Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
O taaak CUDO obraz w rozdzielczośco przystosowanej do 4/5 na tv 16/9 dzieki czemu brak proporcji :D wszystko rozciągnięte :D minimapa jak jajko zamiast okrągła:) ilośc pixeli jak juz pisałem tragicznie niska przez przedwojenne rozdzielczości:) Trawa to jakaś kpina z braku właśnie w/w :D
Bravo naprawde cudo i te kolory :D Widać. Po drzewach widać braki rozdzielczości = 0 ostrośco jakichkolwiek detali:) nawet czcionka nie wyrabia:)
Daj juz spokój, masz pięknie i każdy marzy by grać w rozdzielczości z lat 90 na tv 46 cali :) mhm:) next screeny pokazujące katastrofe :)
Ja nie wiem lepiej jak Ty to odczuwasz, tylko podaję Ci fakty:)
TAK mają wyglądać proporcje czyli rozdzielczość dopasowana do formatu monitora, czy też tv, minimapka to koło a nie jajo jak u Ciebie :D --- http://postimg.org/image/bcvgq1voj/
 
Last edited:
Telewizor kupiłem trzy lata temu. Jeśli się przyjrzysz to zobaczysz na nim folie, gdyż ciągle zastanawiam się, czy go nie sprzedać i nie kupić plazmy Full HD. Jednak ... niczego nie mogę zarzucić temu obrazowi :)
Obraz nie jest spłaszczony a minimapa, jest okrągła. Widzę, że nie dociera do Ciebie, że to są zdjęcia robione w nocy, w ciemnym pokoju, bez lampy błyskowej :)

TO SĄ ZDJĘCIA - dociera? :)

Nigdy nie zamieniłbym się dobrowolnie na mały monitor 24 - 28". Dotarło? Mam doskonały słuch, wzrok, widzę bardzo dobrze z bliska i bardzo daleka, nie noszę okularów, ale dla mnie to byłoby poważne ograniczenie w odbiorze rozgrywki. To jak patrzeć na świat, przez małe piwniczne okienko :)

Zrozum "Synku", że ja to mam, patrzę, widzę, porównałem odczucia, odbiór i wiem o czym piszę. Nie próbuj mi zdalnie wmawiać, że jestem w błędzie :)
Możliwość rozgrywki na telewizorze to najczęściej jeden z decydujących argumentów dla posiadaczy konsol.
 
Last edited:
@Mirakuru1992

Zwróć uwagę na minimapę - zaznaczyłem czerwonym kolorem jak powinna wyglądać.

To raczej nie jest problem z aparatem, sprawdziłem (może nie tak dokładnie, bo zdjęcie nie jest idealne) proporcje ekranu i wychodzi że jest to 16:9. Błąd pomiarowy był bardzo mały, więc nie sądzę by aparat wprowadzał tak duże, jak widzimy na załączonym obrazie, zmiany ;) Oczywiście zakładam, że zdjęcie zrobiłeś prostopadle do ekranu, choć i to nie powinno aż tak namieszać.

edit: Przepraszam @zi3lona, nie zauważyłem twojego komentarza.
 

Attachments

  • attachment.php.jpg
    attachment.php.jpg
    379.3 KB · Views: 59
Last edited:
@Mirakuru1992

Zwróć uwagę na minimapę - zaznaczyłem czerwonym kolorem jak powinna wyglądać.

To raczej nie jest problem z aparatem, sprawdziłem (może nie tak dokładnie, bo zdjęcie nie jest idealne) proporcje ekranu i wychodzi że jest to 16:9. Błąd pomiarowy był bardzo mały, więc nie sądzę by aparat wprowadzał tak duże, jak widzimy na załączonym obrazie, zmiany ;) Oczywiście zakładam, że zdjęcie zrobiłeś prostopadle do ekranu, choć i to nie powinno aż tak namieszać.

edit: Przepraszam @zi3lona, nie zauważyłem twojego komentarza.

Marcin, trochę masz rację, te ustawienia zrobiłem kilka lat temu i faktycznie, gdy zaznaczyłem opcje "zachowaj współczynnik proporcji" to po bokach pojawiły mi się ok. 3 cm paski. Te kółko u góry, nie jest równe - zmierzyłem linijką :)

Rozmiar mojego ekranu tv, bez ramek to: szer. 95 cm x wys. 55 cm

... zapomniałem o tym i dopiero, jak zmierzyłem to zauważyłem, że nie jest równe. Do tej pory mi to nie przeszkadzało ... ba nie miałem nawet świadomości tego ... albo kiedyś miałem i zapomniałem :) Wszystko wygląda naturalnie i na pewno, jakieś małe zniekształcenia są ... ale tego gołym okiem nie widać :)

Stąd właśnie, często chodzi mi po głowie plazma Full HD. Ten telewizor ma format ekranu 16 : 9. Zdjęcia robiłem różnie, raz prosto a raz krzywo. Trudno się robi zdjęcia niemal po ciemku :) W każdym razie, ja jestem zadowolony.

Na telewizorze LG Cinema 3D Full HD 47+1" obraz, jest niby odrobinę wyraźniejszy, ale nie mogę na niego patrzeć. Coś w sobie ma, bo po 30 minutach łzawią mi oczy. Kolory na nim, są nienaturalne i bardzo żałuję, że go kupiłem. W każdym razie, jeszcze raz powtarzam: NIE CHCĘ WIDZIEĆ NA OCZY ŻADNEGO MONITORA poniżej 40 - 42", chyba że 50" lcd na matrycy AMVA ... lub nowszy.

Wiecie, jak zrobić print screen z gry. Próbowałem frapsem, który zainstalowałem, ale ten robi tylko w bmp i najniższej rozdzielczości. Wyłączyłem też kompozycję pulpitu przy uruchomieniu GOG-a i nadal tradycyjne metody nie działają :)


Jeszcze jedno: nie rozumiem Niunie, dlaczego tak to przeżywacie :)
 
Last edited:
Jeszcze jedno: nie rozumiem Niunie, dlaczego tak to przeżywacie
Uwaga na przyszłość - zanim napiszesz coś prowokującego, albo pogardliwego, zastanów się kilka razy i daruj sobie tego rodzaju uwagi. Staramy się na forum trzymać pewien poziom dyskusji, który nie obejmuje flejmów i wzajemnych, bezsensownych, dogryzanek.
 
Uwaga na przyszłość - zanim napiszesz coś prowokującego, albo pogardliwego, zastanów się kilka razy i daruj sobie tego rodzaju uwagi. Staramy się na forum trzymać pewien poziom dyskusji, który nie obejmuje flejmów i wzajemnych, bezsensownych, dogryzanek.

Nie rozumiem Zi3lona ... tylko dlatego, że napisałem o preferowaniu dużych wyświetlaczy a w stosunku do monitora, użyłem określenia "monitorek" ... tylko dlatego, kogoś to uraziło? Czy to jest normalne?
Strach cokolwiek napisać, aby kogoś czymś - najczęściej absurdalnym nie obrazić.

Przepraszam - już po raz drugi, trzeci ... wasze monitory, że nazwałem je w sensie wielkości - rozmiarów "monitorkami" :)

To tyle, na razie, mój sprzęt znacie, więc jakby co to piszcie, kiedyś na pewno odpowiem :)
 
Last edited:
tylko dlatego, że napisałem o preferowaniu dużych wyświetlaczy a w stosunku do monitora, użyłem określenia "monitorek" ... tylko dlatego, kogoś to uraziło? Czy to jest normalne?
Strach cokolwiek napisać, aby kogoś czymś - najczęściej absurdalnym nie obrazić.
Kolejny raz błędnie interpretujesz odpowiedzi na swoje posty.
To, że ktoś się z tobą nie zgadza albo wytyka ci oczywisty błąd nie oznacza z automatu, że go uraziłeś, tylko - ni mniej, ni więcej - że właśnie się z tobą nie zgadza i dlatego podejmuje dyskurs. Temu przecież służy forum.
 
Nie rozumiem Zi3lona ... tylko dlatego, że napisałem o preferowaniu dużych wyświetlaczy a w stosunku do monitora, użyłem określenia "monitorek" ... tylko dlatego, kogoś to uraziło? Czy to jest normalne?

Czy ty w ogóle przeczytałeś cytat, który wstawiła zi3lona? Nie ma tam nic o monitorkach, natomiast jest dość pejoratywne określenie "Niunie". I o to jej chodziło, żebyś się powstrzymał od takich sformułowań.
 
... qrucze, odpowiem po raz ostatni.

Jest to temat o sprzęcie tak? Tak
Piszę o swoim sprzęcie tak? Tak
Zamieszczam foty ze swojego sprzętu tak? Tak

... no więc piszę sobie o swoim sprzęcie, czy w innym temacie o czymś innym a tu zaczyna się analiza, ośmieszanie i wyśmiewanie tego, co piszę. Mało tego, robię zdjęcia, bo wydawało mi się, że kogoś to zainteresuje, jako alternatywa dla monitora.

I o czym czytam w odpowiedzi: np. Sincza, czy ktoś inny, rozkłada mój post z cytatami na czynniki pierwsze i dokonuje jakiejś tam sobie analizy, co napisałem a czego nie, próbując coś udowadniać ... Co to ma być? Dom wariatów?

Co widzę i czytam - nie tylko tu:

- dogłębną analizę moich postów i głupie pytania, zaprzeczenia i wyśmiewanie tego, czego m.in. teraz używam, kiedy do was piszę. A używam 46" plazmy.

Nie zrozumcie mnie źle, ale nie mam na to czasu, szkoda mi na to czasu.

Tak to moja wina, bo powinienem przewidzieć przedział wiekowy. Potraktowałem to, jako chwilową odskocznię, aby czymś się podzielić. Jakby co to piszcie na skrzynkę. Naprawdę mam ważniejsze sprawy :)

Zamiast dyskusji na temat wymagań sprzętowy widzę tu serial w stylu Plebani z Rysiami w roli głównej. Trochę powagi chłopaki.
 
Last edited:
@Mirakuru1992

Jak napisał @Yakin, dokładnie zacytowałam sformułowanie, jakiego użyłeś i z powodu którego uznałam za stosowne Ci zwrócić uwagę, więc nie odwracaj kota ogonem i nie twórz chochoła do bicia.

Kolejna uwaga porządkowa - jeśli masz zastrzeżenia do opinii moderatora, proszę zgłaszać je via PW (prywatna wiadomość) do rzeczonego moderatora albo Ketha, zgodnie z Regulaminem. Na pewno nie należy ich dyskutować offtopując w tematach na forum. Kolejne tego rodzaju uwagi będą traktowane regulaminowo (posty usuwane, użytkownik otrzyma warna lub bana).

Przypominam także, że temat stricte sprzętowy jest tutaj.
 
@Mirakuru1992

Zaczynałem od monochromatycznego monitora (oj ze 20 lat temu ;) ) i po drodze miałem kiedyś kineskopowy monitor Eizo (kupiłem okazyjnie na giełdzie NOWY za 800 zeta a w sklepie kosztował wtedy on 2800 ...) pozniej Eizo LCD (17cali i miało 2 bad pikse :( ale tani był ;) ). A poźniej już nie pamiętam, ale jakiś GateWay LCD był i może coś jeszcze po drodze... Chodzi mi o to że już rożne kombinacje przerabiałem ;) A teraz mam Monitor Szajsunga 22 cale (full HD) a obok też Szajsung TV robiący za monitor do oglądania filmów i grania czasem - 46 cali (więc identiko jak Twoje) FULL HD. Mam oba monitory podlączone rónocześnie do jednego kompa i...

Wolę grać na monitorze! :p Jak mam taką samą rozdziałkę ustawioną to jednak lepiej mi się gra na tym "niby" małym monitorze! A dlaczego? Bo od monitora dzieli mnie ze 70 cm pewnie a do TV jest ze dwa metry ponad i gorzej widać :p

WAŻNE! Weź sobie ustaw taką marną rozdzielczość na tym małym monitorze to bedziesz z bliska miał taka sama pikselojzę jak na tym HD READY dużym ;) Bo jak dałeś full HD na monitorze to masz to faktycznie małe wszystko/maciupkie :p Jakbyś miał TV FULL HD to też byś narzekał że ma wszystko maciupkie i to nawet na 50 calach! :p A nawet bardziej byś narzekał bo pewnie też siedzisz ze dwa metry od TV...
Aha ja gram (za słaby komp do full HD) Wieśka w 1600x900, niedużo gorzej wygląda od full HD a lepiej od tego HD ready, a śmiga dosyć płynnie (po paczu 1.07 to nawet i 50 fps mam momentami ;) A tak średnio 35-40 fps, przy średnich detalach (parę na high rzeczyw też jest).

Dźwięk mam na słuchawki bezprzewodowe więc wszystko mi jedno gdzie siedzę, "odbiór" ten sam :p (Sennheiser RS170) ewentulanie też głośniki 5.1 też są, mysz bezprzewodowa Logitech G700, klawiatura tylko gorzej bo bezprzewodowa nie ma makr (do screenshotów i skrótów) a gram na Manticora (Geniusa, normalnie).
 
Last edited:
Witam!
Mam takie pytanie dotyczące poprawienia osiągów wieśka na laptopie. Obecnie posiadam laptop Asus R500V (8GB RAM, Intel Core- I5 3210M, Windows 7 premium, Nvidia GT 630M). Gra się uruchomiła i chodzi tylko momentami bardzo zwalnia, postać wykonuje też ruchy z opóźnieniem. Podobne efekty miałem też kiedyś w IŁ-2 tylko ze na słabszym kompie ze zbyt małą ilością pamięci RAM , stąd moje pytanie. Czy dodanie RAM-u powiedzmy do 16GB i podkręcenie procka i karty (z zastosowaniem podkładki chłodzącej) może polepszyć osiągi. Nie zależy mi na "wodotyrskach" graficznych tylko na tym by gra chodziła w miarę płynnie na najniższych detalach.
 
Witam!
Mam takie pytanie dotyczące poprawienia osiągów wieśka na laptopie. Obecnie posiadam laptop Asus R500V (8GB RAM, Intel Core- I5 3210M, Windows 7 premium, Nvidia GT 630M). Gra się uruchomiła i chodzi tylko momentami bardzo zwalnia, postać wykonuje też ruchy z opóźnieniem. Podobne efekty miałem też kiedyś w IŁ-2 tylko ze na słabszym kompie ze zbyt małą ilością pamięci RAM , stąd moje pytanie. Czy dodanie RAM-u powiedzmy do 16GB i podkręcenie procka i karty (z zastosowaniem podkładki chłodzącej) może polepszyć osiągi. Nie zależy mi na "wodotyrskach" graficznych tylko na tym by gra chodziła w miarę płynnie na najniższych detalach.

Ilość RAM raczej nie jest tu problemem, 8 GB powinno wystarczyć. Procek też od biedy chyba starczy - Wiesław proca dużo nie żre. Karta 630M to za mało i jeśli nie możesz teraz nic wycisnąć to dokładanie RAMu raczej nic nie da. Nie wiem na ile realne jest podkręcanie laptopa. Przychodzi mi do głowy jedynie znalezienie jakiś fixów na necie, które pozwolą jeszcze obniżyć poziom szczegółów w grze. I wtedy spróbować, a jak nie to nic się nie zrobi z tym więcej.
 
Pogrzeb trochę,w pliku ini. Zmniejsz cienie,tekstury i rysowanie trawy i powinno byc dobrze,mi na moim 710m pomoglo i chodzi dobrze :)
 
Hej,
Proszę was o pomoc!
Mój sprzęt:
Lenovo y50-70
GeForce GTX960M
Intel(R) Core(TM) i7-4720HQ CPU @ 2.60GHZ
8 GB RAM
1920x1080, 60HZ
Windows 8.1

Czy jest szansa, że gra będzie chodzić płynnie? Niestety w tej chwili po odpaleniu tnie się strasznie, nie ma szans by w nią pograć.
Wszystko ustawione na minimalne i grać się nie da.

Pozdrawiam
 
Czy jest szansa, że gra będzie chodzić płynnie? Niestety w tej chwili po odpaleniu tnie się strasznie, nie ma szans by w nią pograć.
Wszystko ustawione na minimalne i grać się nie da.

Pozdrawiam

Niejako sam sobie odpowiedziałeś więc nie wiem do czego ma zmierzać Twoje pytanie.

Możesz co najwyżej pogrzebać w plikach konfiguracyjnych gry albo pobawić się MOD'em, który niejako zrobi to za ciebie. Może jeszcze coś uda się przyciąć.

U Ciebie podstawową bolączką jest wolne GPU, a jak wiadomo RED Engine 3 jest bardzo zasobożerny jeśli idzie o kartę (o procesor już mniej).
 
Top Bottom