Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Jak ktoś już przetestuje nowe stery Nvidii, niech da znać czy przypadkiem nie są jeszcze bardziej spartolone, niż poprzednie.
 
Jak ktoś już przetestuje nowe stery Nvidii, niech da znać czy przypadkiem nie są jeszcze bardziej spartolone, niż poprzednie.
Jak masz stabilne sterowniki i nie masz problemu to nie ma sensu zmieniac. Ja zmieniłem z 350.12 na 352.86 i zaczeło wywalac bład nvidia kepler, wrociłem spowrotem do wczesniejszych i od tego czasu nie widziałem takiego problemu. Nowe nie znaczy stabilne, na tych najnowszych tez moze sie owy bład pokazac. Ja bym nie ryzykował, Ty rob jak chcesz ;)
 
Przetestowałem na nowych sterownikach, moja kartę GTX 670, różnica kolosalna. Tam gdzie miałem drop fps poniżej 30, teraz trzyma te 30fps
Nawet częściej widuję ponad 40fps, niż bliżej 30fps jak to bywało. Wcześniej miałem sterowniki numer 347.88.
Ustawienia:
DOF off
Blur x2 off
AA off - mam w Panelu sterowania włączone FXAA + wielokrotne próbkowanie.
Hairworks off
Cienie średnie
Gęstość i zasięg Wysokie
Tekstury wysokie
Reszta maks wraz z hbao+
Gram w FullHD
 
Jak ktoś już przetestuje nowe stery Nvidii, niech da znać czy przypadkiem nie są jeszcze bardziej spartolone, niż poprzednie.
Przetestowałem na GTX 970 - po ~30 minutach gry wywaliło błąd "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność". Wróciłem do 350.12 - problem zniknął (3 godziny gry, żadnego błędu). Niestety, ale jak na razie, to nVidia ze sterownikami rzekomo "Game Ready" dla Wiedźmina 3 daje ciała.
 
Ma ktos info jak sprawuja sie stery do Radeonow pod W3? Na ostatnich przed nimi dedykowanych pod GTA V nie mam problemow, ale zastanawiam sie czy nie polepszyłyby czegoś.
 
@Mengaard Testowałem dziś nowe sterowniki i żadnej różnicy nie widziałem, fps tyle samo choć nie robiłem jakiś dogłębnych testów. Tak czy inaczej bez strachu możesz zainstalować.
 
Również zainstalowałem nowy sterownik nVidii 353.06 m.in. poprawiający działanie Keplerów. Jest wzrost, dla mnie mega istotny choć to tylko kilka klatek. Gram na laptopie Lenovo Y510p GT755 2GB GDDR5, i7 4700MQ 8GB RAM. Rozdzielczość natywna matrycy 1366x768, detale ma niskim z dodanym bloomem i promieniami światła. W lesie miałem średnio około 28-30 teraz mam około 35, w wioskach miałem 21-25 teraz nie spada poniżej 25. Jest moc :)
 
Niedopatrzenie? I nie dostajesz DLC, patchy i w ogóle niczego, no ciekawe.

Za 10 zł dostałem pudełkko z 4 plytami i sciezka dzwiekowa w tym naklejki mape i rekaw. Nie dostalem tylko kodu na DLC do GOG . Zainstalowałem gre gram działa, Raz mnie wywaliło. Ale generalnie git . I chodzi na ustawieniach takich jak wspomniał Kamil Borowy . a jeszcze nie podkręcałem mojego I7 2600K i GTX 570 1,28 GB... Stać mnie na nową kartę ale nie wiem jaką kupić żeby była mimo wszystko perpektywiczna .. Jakieś rady ?
 
CPU Q8300 GPU GTX 570* RAM 6GB HDD 500GB

Włączone Postprocesy:
-HBO+,
-Sharpness-wysokie
-Bloom Włączony
-Promienie słoneczne włączone

Ustawienia grafiki:

-Falowanie owłosienia Off
-Tekstury Średnie
-Zasięg roślinności Średnie
-Jakość terenu Niskie
-Woda Wysokie
-Postaci tła Wysokie
-Poziom szczegółów Niskie
-Zagęszczenie trawy Niskie
-Cienie Niskie
Blokada klatek 30, rozdzielczość 1280/720, 1280/768, 1280/800, 1440/900, 1600/1020, 1600/1200 (gra chodzi bardzo płynnie ale przy szybkim przemieszczaniu się po Novigradzie często występuje mikroprzycięcie) Sporadycznie przy innych lokacjach.
Wszystkie osady przechodzę na piechotę i nie obracam kamerą jak kogut głową (robi to 99,99% graczy PC obsługujących mysz i klawiaturę)

*GTX 570 Gainward GLH Edition (Goes Like Hell - nie Golden Sample!)

Ja gram na padzie! dlatego jestem godzien!
 
Last edited:
A to nie jest może tak, że różnice są, ale tylko na 9xx?

Różnice mają być na Keplerach czyli seriach 6xx, 7xx właśnie :)

@skellig
Akurat karty GTX 745, 750 oraz 750 Ti są oparte na technologii Maxwell, więc nie powinno być na nich widać poprawy dzięki nowym sterownikom.
Podobnie kilka kart z rodziny 6xx jest oparte na technologii Fermi.
 
Last edited:
Akurat karty GTX 745, 750 oraz 750 Ti są oparte na technologii Maxwell, więc nie powinno być na nich widać poprawy dzięki nowym sterownikom.

Ja się nie spodziewałem różnic; tak tylko informuję, gdyby ktoś jednak był ciekaw, czy nowe stery cokolwiek zmieniają na Maxwellach i się np. obawiał instalować :)
 
Dostałeś paragon na tego Wiedźmina 3?
Jest na nim napisane "Wiedźmin 3 Dziki Gon" - 10 zł?
Jeśli nie, to ktoś tu się zabawia w paserstwo :p

Tak mam paragon . Jest na nm napsane pudełko Wiedzmin 3. i to jest legalnie bo ta gra byla sprzedana tylko kupiec nie chciał pudełek tylko książeczke z kodem . W sklepie jawnie lezy 100 pudelek i kazde ma wszyskto z wyjatkiem kodu. Bez Kitu sam byłem w szoku . Mogli by to sprzedawać spokojnie nawet po 50-60 zł ale wtedy ktos moglby sie przyczepic a tak sprzedaja pudelko z plytami ktore zostaly zostawione przez kupca. I pobieraja tylko 10 zl czyli zamiast 119 zl zarabiaja 129 i sa zarobieni. Uwazam ze to wporzadku. A ja gram se na orginale za 10 zl i teraz szukam gdzie tu kupic taniej sam klucz do DLC . ale jak nie znajde kupie orginał pelny i tak bo zamierzam gre ogarnąć w 150% wszakże to nasza produkcja krajowa . Malo takich...
 
Last edited:
Nie wiem czy ktoś już to pisał, ale nie polecam sterowników AMD 15.5. Toż to jedna wielka kicha, nie dosyć że miałem na nich 1-2 mniej fps, to jeszcze występowął stuttering (krótkie freezy nawet przy dobrych fps). Także, jak coś polecam poprzednie sterowniki AMD beta drivers 15.4
 
Top Bottom