Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Może masz powłączane jakieś aplikacje w tle i RAM się zapycha? Albo to przez słaby/stary dysk? A może masz nieaktualne sterowniki do karty graficznej?

komp w lutym skończył 3 lata, więc nie jest taki leciwy. sterowniki w wersji 350, podobno nowsze zamulają, aplikacji w tle nie mam powłączanych, zainstalowałem nawet specjalny program do ich wyłączenia :)
 
A ile VRAM-u ma ten GTX 570? Bo jeśli 1 GB, to prawdopodobnie dlatego masz te przycinki. Wtedy ustaw sobie tekstury/szczegóły na niskie i powinno być lepiej.
 
czołem Wiedźmini!
sprawa ma się następująco... wczoraj zanabyłem drogą kupna grę i poza zje.... drugą płytą, wszystko wygląda nieźle. gram w 1920x1080 na średnio/nisko, a sprzęt już leciwy... i5 podkręcony na 4,5 na rdzeniu, GTX570, 8gb RAM. jedynym moim problemem jest to, że co jakiś czas mam kilkusekundową przycinkę. jakieś dobre rady bardziej doświadczonych i umnych Wiedźminów? :)


Ahoj Biały Wilku

Ja mam kompa prawie takiego jak ty . Tzn mam i7 2600 K . i GTX 570 od Gigabyte 1,28 RAM . 8 Giga tak samo jak ty . u mnie chodzi bez przycinek . Konfiguracje jaka polecam to konfiguracja od Wiedzmina zwanego na tym forum jako " Kamil Borowy "
link do jego posta :

http://forums.cdprojektred.com/thre...-sprzętowych?p=1703273&viewfull=1#post1703273

U mnie ta konfiguracja od początku się sprawdziła . Zmniejszylem se tylko Jakość cieni na średni .I nawet coś chyba zwiększyłem tak czy inaczej na moim piecyku śmiga elegancko . Nie przycina wogle ale sie grzeje :) moj GTX ma 78 c Temp . a procek ponad 65 c momentami. Akurat moje chlodzenie nie jest idealnie zamocowane to dlatego troche sporo.

A właśnie pytanko jak z temp na waszych Piecykach !!! ??
 
Nie myślałem, że te wymagania minimalne będą aż tak przeszacowane, moje parametry: Radeon 7850 1GB, procesor i5 3.1 ghz, 4 GB RAM a gra chodzi płynnie na średnich ustawieniach, jakość wody i pole widoku na niskich, jakość szczegółów i tekstur na wysokich, reszta średnie, nie myślałem, że będzie aż tak dobrze.
 
jak pisalem wczesniej moja karta graficzna to nvidia geforce gt 630 4gb czy zna ktos albo wie czy jest jakas mozliwosc ustawienia jej aby gra dzialala troche plynniej na minimalnych wymaganiach nie chodzi mi o jakas boska grafike ale o sama przyjemnosc z gry :)
 
Nie da się. Serio. 630 to poziom kart zintegrowanych. Możesz spróbować zmniejszyć rozdzielczość do 640x480 i ustawić minimalne detale, a w ostateczności pokombinować z ustawieniami w bin\config\base\rendering.ini , ale na wiele nie licz. Wątpię, że będziesz miał te 20-25 fps. Zostaje wymiana karty :)
 
@szamanrasta

ja ci powiem co masz zrobić- kupić nową karte graficzną albo zapomnieć o komfortowej grze w Wieśka.
Na tej karcie nie pograsz w Wiedźmina 3, nie ma siły. Bo gra z przycinkami to żadna przyjemność, psuje odbiór gry. Uzbieraj kase na nową karte, wiedźmin ci nie ucieknie, ba- nawet będzie lepiej bo wrócisz do tej gry jak już będzie cała załatana i z dodatkami.

Wogle ja nie wiem jak można kupować nową grę z takimi wymaganiami posiadając kartę która nawet w starszych tytułach ledwo wyrabia.
 
Nie da się. Serio. 630 to poziom kart zintegrowanych. Możesz spróbować zmniejszyć rozdzielczość do 640x480 i ustawić minimalne detale, a w ostateczności pokombinować z ustawieniami w bin\config\base\rendering.ini , ale na wiele nie licz. Wątpię, że będziesz miał te 20-25 fps. Zostaje wymiana karty :)

Zapraszam do tego tematu. Jeżeli ja gram na 710m, to myślę, że Tobie na 630 też się uda, chociaż nie wiem, czy masz wersję laptopową, czy desktopową?

@szamanrasta

ja ci powiem co masz zrobić- kupić nową karte graficzną albo zapomnieć o komfortowej grze w Wieśka.
Na tej karcie nie pograsz w Wiedźmina 3, nie ma siły. Bo gra z przycinkami to żadna przyjemność, psuje odbiór gry. Uzbieraj kase na nową karte, wiedźmin ci nie ucieknie, ba- nawet będzie lepiej bo wrócisz do tej gry jak już będzie cała załatana i z dodatkami.

Wogle ja nie wiem jak można kupować nową grę z takimi wymaganiami posiadając kartę która nawet w starszych tytułach ledwo wyrabia.

Zapomniałeś dodać "moim zdaniem". Nie każdego stać na nowego kompa co roku, tak samo jak nie dla każdego liczy się grafika. Przeszedłem Wiedźmina 2 na starym rzęchu, gram teraz w Dziki Gon na laptopie i bardzo sobie chwalę, że CDP Red na tyle dobrze zoptymalizował kod gry i umożliwił dość proste konfigurowanie własnych ustawień gry, że mogę pograć nie mając sprzętu za kilka tysięcy.
 
Tak teraz dochodzę do dość dziwnej konkluzji odnośnie wymagań Wiedźmina 3.
Mianowicie procesor i7 dla tej produkcji jest jak piąte koło u wozu. Jeszcze nie widziałem miejsca w którym produkcja RED'ów skorzystałby z tych 4 dodatkowych wątków. Jedyne co się liczy to mocna karta.
Po cóż więc dawali i7 w zalecanych?
Przecież to nie ma najmniejszego sensu (poza nakręcaniem sprzedaży Intelowi).
 
Rozumiem tych "kilka" MHz różnicy na procesorze, ale cała nowa rodzina z dodatkowymi 4 wątkami, które NIC NIE ROBIĄ !?

Już tak poniewierany AC:Unity robił użytek z tych wszystkich wątków i7.
 
A ile VRAM-u ma ten GTX 570? Bo jeśli 1 GB, to prawdopodobnie dlatego masz te przycinki. Wtedy ustaw sobie tekstury/szczegóły na niskie i powinno być lepiej.

GainwardGeForce GTX 570 Phantom 1.28GB DDR5 PCI-E BOX o taka mam :) coś Ci to mówi?
 
Takie kilkusekundowe przycinki wynikają zwykle z niewystarczającej ilości RAM-u/VRAM-u. Ustaw szczegółowość i tekstury na niskie i poobserwuj, czy coś się poprawiło.
 
Takie kilkusekundowe przycinki wynikają zwykle z niewystarczającej ilości RAM-u/VRAM-u. Ustaw szczegółowość i tekstury na niskie i poobserwuj, czy coś się poprawiło.

ok, to raz jeszcze, mnie to niestety nic nie mówi :) RAM CorsairDDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance Blue LP. bardzo dziękuje za dobrą radę :)
 
Chodzi po prostu o to, że masz mało pamięci na karcie :) 8 GB normalnego RAM-u, którem masz teraz spokojnie wystarcza. Gorzej z Twoim 1,25 GB pamięci karty graficznej. Tak jak mówiłem, zmniejsz w ustawieniach wideo Wiedźmina tekstury i szczegółowość na niskie i powinno być lepiej.
 
U mnie często podczas przerywników występuje rozjazd części ekranu. Zmiana opcji synchronizacji poziomej nic nie daje. Nie wiecie czego to może być przyczyna?
Kartę mam MXI GTX 970, procek i5-2500K 4.5GHz.

---------- Zaktualizowano 13:30 ----------

RAM: Kingston 2x4GB
 
Top Bottom