Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
KamilBorowy- Z taką kartą graficzną grasz komfortowo na takich ustawieniach? Jasne :) Ja mam lepszą kartę i bardzo wydajny procesor, a z włączonym v-syncem odczuwam spadki nawet na średnich detalach i niższej rozdzielczości, także nie opowiadaj bajek. Zauważyłem, że przy wyłączeniu synchronizacji pionowej jest trochę lepiej. Pozostaje czekać na kolejne patche i lepsze stery do karty.

Problem tkwi w definicji słowa "komfortowo". W 20-40fps jak najbardziej wierzę, 560ti to nie jest taka zła karta. Z drugiej strony po zamieszczonym filmiku widać, że dla wielu nie będzie to wyglądało płynnie, dla mnie też nie :) Na miejscu właściciela zjechałbym jednak z detalami.
 
Koledzy z takim sprzetem pogramy Syn mnie meczy

Intel Core i5 4gen 4210M 2,6 - 3,2 GHz
8 GB, DDR3, 1333 MHz
Grafika AMD Radeon R5 M230 + Intel HD Graphics 4600

Dysk twardy 1000 GB, SATA 5400 obr/min
 
Koledzy z takim sprzetem pogramy Syn mnie meczy

Intel Core i5 4gen 4210M 2,6 - 3,2 GHz
8 GB, DDR3, 1333 MHz
Grafika AMD Radeon R5 M230 + Intel HD Graphics 4600

Dysk twardy 1000 GB, SATA 5400 obr/min

Jeżeli zadowoli Was 10-15 fps to pogracie, na więcej raczej nie ma co liczyć, moim zdaniem niegrywalne na tej karcie.
 
Koledzy z takim sprzetem pogramy Syn mnie meczy

Intel Core i5 4gen 4210M 2,6 - 3,2 GHz
8 GB, DDR3, 1333 MHz
Grafika AMD Radeon R5 M230 + Intel HD Graphics 4600

Dysk twardy 1000 GB, SATA 5400 obr/min

Nie pogracie. Bo za słaba karta graficzna.
 
Nie pogracie. Bo za słaba karta graficzna.

Czyżby?

Gościu gra na Intelu HD4400(tutaj tutorial jak zmodyfikował pliki gry, żeby móc zagrać), czyli karcie trochę słabszej. Kwestia tego, co dla kogo znaczy "grać". Jeżeli zależy Wam na płynnej grze w natywnej rozdzielczości, to nie da rady, a jeśli chcecie grać, podziwiać świat, wykonywać zadania bez względu na jakość, to czemu nie. :)
 
Nie wiem jak wy to robicie, że wam spada FPS do 30 i jeszcze macie irytujące mikro ścięcia na sprzętach znacznie lepszych niż mój. Gram na ustawieniach średnio-wysokich 1600x900 na fullscreenie monitora 1920x1080, swoją drogą zaskakująco mały uszczerbek na wyglądzie spowodowało takie zmniejszenie rozdzielczości, praktycznie wszystkie postprocesy powłączane poza oclusion no i blurami bo ich nie lubię, bez hairworks oczywiście, i gra chodzi bardzo płynnie na 60 FPS, we wioskach czasem spadnie do 50-55, w lesie czasem do 55 się zdarzy, w Novigradzie jest 40-50, ale nigdy w tej grze nie widziałem nawet niczego poniżej 40 FPS na i3-4150 i r9 270x. Jakieś ścinki czy gwałtowne spadki FPS to ostatnia rzecz o jaką posądziłbym tą grę, tu nawet spadki są płynne:) Niektóre kilkuletnie gry chodzą znacznie gorzej niż Wiedźmin 3. Nie mówię może do tych z Titanami, bo oni mają prawo oczekiwać ultra ustawień bez żadnych problemów, ale widzę że tu dużo ludzi z kartami za ~1000zł ma takie problemy jak ścinki i spadki FPS. Polecam posiedzieć trochę w opcjach i dostosować ustawienia, bo jakoś nie chce mi się wierzyć żeby ludzie z dwa razy droższym sprzętem mieli problemy, których ja w ogóle nie wiedziałem, a jak widać nie gram na low 800x600, tylko na bardzo przyzwoitych ustawieniach jak na komputer nie spełniający minimalnych wymagań:)
 
http://www.notebookcheck.pl/Testy-Wiedzmin-3.142971.0.html ciekawy test lapków do wiedźmina . Pokazuje ładnie , że te 3.5 tys trzeba wydać na laptopa , żeby komfortowo grać .

Widział ktoś może, ile klatek uzyskuje gtx860M ale na low w rodzielczości 1920x1080? Low wygląda przyzwoicie, ale na myśl o graniu w okienku chce mi się wrzeszczeć, wyć, kopać i płakać ;) W linkowanym teście mobilnych kart w mniejszych rozdzielczościach testowano niższe ustawienia, a w wyższych rozdzielczościach bardzo wysokie, więc to dalej nie daje pojęcia, czy we wspomnianej sytuacji (karta gtx860m, rozdzielczość 1920x1080, ustawienia grafiki niskie) będzie bliżej 20 czy 40 klatek na sekundę...
 
Witam czy mając taki sprzęt uda mi się odpalić chociaż na minimalnych: karta AMD Radeon HD serii 7700 procesor Intel (R)
Core (TM) i5-3470 CPU @ 3.20GHz i 8.1 GB RAM
 
Ja gram na Radeonie 7790 (1GB Vram) oraz podkręconym Phenom 2 x4 965 - moje ustawienia to średnie/niskie (1920x1080) - gra się wygodnie, nic się nie zawiesza - nie wiem jaką masz dokładnie kartę graficzna ale obstawiam że nawet jeśli masz gorszą to na minimalnych polecisz
 
Ja gram na Radeonie 7790 (1GB Vram) oraz podkręconym Phenom 2 x4 965 - moje ustawienia to średnie/niskie (1920x1080) - gra się wygodnie, nic się nie zawiesza - nie wiem jaką masz dokładnie kartę graficzna ale obstawiam że nawet jeśli masz gorszą to na minimalnych polecisz

zgadza się bo ja mam radeona hd 5770 i gra się jak na razie komfortowo, wszystko na low oprócz blom i światła, 1440/900. Jestem w Velen 50 godzin gry za mną, nie spiesze się.
 
Jest prośba do wszystkich bawiących się plikiem ini.
Zróbcie jakiś temat w którym opiszecie co oznaczają poszczególne linie kodu, jaki wpływ mają na wygląd i płynność działania gry oraz ewentualne proponowane zmiany w celu poprawienia wydajności/wymaksowania doznań wizualnych.

Zdaje sobie sprawę, że może to kosztować nieco pracy i silnej woli do oderwania się od gry na godzinkę lub dwie, ale myślę, że dla radości forumowej braci warto to zrobić :)
Modowanie dla wszystkich! :D
 
Witam,
Ostatnio zacząłem przygodę z OC i próbowałem podkręcić moją MSI GTX 970, żeby wycisnąć z Wiedźmina parę fpsów więcej. Przez MSI Afterburner zwiększyłem Power Limit do 110%, Core Clock o +200 Mhz, a Memory Clock +300 MHz, napięcia nie ruszałem. Temperatury nie przekroczyły 70˚C. Nie dało to spodziewanych rezultatów więc wróciłem do ustawień bazowych.

Teraz zauważyłem znaczne pogorszenie grafiki w Wiedźminie – obraz jest jakby ziarnisty i rozpikselowany (szczególnie drzewa na dalszym planie). Reinstalowałem sterownik i grę ale nie pomogło.

Czy mogłem zepsuć kartę poprzez podkręcanie czy tez problem leży gdzie indziej? Wydaje mi się dziwne abym mógł ją uszkodzić przez podkręcanie o takie wartości, szczególnie że zegary podkręcałem programowo.

Parametry mojego komputera to:
Intel Core i7-4790K @4.00GHz
Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5
pamięć G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10
płyta MSI Z97 GAMING 5
Zasilacz Be Quiet! POWER ZONE 650W 80PLUS Bronze
Dysk SSD Crucial MX100 256GB
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB
System Windows 8.1 64-bit

---------- Zaktualizowano 09:44 ----------

Witam,
Ostatnio próbowałem podkręcić moją MSI GTX 970, żeby wycisnąć z Wiedźmina parę fpsów więcej. Przez MSI Afterburner zwiększyłem Power Limit do 110%, Core Clock o +200 Mhz, a Memory Clock +300 MHz, napięcia nie ruszałem. Temperatury nie przekroczyły 70˚C. Nie dało to spodziewanych rezultatów więc wróciłem do ustawień bazowych.

Teraz zauważyłem znaczne pogorszenie grafiki w Wiedźminie – obraz jest jakby ziarnisty i rozpikselowany (szczególnie widać to na drzewach na dalszym planie). Przeinstalowałem sterownik i grę ale nie pomogło.

Czy mogłem zepsuć kartę poprzez podkręcanie czy tez problem leży gdzie indziej? Wydaje mi się dziwne abym mógł ją uszkodzić przez podkręcanie o takie wartości, szczególnie że zegary podkręcałem programowo.

Parametry mojego komputera to:
Intel Core i7-4790K @4.00GHz
Karta graficzna MSI GTX 970 GAMING 4096 MB DDR5
pamięć G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10
płyta MSI Z97 GAMING 5
Zasilacz Be Quiet! POWER ZONE 650W 80PLUS Bronze
Dysk SSD Crucial MX100 256GB
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB
System Windows 8.1 64-bit
 
Możecie podać zestaw komputera do W3 tak do 3000 zł?
Pozdrawiam :)

Zakładając, że chcesz samą skrzynkę, bez Windowsa czy monitora: http://www.morele.net/inventory/info/slx1w/
Masz porządną i5, fajną płytę główną, 8 GB RAM-u, GTX-a 960 w wersji 4 GB, dysk 1 TB, nagrywarkę, sprawdzony, modularny zasilacz i dobrą obudowę z trzema wiatrakami. Jak chcesz, to zmień kartę na Radeona R9 280X, jest troszkę lepszy w grach, ale za to jest głośniejszy, bierze więcej prądu, ma problemy ze sterownikami i to już w sumie trzyletnia konstrukcja (7970). Ew. weź GTX 960 w wersji 2 GB i dołóż SSD.
 
Nie no bez SSD to nie warto w ogóle odpalać jakiegokolwiek sprzętu. Niebo a ziemia. Jeżeli nie trzymasz na dysku miliarda filmów i muzy a gry po przejściu odinstalowujesz to kupiłbym SSD 256 a talerzówkę w ogóle odpuścił. Ewentualnie dokupił później
 
Top Bottom