Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Czyli raz jeszcze zadam pytanie:

Jak mam AMD FX 8320, Radeona R7 265 (2 GB ram) i 8 GB ram na płycie głównej (1866 MHz GoodRam). Monitor rozdziałkę 1680x1050. Na minimalnych ustawieniach powinna pójść ?

Raczej na High/Medium. Na moim 7850 1 GB na ustawieniach High - Postprocesy, High/Medium - Grafika, Wiesiek 3 w 1680x1050 wyciąga od 30-60 FPS z przewagą stałych 40 FPS w większości lokacji.

Wymuszenie poziomu teslacji w sterownikach karty przynosi wzrost wydajności. Ja ustawiłem x4 zamiast x8.
 
Last edited:
Czy ktoś doszedł już do tego czemu w niektórych wsiach dochodzi do takich spadków płynności?
Ogólnie ustawiłem grę tak, że oferuje mi te stabilne 30fps ale wejście np. do Karczmy na Rozstajach bez względu na porę dnia czy pogodę zmniejsza wydajność do ok 24fps. W Oxenfurcie czy Novigradzie nic podobnego nie występuje, gra chodzi płynnie.
 
Ja tam gram na AMD FX 4100, GTX 560 Ti 1GB, 8Gb Ram'u i na średnich chodzi płynnie
Nie wiem jak się wam na i7 może haczyc z kartami 2Gb ;) Warto wydawac tysiące na sprzęt żeby na ultra grać? przecież na średnich detalach gra wygląda bardzo przyzwoicie. Ja się wychowywałem na Amidze 500 gdzie się liczyła grywalność i 20 lat później też grafikę stawiam na drugim miejscu :)
 
Około 2 lat temu, za nieliche jak na tamte czasy pieniążki zakupiłem laptop MSI o poniższej specyfikacji.

procesor: Intel® Core™ i7
model procesora: i7-4700MQ (2.4 GHz, 3.4 GHz Turbo, 6 MB Cache)
ilość rdzeni: 4 szt
wielkość pamięci RAM: 16 GB
typ zastosowanej pamięci RAM: DDR3 (1600 MHz)
karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 770M
pamięć karty graficznej: 3072 MB

Niestety, minęło już trochę czasu, a ja nie znam się zbytnio na komputerowych bebechach, więc chciałbym się Was zapytać na grę przy jakich ustawieniach grafiki mogę sobie z czymś takim pozwolić. Dodatkowo, czy ktoś obeznany może poradzić czy w laptopie można robic upgrady, na przykład, jeżeli zaraz dowiem się że wszystko niby fajnie ale mam za słaby któryś z elementów, to czy można (jeżeli tak to proszę poradźcie na jaki) go podmienić. Wiem tylko, że jest możliwość zwiększenia RAM do 32 jak napisał producent.
 
Last edited:
Gram na sprzęcie

Procesor i 5 4670K 3.40 GHz
GeForce GTX 760 DCMOC 2 GB
8 GB Ram

Bez włączenia limitu klatek, gra tnie się co chwila na każdym ustawieniu grafiki od low do high. Na wysokich osiągam od 60-38 fps'ów, spadki są bardzo zauważalne i i rytujące. HairWorks oczywiście wyłączony. W miarę komfortowo da się grać z limitem klatek, ustawionym na 30. Pisze w miarę komfortowo, ponieważ 30 fps'ów jak dla mnie to trochę za mało. Kiepsko Redzi poradzili sobie z optymalizacją. Rozumiem gdyby na low były stałe klatki bez szarpania, lecz nawet na low spadają co chwila. Mam nadzieję, że zostanie to chociaż trochę poprawione.
 
Wczoraj zauważyłem właśnie takie szarpanie grafiki (wszystko max + 1440p). Fps waha się od 40 do 60, ale i tak czuć takie przeskoki.
Dopiero jak włączę ograniczenie do 30fps to szarpanie znika, ale wtedy czuć, że te 30 klatek to ciut mało.
Zniesienie limitu klatek lub ograniczenie do 60fps sprawia, że szarpanie znowu występuje.
Gra zainstalowana na dysku ssd. Do tego : i5 4670k @ 4,5GHz, Titan X, 16GB ddr3 2400Mhz.
 
Z takim sprzętem masz spadki o 20 fpsów? Masakra. Cieszył bym się z tych 40-50 klatek, ale stałych. Bo nagłe spadki o 20 fps'ów są bardzo zauważalne. Gram w rozdzielczości 1360x768- więc sądziłem, że z kręconym Gtx 760 spokojnie pogram na medium, a tu obojętnie jak nie ustawię grafiki, czuję ostre spadki płynności. Słabiutko to wygląda. Są tereny gdzie mam 60 klatek nawet na high, lecz wjadę na miejsce gdzie stoją dwie chałupy na krzyż i już fps leci do 48- i to ma być ta super optymalizacja?
 
Witam,
Obecnie posiadam taki sprzęt:
Abit ip 35 pro
Core 2 Duo E6750 2,66 GHz
MSI GeForce gtx 460 Cyclone 1GB
4 GB RAM DDR2

Zastanawiam się czy nie kupić procka Core 2 Quad Q9400 2,66 GHz i nie dokupić 4 GB RAM w celu pogrania w Wiedźmina 3. Czy ktokolwiek z Was grał na podobnym sprzęcie? Jeśli tak to jak gra chodzi i w jakiej rozdziałce i jakich ustawieniach No i czy warto płacić ok 400 zł za taki upgrade kompa ?
 
Skoro jest taki temat to i na napiszę swój przypadek. Gram na sprzęcie Intel i7 2600K, Asus GTX 560 Ti 1GB, 8 GB ram. W grafice mam ustawienia typu: V-Sync: włączone, liczba klatek: nieograniczona, rozdzielczość: 1920x1080, wyświetlanie gry: w oknie bez ramek, NVIDIA HairWorkd: wyłączone, liczebność postaci w tle: wysokie, jakość cieni: wysokie, jakość terenu: uber, jakość wody: uber, zagęszczenie trawy: uber, jakość tekstur: uber, zasięg widoczności roślinności: wysokie, poziom szczegółów: uber, sprzętowy kursor: włączony. Ustawienia w postprocesach: Rozmycie: wyłączone, antyaliasing: wyłączone, bloom: włączone, wyostrzanie: niskie, Ambient Occlusion: HBAO+, głębia ostrości: włączone, aberracja chromatyczna: włączone, winietowanie: włączone, promienie światła: włączone. Gra na takim sprzęcie i na takich ustawieniach działa płynnie nawet przyjemnie w dynamicznych scenach. Nie czuje szarpania ani dużych spadków liczby klatek na sekundę. Przy tym temperatura CPU to około 45-50*C a GPU 60-65*C (obudowa zamknięta w szafce w biurku.)
 
w.g. tego filmu powinniśmy dać rade na ultra.

Nie mówię, że nie osiągnie się miejscami tych 30 klatek nawet na ultra. Tyle że takie sytuacje będą raczej sporadyczne i ten filmik to bujda na resorach. W ustawieniach nieco powyżej średnich, jedynie z wodą na high i teksturami na maks, z ssao zamiast hbao, bez blura, AA, w 720p osiągnięcie stałych 60 klatek nie jest możliwe. Więcej, jest dalekie od możliwe, jako że przed patchem 1.04 zdarzały się dropy poniżej klatek 40, a w jednej z cut-scen poniżej 30! Taka sytuacja nie miała miejsca w żadnej innej grze. W3 to obecnie najbardziej wymagająca względem gpu produkcja AAA na rynku. Wspomniany patch 1.04 nieco poprawił sytuację, ale do miana dobrze zoptymalizowanej nadal trójce brakuje. Przede wszystkim zdecydowanie za słabo się skaluje. Tak czy inaczej cieszy, że w ostatniej łatce poprawiono ogólną wydajność i nie dochodzi już takich kuriozalnych sytuacji, gdzie na przykład w Karczmie na rozstajach, mając na ekranie jeden budynek i tablicę z ogłoszeniami obciążenie gpu potrafiło przekroczyć 80%. Tak, w 720p i locku na 30 klatkach. 1080p wolałem nawet nie ryzykować. Na spory plus na pewno można zaliczyć Redom zaskakująco niskie zapotrzebowanie na Vram i moc cpu, ale jeśli chodzi o apetyt gry na moc gpu jest jeszcze co poprawiać.*

*Co nie zmienia faktu, że gra sama w sobie jest świetna.
 
Last edited:
KamilBorowy- Z taką kartą graficzną grasz komfortowo na takich ustawieniach? Jasne :) Ja mam lepszą kartę i bardzo wydajny procesor, a z włączonym v-syncem odczuwam spadki nawet na średnich detalach i niższej rozdzielczości, także nie opowiadaj bajek. Zauważyłem, że przy wyłączeniu synchronizacji pionowej jest trochę lepiej. Pozostaje czekać na kolejne patche i lepsze stery do karty.
 
Kiepska optymalizacja

Jednak po kilku dniach walki z laptopem odechciało mi się grania w W3, niektórzy z was piszą że powinienem spokojnie pograć na moim lapku na low a czasem na mid ustawieniach, jednak nie mam pomysłu co mógłbym zrobić żeby choć 20 fps wycisnąć. Po kilku minutach grania podczas walki fps spada do 10 i niżej więc jest masakra. Ktoś może jakieś pomysły co można zrobić. Podkręcenie grafy może? Moj lap: Hp pavilion dv7, HD readeon 6770M - dwa dni wbijałem najnowsze sterowniki do grafy z 2015r., 8gm ram, i7-2630QM CPU HELP
 
@Wezyr87 - Rozumiem Twoje niedowierzanie, ale specjalnie dla Ciebie nagrałem w programie FRAPS, krótki materiał filmowy z rozgrywki wraz z pokazanymi ustawieniami. Podkreślę jednak, że gra działa na średnio 20-40 FPS. Być może ten materiał filmowy nie ukaże rzeczywistości z ekranu, gdyż jak wiadomo każdy program pracujący w tle, a tym bardziej programy, które nagrywają materiały filmowe trochę obciążają komputer. Jednak mam nadzieje, że choć trochę rozwieję wątpliwości co do działania gry na poniższym sprzęcie:
Procesor: Intel Core i7 2600K
Cooler: be quiet! Shadow Rock Pro SR1
Płyta główna: ASRock P67 Pro3 (B3)
Karta graficzna: Asus GeForce GTX 560Ti 1024MB DDR5
Pamięć RAM: Kingston HyperX 1600MHZ/8GB
Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 80+
Dysk twardy: WD Caviar Blue 500 GB SATA3
Nagrywarka: Lite-ON Super AllWrite DVD+/-RW iHAS124
Obudowa: SilentiumPC Regnum RG-L50
Film:
 
Siemandero !!! Białe Wilczki i Wilki . Dwa pytania do was . Kazda opinia sie liczy.
Mam PC-eta :
CPU : i7 2600K 3,4 Ghz 4x rdzenie Sandy Bridge
GPU : GeeForce GTX 570
RAM : 8 GB
Chciałbym wiedzieć czy ktoś grał w Wiedzmina na podobnym sprzęcie. ?
Drugie pytanie : Skad najlepiej kupic Wiedzmin 3 : kwestia ceny i dodatków
u Mnie w Białymstoku gośc z najlepszego sklepu oznajmił mi cene 119 za podstawowa wersje z DLC itp bez amuletu . A za sam kod gry krzyknął mi 10 złoty .Pytałem 3 razy goscia i nie wkręcał mnie . Powiedzial ze pelna wersja gry bez DLC i oczywiscie tych pierdołek z podstawowej. Czy ktoś słyszał o tym ?

z gory dziekowac za opinie itp.

Gracz jakich wielu
 
@Tristan-C - Witaj Białostoczaninie! Nigdy nie słyszałem, aby Wiedźmin III Dziki Gon kosztował 10.00 PLN jako sam klucz. Dla pewności kup sobie w sklepie stacjonarnym normalną pudełkową wersję w gry lub zamów tu: http://sklep.gram.pl/pc/wiedzmin-3-dziki-gon.shtml lub http://sklep.gry-online.pl/KartaProduktu.aspx?id=5424&k=wiedzmin-3-dziki-gon-bonusy. Po za tym odpowiadam na Twoje pytanie odnośnie Twojej specyfikacji. Tak, gra pójdzie! Post wyżej opisałem swoją specyfikację i to na jakiś ustawieniach gram. P.S. Jestem z Hajnówki :)
 
Last edited:
@Jasza79
Gra Wiedźmin 3 mocno obciąża GPU, a w Twoim przypadku karta mocno odstaje wydajnością od minimum (GTX 660/Radeon HD 7870).
i7 oraz 8GB RAM nic tutaj nie pomoże.
 
Last edited by a moderator:
Core i7 4790k + gtx 680
wydaje mi się że powinno mi chodzić lepiej
[video]https://youtu.be/R4RdLNDjroc[/video]
 
Koledzy z takim sprzetem pogramy Syn mnie meczy

Intel Core i5 4gen 4210M 2,6 - 3,2 GHz
8 GB, DDR3, 1333 MHz
Grafika AMD Radeon R5 M230 + Intel HD Graphics 4600

Dysk twardy 1000 GB, SATA 5400 obr/min
 
Top Bottom