Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Mam taką samą kartę, tyle samo RAM-u, nawet troszkę słabszy procesor (i5 3350p) i w Full HD na średnich, z teksturami na wysokich i powłączanymi wszystkimi post-processami mam okolice 30 fps-ów. U Ciebie z uwagi na 900p powinno być jeszcze lepiej. :)
 
Nie no masakra jakaś czemu mam wrażenie, że z patchu na patch optymalizacja kuleje... ? Mam R9270 i G3420 i początkowo po za miastem na wysokich dawałem rade w 30 fps teraz juz mi nawet po za miastami klatkuje. A novigrad to jakieś nie porozumienie. Co chwilę jakiś freez albo lagi. Na jakich sterownikach gracie z AMD ? Bo brałem najnowsze była lipa, mam teraz o 1 numer starsze to samo freezy nadal występują.
 
Nie no masakra jakaś czemu mam wrażenie, że z patchu na patch optymalizacja kuleje... ? Mam R9270 i G3420 i początkowo po za miastem na wysokich dawałem rade w 30 fps teraz juz mi nawet po za miastami klatkuje. A novigrad to jakieś nie porozumienie. Co chwilę jakiś freez albo lagi. Na jakich sterownikach gracie z AMD ? Bo brałem najnowsze była lipa, mam teraz o 1 numer starsze to samo freezy nadal występują.

Sterowniki pod wiedzmina http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspx#
 
Last edited:
Co do klatkowania to już się uporałem - po prostu dokupiłem kolejne 4 gb ramu ( obecnie mam 8 gb) , ale freezy ekranu nadal są. I tu wina stoi po stronie sterowników karty graficznej z tego co czytam. Miałem wersje 15.5 oraz 15.4 a problem nadal występuję. A jak innym posiadaczom radków działają stery ? I na jakiej grafice, bo mój to r9 270
 
GTX 750 Ti + 8gb RAM + FX 4100 + monitor (1440x900) -------> Wysokie + wszystkie post-procesy - 45+ fpsów :) W Novigradzie spadki do 30 :)
 
Gdzie są pliki z dubbingiem? Bo coś mi zaczął przerywać dubbing i instalacja z goga nie dała mi nic. Dosłownie jak by ktoś rysował płytę niektóre dźwięki.
 
Chciałbym się zapytać czy mój laptop uciągnie wieśka, chociaż na niskich :)
Procek: Core i5 4210U 1,7
Karta graficzna:
nVidia GeForce 840M
Ram: 8GB
Z góry dzięki za pomoc :)
 
Nie wiem czy w dobrym miejscu to piszę, ale chyba tak;) na GF 970GTX i core i7 4790k z wszytkim na maksa jest stabilne 30 klatek, tylko jak jest duże zbliżenie na głowe Geralta to spadki do 20, to normalne przez to HairWorks, też tak macie?
 
HairWorks jest ustawiony na X8.

Dobrze by było, gdybyś edytował plik ini. i ustawił wartość X4 dla HairWorks.

To powinno wyeliminować spadki FPS poniżej 30.


 
hej mam pytanie moj procesor to AMD fx (tm)-4300 Quad-core Processor 3,80 mam 8 gb ramu a karta graficzna to nvidia geforce gt 630 4gb a niestety gra nie dziala plynnie nawet na najmniejszych wymaganiach czy cos z tych elementow jest za slabe?
 
czołem Wiedźmini!
sprawa ma się następująco... wczoraj zanabyłem drogą kupna grę i poza zje.... drugą płytą, wszystko wygląda nieźle. gram w 1920x1080 na średnio/nisko, a sprzęt już leciwy... i5 podkręcony na 4,5 na rdzeniu, GTX570, 8gb RAM. jedynym moim problemem jest to, że co jakiś czas mam kilkusekundową przycinkę. jakieś dobre rady bardziej doświadczonych i umnych Wiedźminów? :)
 
Może masz powłączane jakieś aplikacje w tle i RAM się zapycha? Albo to przez słaby/stary dysk? A może masz nieaktualne sterowniki do karty graficznej?
 
Top Bottom