Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Dziwny ten patch 1.04, niektóre opcje działają lepiej na uber niż na średnim i mam bardziej stabilne FPS na uber niż na średnim:D
 
W necie teraz szum o celowym zaniżaniu wydajności keplerów przez Nvidie i braku ich wsparcia przez sterowniki. Śmieszna sprawa z tym, bo ludzie mający 780TI mają mniej klatek niż 970.... :D
 
Witam

Nosze się z kupieniem pudełkowej wersji gry ale zastanawiam sie czy w ogóle da się grać na takiej konfiguracji?

MSI H61M-P21 1155
Intel Core i5-2400 CPU 3.10GHz
8Gb Ram
GeForce GT 520 2GB
Tracer highlander 450w
Hitachi 750Gb HDD

Jak myślicie? Na jakich ustawieniach W3 miałby te 20fps? Czy w ogóle miałby? Jak nie to co najlepiej poprawić w zestawie żeby pomogło znacząco?

Z góry dzięki i pozdrawiam!
 
Last edited:
GT 620 jest na poziomie karty zintegrowanej w procesorze :) Zasilacz to za to bomba zegarowa, poczytaj sobie o tzw. czarnej liście zasilaczy. A to na co wymienić te dwie części, to zależy od budżetu. Ile możesz wydać?
 
Dzięki z odp ....Aha iprzyokazji chciałbym sprostować to nie kod gry był po 10 zł a pudełko z grą i wsztstkim w standardzie czyli 4 plyty itd TYLKO !!! bez kodu do DLC ! . Kupiłem za 10 zł Jak Budu Dudu ! właśnie instalują .

p.s przy mnie w tym samym momencie jakiś małolat kupilł trzy wiedźminy po 10-zł . Sprzedawca zapewniał mnie ze spokojem w głosi iż to jest swoiste niedopatrzenie w zabezpieczeniach . I .że mają ponad 100 gier pelnych tylko bez kodów do gry i DLC i Sprzedają po 10 zł w pełni legalnie ..
 
Witam.
Noszę się z zamiarem zakupu Wiedźmina 3, ale nie jestem pewien czy pójdzie mi na mojej konfiguracji.
Oto ona:
Proc :CORE i5-3350P 4 rdzenie TURBO FRE 3,1GHz - 3,3GHz
Płyta : GIGABYTE GA-H61MA-D2V
RAM: 8 GB 1333MHz
Grafa: MSI GeForce GTX660 2048MB DDR5 OC Twin Frozr III
Zasilacz: OCZ ModXStream PRO 600W 80+
Dysk: Seagate 750 GB

W testach mój procek jest nieco słabszy od wymaganego i5 2500k, ale wydajniejszy od AMD Phenom II X4 940, stąd też moje pytanie czy pójdzie mi Wiedźmin 3 na ustawieniach średnio-niskich przy rozdzielczości 1366x768, w stabilnych 30 fps ?
Z góry dzięki za odpowiedź.
 
I .że mają ponad 100 gier pelnych tylko bez kodów do gry i DLC i Sprzedają po 10 zł w pełni legalnie ..
To nie może być w pełni legalne... wszystkie pudełka miały kody do GOGa, tu wygląda, że ktoś na własną rękę sobie drukuje sobie płytki i sprzedaje :)

A jak mówił coś o zabezpieczeniach to pewnie chodziło mu o to, że nie ma DRM i może sobie to zrobić w bardzo łatwy sposób ;)
 
* GT 520 nie 620 ale spoko myślę ze to nie wiele zmienia :)

Wiem o czarnej liście zasilaczy i wiem że mój się zalicza ale 3 rok minął na tym sprzęcie i daje rade... No ale:
Domyślałem się, że jeśli wymieniać kartę to również i zasilacz będzie trzeba...
Budżet... Hmmm... Chciałbym się zmieścić w 500zł i żeby te komponenty były do siebie w miarę pasujące a nie ze słaba karta a mocny zasilacz czy odwrotnie i tutaj jest problem bo nie potrafię sam tego dopasować. Polecisz coś?
 
Witam.
Noszę się z zamiarem zakupu Wiedźmina 3, ale nie jestem pewien czy pójdzie mi na mojej konfiguracji.
Oto ona:
Proc :CORE i5-3350P 4 rdzenie TURBO FRE 3,1GHz - 3,3GHz
Płyta : GIGABYTE GA-H61MA-D2V
RAM: 8 GB 1333MHz
Grafa: MSI GeForce GTX660 2048MB DDR5 OC Twin Frozr III
Zasilacz: OCZ ModXStream PRO 600W 80+
Dysk: Seagate 750 GB

W testach mój procek jest nieco słabszy od wymaganego i5 2500k, ale wydajniejszy od AMD Phenom II X4 940, stąd też moje pytanie czy pójdzie mi Wiedźmin 3 na ustawieniach średnio-niskich przy rozdzielczości 1366x768, w stabilnych 30 fps ?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Powinno śmigać :) Zablokujesz sobie na 30 fps'ów i będzie git. Ja mam GTX 760 DCMOC i procek i 5 4670 K, śmiga w tej rozdzielczości na ustawieniach wysokich bez HairWorks w zablokowanych 30 fps'ach. Po dłuższej grze już te 30 klatek nie kłuje w oczy, gra się przyjemnie.
 
W testach mój procek jest nieco słabszy od wymaganego i5 2500k, ale wydajniejszy od AMD Phenom II X4 940, stąd też moje pytanie czy pójdzie mi Wiedźmin 3 na ustawieniach średnio-niskich przy rozdzielczości 1366x768, w stabilnych 30 fps ?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Bez najmniejszego problemu.
 
@Nykus

Najtańsze porządne nowe zasilacze to np. Corsair VS 450W albo Antec VP500 500W - kosztują ok. 150 zł i wystarczają do większości konfiguracji. Co do karty, to za 350 zł zostają tylko używki. Tutaj masz test GPU w Wieśku na ustawieniach niskich: http://pclab.pl/art63116-7.html . Wybierz sobie jakiś model z tego testu i poszukaj go na Allegro. Tak na szybko to taki Radeon 7790 mieści się w budżecie: http://allegro.pl/sapphire-ati-radeon-hd7790-1gb-cichy-i-wydajny-waw-i5410010463.html . Pograsz na nim na ustawieniach średnich w granicach płynności (25 fps).
 
O widzisz :)
Dzięki za naświetlenie sprawy, właśnie tego mi brakowało.
Postaram się coś wykombinować no ta moja karta to faktycznie dno... Chociaż W2 nawet u ciągła ledwo bo ledwo ale... ;)

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)
 
GeForce Experience krzyczy o nowym sterowniku, ktoś potrafi powiedzieć czy nie psuje framerate'u w W3?
 
Nie zauważyłem by sterowniki pogorszyły framerate. Rzekomo poprawiają wydajność kart bazujących na Keplerze, ale ja nie widzę różnicy w działaniu.
 
Ok, no to wrzuciłem sobie konfigurację stąd: http://www.speedyshare.com/kaFQr/ustawienia.rar
Po czym podbiłem rozdzielczość do 1440x900.

Intel Core i3 CPU 550 @3.20Ghz/ 4GB RAM / GeForce 440 GT

Gra działa (przynajmniej w Kaer Morhen) z płynnością zbliżoną do tej z jaką chodził Wiedźmin 2 na wysokich. Nie wiem ile dokładnie FPS, ani jak to sprawdzić, ale gra się, póki co, bezproblemowo :)
 
Top Bottom