Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Zajrzałem własnie w bebechy komputerowi, i port do którego podłączony był monitor wchodził w płytę. A wejścia od karty nie naruszone, są to hdmi i dvi, za to monitor ma vga. Ja tak teraz myślę że vga z hdmi nie pogodzę, ale z dvi powinno działać. Teraz tylko zdobyć odpowiedni kabel dvi --- > vga. Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę.

................

PS. Powyższy post nie był żadną wycieczką osobistą - w żaden sposób nie oznaczał mojego stosunku do kolegi z forum. Nie zawierał nic obraźliwego i kierowanego w celu obrażenia kogokolwiek. Tak czy inaczej kasuję - żeby nie burzyć poczucia spełnionego obowiązku u Moderacji. ;)
 
Last edited:
Panowie, czy tylko ja mam wrażenie, że po ostatnich patchach wydajność efektów specjalnych na PC mocno wzrosła? Dla przykładu, wcześniej nie byłem w stanie w ogóle dotknąć HairWorks, a teraz biegają mi płynnie - w 30 klatkach, ale jednak. W zasadzie ciężko stwierdzić, czy to zasługa łatek, a może kolejnych edycji sterowników Nvidii, ale fakt jest faktem - mam mokre włosy :p

(Gdyby ktoś był ciekaw: mam i5 4690K i 750Ti)
 
Prawdę mówiąc nie wiem dlaczego ludzie twierdzą, że wiedźmin ma wysokie wymagania. Ja jestem zaskoczony jak dobrze chodzi na moim 3-4 letnim kompie:

I5 3570K
8GB RAM 1600Mhz
2x MSI 470 GTX

Przecietnie 30 fps, bardzo rzadko dropy do 25, rozdzielczość 2560x1440, ustawienia wysokie(nie ultra) z wyłączeniem: hairworks, AA, motion blur oraz użyciem SSAO zamiast HBAO+.

Gra jest bardzo grywalna w takich ustawieniach, a wygląda świetnie.
 
Gra wygląda bardzo dobrze i nie czuć spadków FPS na sprzęcie (zrobiłem test na starszym komputerze):

Q6600 (niekręcony)
4GB RAM
GTS450 !!!
SSD M6S Plextor (ustawiony na AHCI w BIOS, nie na IDE - to magia, którą odkryłem ostatnio - tyle, że trzeba na tym instalować system, bo przełączenie później może nie działać)

Ustawienia zaproponowane przez NVIDIA w game experience. Tak więc, jak ktoś ma coś podobnego to śmiało polecam.
 
Last edited:
Witam
Mam pytanko odnośnie podniesienia wydajności gry.

Gram sobie na sprzęcie z kartą poniżej minimum. Gra śmiga jako tako na nisko - średnich ustawieniach.
procesor: AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor, 3013 MHz
karta graficzna: ATI Radeon HD 5700 Series
PŁYTA GŁÓWNA: Gigabyte GA-880GA-UD3H
Zaskoczeniem było dla mnie, że gra w ogóle działa, ale jeszcze większe było gdy okazalo się że jest grywalna na tej konfiguracji. Ostatnio odkryłem że mam płytę główną na której mogę zrobić crossfire.

Stad pytanie. Czy warto dołożyć drugiego takiego Radka? Zdaje się że to dość tania opcja na zwiększenie wydajności skoro mam taką płytę główną. Wiadomo, że zabieg ten wiąże się prawdopodobnie z wymianą zasilacza, no ale mam obecnie 500V.

Co sądzicie? Taką kartę mogę mieć za 200 zł

pozdrawiam

ps. wymiana karty raczej nie wchodzi w grę...większy wydatek, obecnie gram już spokojnie ponad 120 godzin na rozdzielczości 1440/900 i jest w miarę spoko, ale może dałoby się wycisnąć więcej FPS czy lepszą grafę.
 
Witam,

Czytając o zapowiadanych wymaganiach miałem poczekać z zakupem gry do wymiany sprzętu ale nie wytrzymałem i bardzo dobrze ;-)
Na mojej leciwej już maszynie przeszedłem trójkę wszerz i wzdłuż bez najmniejszych problemów z grywalnością przy 25-30 fps w rozdzielczości FHD (monitor 27") przy ustawieniach w większości low (częściowo medium).

Procesor C2D E8400@3,8 GHz
Płyta MSI Neo2 na P45
Grafika Asus GTX660 DirectCu II OC 2GB
Ram DDR2 8 GB
System Win 8.1 64-bit

Na pewno nie dane mi było zobaczyć wszystkich efektów przygotowanych przez Wydawcę (choć to co widziałem było bardzo dobre imo) ale najważniejsza dla mnie była fabuła i fantastyczny dosłownie i w przenośni klimat. Przed jesiennym dodatkiem będę już po wymianie sprzętu i może wtedy się przekonam czy wiele straciłem na swojej niecierpliwości.

PS Dziki Gon to wg mnie najlepsza fabularnie gra jaka do tej pory powstała, a wszelkie błędy techniczne jakie się przytrafiły po drodze to mały pikuś bo nie to jest najważniejsze :)
 
Tak gra położyła mnie na deski. *** kupę kasy na kompa i w rozdzielczości 4k ze wszystkim na Ultra mam 32 klatki oO. Przy dwóch kartach Gtx980. Byłem pewny że będzie lepiej to chodziło. Szczerze mówiąc jak przy spadku poniżej 30 klatek odczuwam brak płynności ;[
 
Last edited by a moderator:
Nie jestem "hardkorem" żona mi łeb prawie urwała jak dokupiłem druga kartę (wszystko żeby tylko pograć w Wieśka) teraz zagrywam w Pilars of Eternity i szukam chętnych na mojego kompa. ***
 
Last edited by a moderator:
Po wymianie karty graficznej przy specyfikacji podanej poniżej, mam stałe 60 klatek, niemal ze wszystkim na ultra poza zagęszczeniem trawy i widocznością roślinności :) ( HairWorks wyłączone )

Procesor i5 4670 K 3.4 GHz
8 GB ram
GeForce GTX 970 OC 4 GB vram
 
Po wymianie karty graficznej przy specyfikacji podanej poniżej, mam stałe 60 klatek, niemal ze wszystkim na ultra poza zagęszczeniem trawy i widocznością roślinności :) ( HairWorks wyłączone )

Procesor i5 4670 K 3.4 GHz
8 GB ram
GeForce GTX 970 OC 4 GB vram

W jakiej rozdziałce grasz ?
 
Albo redzi przez pomyłkę zoptymalizowali (i tak fajnie śmigającą) jeszcze bardzie gierkę, albo coś nie tego.
Odpalam wczoraj wieśka (i5 4590, 8 GB RAM, ZOTAC 960 AMP) i z ciekawości (bo z trzydziestu kilku klatek wskoczyło mi na 40) daję na ultra + zmieniam SSAO na HBAO+. I działa. Prawie wszystko na ultra, tylko jakość cieni średnia i zasięg roślinności wysoki, postprocesy włączone z wyjątkiem winietowania i aberracji. Hair Works też wyłączone. Rozdziałka FHD i grzejnik wyciąga 28-34 klatki. W ładniejszą grę nie grałem. Tekstury ostre jak żyleta. Coś czuję, że ta gra się dłuuugo nie zestarzeje.

A i stery sprzed premiery Wieśka, bo na każdych nowszych było słabo.
 
Ja, z moim i3 2100 i Radeonem 6780 zaryzykowałam, po spaczowaniu, średnie i gra chodzi z minimalnym przycinkami. Nie doszłam jeszcze do Novigradu (to jest drugie przejście, w pierwszym się musiałam spieszyć, bo spoilery przy moderowaniu to rzecz nieunikniona), ale podejrzewam, ze tam mi będzie mocno chrupać jednak. Ale i tak jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, jak dotąd jest naprawdę ok.
 
Last edited:
Ja z moim Phenomem X3 710, 4 GB ramu i HD 5830. na pomieszaniu ULTRA Z NISKIMI i wyłączonymi bzdetami typu Blur etc. mam 28-40 fps nawet. Ale w Novigradzie jest lipa bo chrupie nawet przy najniższych możliwych ustawieniach. Żeby pograć na serio na PC wcale nie musiałbym wydawać więcej niż 700 zł na procesor i grafikę. Nie mam monitora w HD, ale gra wygląda porównywalnie i według mnie troszkę lepiej do mojej wersji z PS4. Zaznaczam od razu, że telewizor mam HD ready, żeby nie było, że jestem farmazonem. Po prostu w mojej subiektywnej opinii na takim sprzęcie to wciąż wygląda mega.
 
U mnie na FX 6300 6* 4.5 (OC) - procesor w tej grze nie jest zbyt obciążany...
R9 270 (OC) 2gb vram + sterownik beta dla W3
8GB 1666 samsung

gram na fHD wszystko uber poza [woda, ona na high] średnio 40 fps ! blury i winieta off / vsync AA i reszta on
Co oznacza, ze gra dobrze zoptymalizowana a podane przed premierą wymagania a zwłaszcza sugerowane GPU od AMD miały na cela zareklamować i zasugerować zielonych dla tej gry, ZA TO WIELKI MINUS DLA DCP na szczęście nie wielu sie nabrało :)
A jak ktoś rozgarnięty to szybko się okaże, że starsze układy zielonych gorzej działają z tą grą niż starsze od AMD !!! muhaha, brawo nvidia :D

Trick¥guy - będzie wyglądać zawsze lepiej na monitorze niż na TV, TV ma znacznie słabszą palete kolorów niż najgorszy nawet monitor (16) monitory (płaskie) mają 24, a stare CRT miały 32 :(
Poza tym pamiętaj, ze jak konsolka ma premiere, to juz jest przestażała w porównaniu nawet z 3 letnim PC :)
można to łatwo sprawdzić, zwłaszna jesli chodzi o karte graficzną w jednej czy drugiej konsolce :)
 
Last edited:
Witam :) przymierzam się do kupna Wiedźmina 3,ale nie wiem czy jest sens,czy będę mógł pograć bez większego zamulania gry,w najniższych ustawieniach i w rozdzielczości 1024x768 mój sprzęt to :
Intel Core i3 3110M 2.40 GHZ
6GB Ram
GeForce 710M 1GB Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź :)
 
Witam :) przymierzam się do kupna Wiedźmina 3,ale nie wiem czy jest sens,czy będę mógł pograć bez większego zamulania gry,w najniższych ustawieniach i w rozdzielczości 1024x768 mój sprzęt to :
Intel Core i3 3110M 2.40 GHZ
6GB Ram
GeForce 710M 1GB Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź :)

Czy naprawdę tak trudno użyć opcji szukaj?
Patrz tutaj!
 
Top Bottom