Wiedźmin 3: Dziki Gon - list otwarty

+
Spoko :). Byleby wam crunch zelżał nieco, ja mogę poczekać.

Domyślam się, że w studiu były konkretne napięcia związane z "aferą downgrade'ową", a konkretnie reakcją graczy. Ale problemem były głównie obniżone rozdziałki tekstur. Skoro się okazało, że sprzęt takich nie pociągnie to można było po prostu powiedzieć "miesiąc po premierze wydamy hi-res texture packa, komu się komp nie obsra z wysiłku, niech bierze" ;).

No chyba, że chcecie wrzucić hi-resowe tekstury w pakiet standard - to już byłaby naprawdę ambicja. 3 dodatkowe miesiące, żeby przestawić silnik na megatekstury
 
Sam miewam obsunięcia w pracy - projektant. Wiem, że to trudna sprawa. W tym przypadku uważam, że odważnie było przyznanie się - "nie zdążymy" oraz dużo lepsze niż wypuszczanie niedopracowanej gry, słuchanie potem narzekań na błędy i pomilionowe pachowanie co drugi dzień.
 
Wow, no nie powiem, ta informacja wywarła na mnie dość duże wrażenie, aż coś poczułem w sercu :wub:. Ale tak szczerze powiedziawszy to nawet się trochę cieszę, bo więcej oczekiwania i druga sprawa, będę miał więcej czasu na przygotowanie się. Rozumiem posunięcie, trochę się zdziwiłem, że kolejna obsuwa, ale ważne, żeby finalny produkt był dopieszczony. To może w ramach całej zaistniałej sytuacji będziemy dostawali trochę więcej materiałów, hmm? ;)
 
Spodziewałem się tego... Jeszcze wczoraj pisałem o wymaganiach... Wszystko sobie zaplanowałem, premiera W3 pięknie wypełniała tydzień ferii... MAM NADZIEJĘ, że więcej przesunięć premiery nie będzie, oczywiście to rozumiem, a czy to była dobra decyzja... czas pokaże.
 
TROLL'd

Za to info nie powinno dawać się RED pointów i podziękowań tylko burę i połajanki.

Cóż, może i prawda. Ale dałem z szacunku i jako okazanie wsparcia, bo shitstorm będzie zacny tutaj, a jeszcze większy w mediach. Gra dwa lata pod rząd była wybrana najbardziej oczekiwanym tytułem, a drugie przesunięcie premiery ogłoszono 3 dni po dostaniu nagrody... i jak nie ma już miejsca na hurraoptymizm i fanboyizm, tylko na ostrożność i konstruktywną krytykę to nie widzę sensu nikogo na widłach wynosić. Tydzień temu podczas głosowania musieliśmy być najbardziej zjednoczeni, żeby Wiedźmin mógł wygrać głosowanie na TGA, więc wcześniej REDZi nie mogli tego ogłosić...
 
Ludzie narzekają na trailery, tekstury, zbroje dzikiego gonu, ogólny downgrade, a potem się dziwią, że gra nie wyjdzie na czas o_O.
Zrozum no forumowicza :p.

Samo przełożenie premiery fajne nie jest, bo tyle już czekamy, i zapewne powstanie 1 000 000 teorii spiskowych w jakiej to ciemnej... otchłani znajduje się wiedźmin, że nie wyjdzie na czas - downgrade confirmed :p ale jeśli miał wyjść w lutym Wiedźmin 3 AC Unity Edition, to lepiej, że w lutym nic nie dostaniemy :).

Ja poczekam spokojnie. Jestem fanbojem i grę kupię nawet jeśli metacritic miałby średnią 40/100 ;). Ale i tak ciągle wierzę, że będzie petarda i moc z nami wszystkimi :).
 
Wygląda na to , że redzi chcą mieć wydaną grę na poziomie edycji rozszerzonej jak do w1 i w2 bo wersje premierowe tych gier to jednak były ciężko strawne :)) lepsze przesunięcie premiery niż lament wszystkich i zjechanie marki cdp i wieśka za słabo wersję premierową
 
Spodziewałem się. Martwię się tylko, że się W3 nieco zestarzeje pod którymś względem, to w końcu 7 miesięcy, a po drodze będzie kilka ładnych gier w 2015. Poza tym ludzi nie będzie stać na kupno zbyt dużej ilości gier.

Trzymajcie się REDzi, pokażcie że umiecie, tylko następnym razem mierzcie siły na zamiary :) Powodzenia, wszyscy trzymamy kciuki.
 
Cóż, niezbyt przyjemne wieści, ale rozumiem i wolę, żebyście wydali grę później, ale dobrej jakości (zarówno jakość grafiki, gameplayu, jak i optymalizacja :)), aniżeli byście zmusili się do wydania produktu niedokończonego w lutym. Raz już miałem tak, że czekałem na grę bardzo niecierpliwie, prawie usiedzieć nie mogłem, a jak wyszła to okazała się bublem, bo wydawca poganiał zespół do wydania gry w terminie. Tak, chodzi mi o Gothica III, który miał tak masakrycznie zmarnowany potencjał, że szkoda gadać. Cieszę się, że chcecie dopracować swój produkt, możecie liczyć na moje wsparcie, jako fana. Chociaż z daty premiery się niezbyt cieszę - raczej od razu nie zagram, bo to czas kiedy będę miał oddawanie projektów zaliczeniowych, kolosy no i w końcu największego demona moich studiów - sesję letnią na drugim roku (dla zainteresowanych - techniki mikroprocesorowe, programowanie w logice, bazy danych, systemy operacyjne, podstawy automatyki i robotyki, technologie sieciowe, programowanie współbieżne; wierzcie, najgorszy semestr na uczelni). No cóż, REDzi, powodzenia, trzymam kciuki!

EDIT:
Napisałem o jakości grafiki, gameplayu (jako świata i samej rozgrywki) oraz optymalizacji, bo zdaję sobie sprawę, iż od strony zadań, fabuły wszystko jest już pewnie na najwyższym możliwym poziomie. :)
 
Top Bottom