Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Komputer sporo poniżej wymagań minimalnych:

Athlon X4 641 2,8 GHz
Radeon HD7770 1 GB
8 GB RAM

W ustawieniach wszystko na średnie poza cieniami (niskie) i wodą (wysoka), z właczonymi antyaliasingiem, blurem i promieniami światła, w rozdzielczości 1366x768 w Velen 30-40 FPS, w Novigradzie nie spada poniżej 25. Zmiana wszystkiego na low specjalnie nie zmienia wydajności, za to ustawienia wysokie potrafią trochę zarwać (pewnie doczytywanie tekstur, przez co gra szarpie raz na jakiś czas). Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
 
Czy ktoś zauważył znaczny spadek fpsów po zainstalowaniu patcha 1.03? U mnie ok. 10. Musiałem obniżyć zasięg widoczności roślinności.

U mnie wzrosła wydajność drastycznie. Przed patchem miałem wszystko na uber z hairworks spadki poniżej 30 fps miejscami. Teraz nie spada poniżej 45.
 
To jak widać każdemu inaczej chodzi, ja też jestem zdziwiony
dla mnie na średnich 55-60 fps
na ultra 40-45
Jakaś mała różnica wydajności, ale i tak wole 55-60 na średnich
 
AMD Phenom II X4 965 BE (4x3,4Ghz)
8GB RAM DDR3
Radeon HD 5770

Ruszy na low chociaż czy mam dać sobie siana? Bardzo mi zależy na grze a szkoda mi wydać kasę w błoto.
 
Z tego co mówicie, wnioskuję, że macie mocniejsze karty. Ja gram na gtx770. Może ma to coś wspólnego z rzekomym obcinaniem przez Nvidię wydajności starszych serii.
 
Jakby ktoś się zastanawiał jak gra działa na Radeonie 7870 - to powinno spokojnie dać się grać na medium w Full HD. Co prawda sprawdziłem tylko Kaer Morhen i Biały Sad, bo odpaliłem Wieśka tylko w celu przetestowania jak gra działa na tej karcie, którą będę niedługo sprzedawał.

Właściwą rozgrywkę zaczynam w piątek, wraz z rozpoczęciem urlopu, już na GTX 970.
 
żadne cuda, to po prostu ustawienia, że tak powiem low--- czyli bardzo mocno zedytowany plik ini z dokumentów, przed chwilą z ciekawości spróbowałem takie coś zrobić, na hd 5870m (laptop) - słabizna jak na dzisiejsze standardy dało rady grać w ciekawej rozdziałce 1400x1050 z jakos 20+ fps - a ustawienia da sie jeszcze wymusic mniejsze, jak ktos chce a nie ogarnia tego pliki ini, to moge mu podesłać taki z edytowany do minimum ;)

mnie tam on nie pomaga. Strasznie grzeje mi się karta, 720M jak odpalam to mam 70* i więcej.. w innych grach jest git, pasta na swoim miejscu, tylko wiedźmin powoduje, że tak cierpi. Wiecie dlaczego tak jest?
 
Last edited:
AMD Mobility Radeon HD7670 intel core i7-3612qm cpu 2,10 ghz i 12 gb ram uruchomię na tym wiedźmina w najsłabszej nawet konfiguracji?
 
Last edited by a moderator:
Moja konfiguracja nie spełnia minimalnych wymagań, ale działa na low i najniższej rozdzielczości w ~12fps. Co najlepiej (i najtaniej), zmienic, żeby wiesiek był grywalny?
Intel i7 2670 qm
Nvidia 540m 2 gb
Ram 6gb
win 7
Asus n53s
 
74 stopnie karty graficznej podczas grania to chyba tyle może być co? R9 280X.
A procesora 54 stopnie max. Też może być?
 
Last edited:
74 stopnie karty graficznej podczas grania to chyba tyle może być co? R9 280X.

Tak, to akceptowalna temperatura. Zacznij się martwić jak przekroczy 80 stopni, bo granica maksymalnej temperatury dla tej karty graficznej to około 85 stopni.
 
Tak, to akceptowalna temperatura. Zacznij się martwić jak przekroczy 80 stopni, bo granica maksymalnej temperatury dla tej karty graficznej to około 85 stopni.

To ładnie, bo mam grę na ultra i nie spodziewałem się, że Wiesiek mi nawet na wysokich odpali, a tu o :D.
Gorzej, że mi wyskakuje BSoD 0x0(...)116 i nie wiem czemu ehh...
 
Jak już doszliśmy do temperatur to na HD6850 maksymalnie doszło do 66 stopni. To jest Windforce.

---------- Zaktualizowano 23:33 ----------

Udostępniam tutaj swojego EDITa z tematu "Mój FPS", bo wątpię by ktoś tam zaglądał na trzecią stronę ponownie:

EDIT: Velen, Novigrad, Skellige, Kaer Morhen, wszystko grywalne, pojawiają się spadki w cutscenach poniżej 20FPS, ale nigdy do pokazu slajdów, przy powrocie do rozgrywki wszystko okej, zaszedłem już bardzo daleko, mam 28 lvl i gra się świetnie. Co do ustawień - zmieniłem tekstury na średnie, nie pożarło to nic FPSów, a karta zapchała VRAM do max 1000, na low dobijała do około 700MB. Same tesktury sporo zmieniają, wręcz niebo, a ziemia przy tych ustawieniach.

Te spadki w cutscenach - nie zawsze, tylko czasem gdy np. jest dużo NPC czy siedzą przy ognisku, tam gdzie gra ma prawo chrupnąć.
 
Moja konfiguracja nie spełnia minimalnych wymagań, ale działa na low i najniższej rozdzielczości w ~12fps. Co najlepiej (i najtaniej), zmienic, żeby wiesiek był grywalny?
Intel i7 2670 qm
Nvidia 540m 2 gb
Ram 6gb
win 7
Asus n53s

Oczywiście kartę graficzną.
 
Oczywiście kartę graficzną.

W laptopie karty graficznej nie wymieni, chyba że to jest jeden z umożliwiających taką zmianę laptopów firmy DELL.

Polecam mój tekst w tym temacie. Jeżeli nie straszny Ci dość skromny wygląd świata gry, to myślę, że spokojnie te dwadzieścia pare FPSów powinieneś wyciągnąć.

Do tego możesz skorzystać z pomocy kolegi gosc_w_dom z tego tematu, a jak już będziesz w ustawieniach to ustaw jeszcze Tryb zarządzania energią na: Preferuj maksymalną wydajność.
 
Last edited:
Top Bottom