Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Chodzi po prostu o to, że masz mało pamięci na karcie 8 GB normalnego RAM-u, którem masz teraz spokojnie wystarcza. Gorzej z Twoim 1,25 GB pamięci karty graficznej. Tak jak mówiłem, zmniejsz w ustawieniach wideo Wiedźmina tekstury i szczegółowość na niskie i powinno być lepiej.
ok, to raz jeszcze, mnie to niestety nic nie mówi RAM CorsairDDR3 2x4096MB 1600MHz CL9.0 XMP Vengeance Blue LP. bardzo dziękuje za dobrą radę
Przy wszystkim na low, rysowaniu roślin na medium i teksturach na medium gra zżera 1GB VRAM. Nie mam zacinek na HD6850. RAMy tak samo 8GB 1600/CL9 tyle, że Kingstona.

Największe zużycie RAM zanotowałem ok 5,5GB.
 
Last edited:
U mnie na HD7850 1GB nawet z wysokimi teksturami trzymało przez większość gry 30fps - ścinki były tylko w niektórych cutscenkach.
 
Minimalne wymagania są przesadzone, ja z CPU AMD Athlon II X4 640 3,7Ghz, 4Gb ramu, i GPU Radeon HD 7700 gram na ustawieniach pomiędzy minimalnymi a średnimi z większością postprocesów. w otwartym świecie coś ok 40fps+ Jedynie w Novigradzie czasem sa spadki ale źle nie jest.
 
i5 4690
RAM: 16 GB ( 2x8 )
Gigabyte GeForce GTX 970 G1 Gaming
Powiedzcie mi moi drodzy na co mogę się nastawiać z takim sprzętem?
 
Minimalne wymagania nie wystarczają?

Witam. Otóż ostatnio udało mi się (w końcu) zmieścić w minimalnych wymaganiach. Wszyscy mnie zapewniali że na minimalnych będzie mi śmigało tak 30-40 fps, czytałem także opinie innych, dochodząc do wniosku iż na minimalnych będzie fajnie działało. Jednak gdy przyszło co do czego, okazało się że gra jest NIEGRYWALNA. To cud jak w zamkniętym pomieszczeniu dojdzie mi do 5 fps, o otwartym świecie nie mówiąc. Wszystko mam na najniższym, nawet rozdzielczość ustawiłem na 200x200 (okno wielkości telefonu) a i to dało mi jakieś 10 fps, a przy okazji nic nie widziałem, bo okno za małe. POwoli kończą mi sie pomysły co robić. Juz testowałem:
-zmniejszenie rozdzielczości i detali [żadnych efektów]
-ponowna instalacja [żadnych efektów]
-uaktualnienie sterowników [żadnych efektów]

Mój komputer:
Procesor Intel Core i5-3570 3.40GHz
karta graficzna GeForce 660
RAM 8 gb
directx 11

Jakby ktoś miał jeszcze pomysł by w wieśka dało się grać (przynajmniej 15-20fps) to proszę dać znać.
 
To wyraźnie coś u ciebie. Ja mam Pentium g3258 4.2 GHz z gtx 560 i mam 20-40 z teksturami i szczegółami na wysokich.
 
No to masz coś ze sprzętem
Ja na Geforce 660 Ti mam rozdziałkę 1920x1080, większość ustawień na High, Antialiasing i HBAO+ włączone, Hairworks wyłączone i nie spada mi poniżej 30 fps w największym mieście w grze (Novigrad).
Pocek I5-2500K.
 
Witam.

Mam nadzieję że dobry wątek bo kwestia ta chyba się tu przewijała, albo w jakimś podobnym.

Chodzi o wydajność gry i możliwość jej przyspiesznia na słabym sprzęcie. Gdzieś przeczytałem że można w configu zmienić ustawienia hairworks oraz w CCC teselację na minimum by zwiększyć wydajność gry. Czytałem też artykuł na ten temat w necie z instrukcją, do której chciałem się zastosować. Gram na karcie, na której teoretycznie nie powinieniem w ogóle pograć, tj radeon hd 5700 i przyznam, że gra się komfortowo, szcególnie w miastach jest o wiele płynniej niż na wsi. Chciałem jeszcze sobie trochę pomóc i zmieniłem hairwork na 4x. Chciałbym zmienić również wspomnianą teselacje w panelu CCC ale przy mojej karcie graficznej w tym panelu nie mam takiej opcji. Czy powinienem sprawdzić jakie mam sterowniki do karty? Wydaje mi się że mam najnowsze jakie wyszły, a to było chyba w 2011 roku. Czy można jakoś zaktualizować CCC, by pojawiła się teselacja w opcjach, czy panel ten jest jakoś sprzężony z rodzajem karty i rodzaj karty definijuje co jest w menu dostępne? Czy można zrobić update CCC bez patrzenia na sterowniki do samej karty? Prosze o ewentualne sugestie. Jestem zielony w tym temacie. Wszystkie ustawienia w panelu mam na "use aplication settings" i na radku 5700 gra chodzi na prawdę nieżle oczywiście na minimalnych ustawieniach. Ciekawe jest również to, że po jakimś czasie gra tak jakby się "rozgrzewa" w tym sensie, że gra po godzinie rozgrywki chodzi o wiele płynniej niż na początku. Tak po 3 godzinach jest miód. Dziwne. Sory troche zboczyłem z tematu ale to też mi chodzi po głowie.

Procek to phenom II X945.
8gb RAM

pozdrawiam ze szlaku
 
W taki razie...
Da się to jakoś jeszcze uratować?

Przynajmniej na 15 fps

Opcja- zmień preferowany procesor graficzny. Robi się to chyba w zarządzaniu ustawieniami 3D czy jakoś tak (nie bardzo już pamiętam jak to się robiło). W każdym razie wyłącz tego zintegrowanego dziada i będzie git.
 
Zajrzałem własnie w bebechy komputerowi, i port do którego podłączony był monitor wchodził w płytę. A wejścia od karty nie naruszone, są to hdmi i dvi, za to monitor ma vga. Ja tak teraz myślę że vga z hdmi nie pogodzę, ale z dvi powinno działać. Teraz tylko zdobyć odpowiedni kabel dvi --- > vga. Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.
 
Zajrzałem własnie w bebechy komputerowi, i port do którego podłączony był monitor wchodził w płytę. A wejścia od karty nie naruszone, są to hdmi i dvi, za to monitor ma vga. Ja tak teraz myślę że vga z hdmi nie pogodzę, ale z dvi powinno działać. Teraz tylko zdobyć odpowiedni kabel dvi --- > vga. Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.

Nie mylisz się. Będzie śmigało.
 
Top Bottom