procesor Intel Core i7 3770 K, 3.50 GHz oraz 4 GB RAM. Wiem, że pamięci RAM trochę za mało. Obecnie gram na low detalach ale czy mógłby mi ktoś poradzić czy jest sposób na podrasowanie jakości żeby chociaż na średnich ustawieniach zagrać? Czy wystarczy dokupić RAMu czy wymienić Kartę? Z góry dzięki.
 
Moja konfiguracja:

Najnowsze stery pod W3

RES: 1440x900
OS: Win 7 64-bit
MBO - P67A-D3-B3
CPU - i5 3470
GPU - GeForce GTX 660 Ti OC 2 GB
RAM - 8 GB GoodRam
PSU - XFX Pro Series 550
HDD- Seagate Barracuda ST500 DM 7200 rpm 64 mb cache + WD 1 TB

Ustawienia uber- wysokie, średnie cienie i zasięg, wyłączone hairworks i blur podczas ruchu.
Brak limitu klatek, wyłączono V-sync, pełny ekran

http://imgur.com/a/9RCTA

Tutaj macie wszystkie opcje graficzne wraz z porównaniem

http://www.geforce.com/whats-new/gu...-hunt-graphics-performance-and-tweaking-guide
 
Dobrze wiedzieć, bo mam Radeona 6870 do spółki z i3-2100 3.10 GHz i w Białym Sadzie chodzi całkiem ok, na nisko-średnich. Ale bałam się, że po wyjściu na większy obszar będzie klapa.
 
Intel® Core™ i3-3240 3.40 GHZ; karta - Radeon 7700 HD 1GB; 8GB RAM DDR3 - na tej konfiguracji, która w żadnym wypadku nie spełnia żadnych minimalnych wymagań na 1400x900 chodzi w miarę płynnie 25-30 fps w terenie. Największym problemem jest Novigrad po spadki płynności są większe, ale nie na tyle duże by przeszkadzały w toczeniu walk. Ustawienia - wszystko na średnie, cienie na niskim, tekstury i efekty na wysokim, wszystko w post processingu włączone, a tam gdzie się da ustawione na średnie.
 
Dobrze wiedzieć, bo mam Radeona 6870 do spółki z i3-2100 3.10 GHz i w Białym Sadzie chodzi całkiem ok, na nisko-średnich. Ale bałam się, że po wyjściu na większy obszar będzie klapa.

Uruchom grę w okienku i zmniejsz nieco rozdzielczość, będziesz mogła spokojnie ustawić wiecha na wysokie, też mam taką kartę i stwierdzam że gra zaskakująco dobrze chodzi. Dziwią nieco głosy o lichej optymalizacji...
 
Kiedy mi te ustawienia pasują, art design jest rewelacyjny i to mi wystarcza. Wiadomo, że fajniej jest grać na wysokich, ale na razie mam na głowie inne rzeczy, niekoniecznie wymianę sprzętu :)
 
ogólnie wymagania sa z d...y wzięte chyba tylko żeby nakręcić sprzedaż podzespołów
mój staroć i ustawienia:
phenom II 940
GTX460
4GB DDR23

rozdziałka 1366x768

grafika:
wszystko uber oprócz: cienie, woda na nisko, widoczność na średnio
postprocesy:
wszystko powyłączane oprócz: bloom, blur (nie motion blur), HBAO+, sharpen

wszystko to przy ~ 30 FPS

wszystko to tylko kwestia odpowiedniej konfiguracji, zaczynamy od wyłączenia postprocessów które zżerają najwięcej zasobów a nie wpływają znacząco na jakość tak jak reszta ustawień czyli najważniejsze: tekstury, detale, roślinność, teren na uber, zasięg widoczności maks na średnie.

tutaj macie oficjalny tweak guide nvidi do W3:
http://www.geforce.com/whats-new/guides/witcher-2-tweak-guide#1
 
Last edited:
Czy ktoś zauważył znaczny spadek fpsów po zainstalowaniu patcha 1.03? U mnie ok. 10. Musiałem obniżyć zasięg widoczności roślinności.
 
Top Bottom