Wiedźmin 3: Dziki Gon - list otwarty

+
Co ciekawe na zachodzie internety wcale się nie oburzyły ba! przyjęli ze zrozumieniem że lepiej dłużej poczekać niż zrobić jak Ubi z Unity.
Jak tak przeglądam ten temat to tez jest dużo postów z poparciem i nawet ludzie cieszący się z przesunięcia.
 
Moim zdaniem lepiej dać czas na dopracowanie produktu niż później męczyć się z grą jak ACU. Poza tym ilość pomyj wylanych na Redów podczas premiery nowego zwiastuna uświadomiła im że nawet tekstura gałęzi w lesie musi być uberhigh (sarkazm). Poza tym opóźnienia wynikają również z powodu równoczesnej premiery na konsole. Nie myślcie moi drodzy ze programowanie na nie jest takie banalnie proste i ze wszystko działa tam tip top. O ile M$-owi na pewno zależy na premierze bo potrzebuje gier na Xboxa o tyle Sony raczej średnio jest zainteresowana ponieważ PS4 ma sporo gier. Myślę że właśnie wersja na PS4 sprawia duże problemy ponieważ firma nie tworzyła jeszcze na konsole sony a programowanie na te konsole jest krótko rzecz ujmując "specyficzne".

Bardziej niż o samą obsuwę chodzi tutaj raczej o ten "dym w oczy", o którym wspomniał @raison d'etre

Skoro było wiadomo, że nie wszystko gra to po co tworzyć rozbuchaną wizję gry, która ma niewiele wspólnego ze stanem faktycznym? Imo w tym leży największa wina REDów i z tego właśnie wynika rozgoryczenie większości osób.
 
Najgorsze jest to że mój złomek (PC) nie ogarnie takich obsuw. Nie stać mnie by w tym roku ogarnąć komputer znowu;/
Cza było myśleć wcześniej i czekać na wymagania a nie kupowac kompa 2 lata przed wydaniem gry !
 
Ja powiem szczerze mam to już głęboko tam gdzie światło nie dochodzi. Zawiodłem się bardzo i dopiero jak ogram W3 i zobacze finalny produkt to moja opinia się może zmienić, ale ostatnimi czasy cały czas byliśmy może oszukiwani to za mocne słowo, ale odgrodzeni od informacji i w ogóle karmieni tylko PR-ową papką niczym innym
 
Jak tak przeglądam ten temat to tez jest dużo postów z poparciem i nawet ludzie cieszący się z przesunięcia.

No bo co jest złego w przesunięciu premiery? Fakt, może kogoś to zaboleć, szczególnie jak czekał na premierę z niecierpliwością. Mnie też to na swój sposób wkurzyło, ale myśląc logicznie, to ja już wolę poczekać nawet do 2016 roku jeżeli będzie taka potrzeba, byle by wydali grę taką, jaką faktycznie zapowiadali.
 
Ja nie kupowałem komputera pod W3. Po prostu kupiłem, bo zmieniam komputer co pare lat. Ale jestem zawiedziony, i to bardzo bo to źle wróży.



Edit: uuu, chyba czystka była.
 
Cza było myśleć wcześniej i czekać na wymagania a nie kupowac kompa 2 lata przed wydaniem gry !

Tyle, że są ludzie przeświadczeni tym, że premiera będzie tego dnia, tego miesiąca i żadnej możliwości o obsuwie nie ma :/. Lepiej poczekać cierpliwie na ostateczne potwierdzenie premiery choćby miało to trwać jeszcze miesiącami czy latami.
 
Są też pozytywy tej decyzji, sprzęt by wycisnąć z W3 co się da stanieje do maja. Ja bym nawet dał 2 tyg wolnego całemu zespołowi i wypuścił grę o 14 tygodni później, żeby sobie trochę wypoczęli. Rozczarowany nie jestem, ciesze się że REDzi wolą dopracować grę niż wypuszczać grę która ich nie zadowala. A teraz zamiast trailerów to ja bym wolał dzienniki developerskie, trailerów już nie ma o czym robić a Dziennik nawet raz na miesiąc + parę screenów miesięcznie. To na pewno nie była łatwa decyzja.
 
Pierwszą moją reakcją ma temat obsunięcia była złość, ponoć premiera W3 była przekładana parę razy. Z drugiej strony powinien się cieszyć, gdyż jeszcze nie zamówiłem pre-ordera i nie kupiłem nowych części do kompa, by móc cieszyć się w miarę płynną rozrywką. Można też było się przygotować na najgorsze dużo dużo wcześniej. To jak przeczucie, że jednak pozytywnych, oficjalnych słów jest coś nie tak. Przełknę tę gorzką wiadomość, choć bynajmniej prawdziwą i będę czekać, choć teraz z większymi obawami o dalsze efekty prac, poprawek nad Wiedźminem 3.

Poza tym czyżby W3 byłby kolejnym Duke Nukem Forever :D?
A ja już właśnie zainwestowałem w sprzęt...ale żeby tak robić gracza w bambuko ? Juź nie pierwszy raz zresztą - czyżby to nowa norma w CDPR ?
Wasz PR i akcje spadną....oj spadną...
 
Ja powiem szczerze mam to już głęboko tam gdzie światło nie dochodzi. Zawiodłem się bardzo i dopiero jak ogram W3 i zobacze finalny produkt to moja opinia się może zmienić, ale ostatnimi czasy cały czas byliśmy może oszukiwani to za mocne słowo, ale odgrodzeni od informacji i w ogóle karmieni tylko PR-ową papką niczym innym

No oby teraz był punkt zwrotny. Poparzyli się, to może teraz zmienią nieco strategię PRową.
 
Mogę się mylić ale sądzę że, główną przyczyną przesunięcia jest optymalizacja, podejrzewam że na dzień dzisiejszy gra nie posiada jakiś dużo błędów tylko optymalizacja leży i kwiczy i w lutym tylko nieliczni mogliby grać komfortowo.
 
Bardziej niż o samą obsuwę chodzi tutaj raczej o ten "dym w oczy", o którym wspomniał @raison d'etre

Skoro było wiadomo, że nie wszystko gra to po co tworzyć rozbuchaną wizję gry, która ma niewiele wspólnego ze stanem faktycznym?

No i właśnie to jest poważny problem: mało mieliśmy wymiany poglądów ze studiem ostatnio i mało było pokazywania prawdziwego stanu rzeczy bo......po przejęciu optimusa i wejściu na giełdę trzeba bardzo bardzo bardzo ostrożnie dawkować wiedzę poza studio, kiedy można liczyć na wzrost. Tak więc z jednej strony REDZI nas nie informowali o wszystkim, ale MAM nadzieję wiarę, że nadal słuchają i ich sławne podejście do gracza nie jest tylko marketingową wydmuszką :)
 
Są też pozytywy tej decyzji, sprzęt by wycisnąć z W3 co się da stanieje do maja. Ja bym nawet dał 2 tyg wolnego całemu zespołowi i wypuścił grę o 14 tygodni później, żeby sobie trochę wypoczęli. Rozczarowany nie jestem, ciesze się że REDzi wolą dopracować grę niż wypuszczać grę która ich nie zadowala. A teraz zamiast trailerów to ja bym wolał dzienniki developerskie, trailerów już nie ma o czym robić a Dziennik nawet raz na miesiąc + parę screenów miesięcznie. To na pewno nie była łatwa decyzja.
Problem w tym że oni mówili że gra będzie dopracowana na luty. I sami zapewniali itd...
 
A ja już właśnie zainwestowałem w sprzęt...ale żeby tak robić gracza w bambuko ? Juź nie pierwszy raz zresztą - czyżby to nowa norma w CDPR ?
Wasz PR i akcje spadną....oj spadną...

Kurczę, ilu takowych ludzi jest co właśnie w taki sposób się nastawiali, na pocieszenie dodam, że być może masz szansę na to, że W3 podczas premiery gra ci wejdzie, zależy też jakie będą wymagania sprzętowe.
Ciekawi mnie jaka będzie reakcja pana Angry Joe na temat przesunięcia premiery W3 :D?
 
Last edited:
Top Bottom