Wiedźmin 3: Dziki Gon - list otwarty

+
Nie powiem, że się nie spodziewałem tego, zwłaszcza po ostatnich dniach, a także biorąc pod uwagę to, że premiery dwóch poprzednich części też były przesuwane kilkukrotnie. Nie jestem zaskoczony i jeśli pomyślę, że Redzi z braku odpowiedniej ilości czasu mieliby wydać produkt niedopracowany, na który tutejsi fani oraz pseudofani wylewaliby wiadro pomyj, to jednak myślę, że z dwojga złego dobrze się stało. So let it be.

Przykre, że premiera jeszcze daleko, ale wymagaliśmy jak najwięcej, to sobie teraz poczekamy.
 
Może i się zdziwicie, ale ja się cieszę, że premiera została przeniesiona :D
Po pierwsze mam wiecej czasu na kupienie nowego kompa, a po drugie mam matury w maju, wiec gdyby wyszedł wcześniej W3 byłoby ciężko.Chociaż szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego, ale mi to tam pasi.
 
3 miesiące?! jak to możliwe że pod koniec produkcji okazuje się że produkt potrzebuje jeszcze pół roku? Co jest? Redzi mówią nam, że wszystko jest pięknie nie ma problemów, że to materiał video nawalił. Przecież widać od razu nawet na tym video bez kompresji,że coś jest nie tak gra momentami wygląda naprawdę źle. Wszyscy to widzimy, ale przecież gra wygląda tak dobrze jak nam mówią. Czekam sobie na zwiastun PL i co? gra potrzebuje jeszcze dodatkowych 3 miechów bo zbyt wiele detalów wymaga poprawek. Obiecywano nam że nie będzie już takich sytuacji. Obiecywano nam też wiele innych rzeczy które wyszły kiepsko albo wcale. Rozumiem wszystko i szanuje. Może to i dobrze, gra będzie lepsza i nie będzie Unity2 , ale no wkurzyłem się.
 
Sam miewam obsunięcia w pracy - projektant. Wiem, że to trudna sprawa. W tym przypadku uważam, że odważnie było przyznanie się - "nie zdążymy" oraz dużo lepsze niż wypuszczanie niedopracowanej gry, słuchanie potem narzekań na błędy i pomilionowe pachowanie co drugi dzień.
Lepiej - zdecydowanie lepiej. Przyznanie się do tego, że coś nie idzie, uważam za bardzo odważną decyzję. Dopiero by było, gdyby 24 lutego okazało się, że gra to jeden wielki bug. Wolę nie myśleć, co wtedy by się działo. Widły - to byłoby za mało. :) ;)
 
Przykra sprawa. Czekałem na ten luty naprawdę. Nie mogę się doczekać na moja EK, a tu jeszcze taka niemiła wiadomość. Szkoda bo myślałem że dotrzymacie obietnicy i nie przesuniecie już premiery. No cóż, nie mam wyboru tylko muszę czekać. Mam nadzieję że to już definitywna data. Pozdrawiam.
 
@rybakus bo pewnie stan produkcji w tym końcowym etapie wcale nie wskazywał na to, że jest to ostatnia prosta. No cóż pozostaje mi nie brać nic na serio od REDów, skupić się na maturze i czekać do premiery mam nadzieję, że ostatniej. Chociaż wcale bym się nie zdziwił jakby przenieśli na jesień, bo przecież się lepiej sprzeda...
 
Cóż, może i prawda. Ale dałem z szacunku i jako okazanie wsparcia, bo shitstorm będzie zacny tutaj, a jeszcze większy w mediach. Gra dwa lata pod rząd była wybrana najbardziej oczekiwanym tytułem, a drugie przesunięcie premiery ogłoszono 3 dni po dostaniu nagrody... i jak nie ma już miejsca na hurraoptymizm i fanboyizm, tylko na ostrożność i konstruktywną krytykę to nie widzę sensu nikogo na widłach wynosić. Tydzień temu podczas głosowania musieliśmy być najbardziej zjednoczeni, żeby Wiedźmin mógł wygrać głosowanie na TGA, więc wcześniej REDZi nie mogli tego ogłosić...
Wiesz, to trochę tak jakbym czytał, że rząd podnosi podatki, ceny paliwa, VAT i akcyzy na wszystko, ale jednak podnosi minimalną wypłatę i emerytury o kilka procent rocznie.

To nic nie daje. Takich trzeba "wynosić na widłach" za swą niekompetencję.

Ale H, miejmy nadzieję, że wyciągną wnioski i przy CP2033 pójdzie im lepiej.
 
Zaczynam ich rozumieć . To pierwsza ich gra na aż trzy platformy wydana jednocześnie i się z tym nie wyrabiają z optymalizacją ! Może microsoft i sony nie dało im certyfikacji do wydania gry ?
 
Temat z obawami, niemal wszystko o czym pisało się tam ostatnimi czasy, łącznie z brakiem zrozumienia w kwestii marketingowych posunięć i rozbieżności ze stanem faktycznym nabiera pełniejszego i wartościowego znaczenia.

Nie jest niespodzianką, że zapewnieniami ludzi od marketingu można sobie wytrzeć twarz - w tym wypadku chyba uległem wizji CDP RED przedstawiającej firmę jako mesjasza branży. Tylko moja leży w tym wina.
Przynajmniej teraz wiadomo o co chodzi, wyjaśniło się skąd różnice w wywiadach dotyczących bardzo istotnych kwestii w grze sprzedawanych nam podczas branżowych imprez, wyjaśniła się dziwna polityka promocji gry, wyjaśniło się skąd posucha, i jasne jest że amatorskie wpadki nie wzięły się znikąd.

Jeżeli ten dodatkowy czas sprawi, że będziemy w końcu mieli lepszy kontakt z developerami, dostaniemy informacje na temat DOKOŃCZONYCH aspektów produkcji, które nie będą mieszać się ze sprzecznymi "zeznaniami", to będę w stanie okres oczekiwania jakoś przeboleć.

I żeby nie było tak całkiem ponuro, to ciężko pracującym REDańczykom szczerze życzę powodzenia, i wyrażam równie szczerą nadzieję że nie odbije się wam ta decyzja bardzo bolesną czkawką.
 
Wiedźmin? Wczoraj nahajpowany byłem, trailer nieskompresowany był już do przyjęcia ze zgrzytami w oszronionych teksturach Gonu, Geralt wreszcie 100% Białego Wilka, ale widzę, że potknięcie idzie za potknięciem, co?

Wszystko bym przyjął tak lekko jak tutaj każdy forumowicz gdybym nie dostawał zapewnień, że jest dobrze.
Dałbym wam kredyt zaufania (znowu) gdybym nie słyszał, że gra wygląda cudnie, że jest już do przejścia w całości, że DLC będzie niedługo robione, bo część nie ma co robić, a Wy już tylko od jakiegoś czasu szlifujecie grę.

Wszystkie pogłoski o tym jak źle się dzieje w studiu odrzucałem i jak widać niesłusznie. Sprzeczne informacje na temat gry, tu odwołanie czegoś, tu po miesiącach znowu przywrócenie, brak jakichś pierdół, sajgon, wygląda to powoli jakby to było jakieś 5 lat temu i w City Interactive, wtedy by mnie to nie zdziwiło i bym to przyjął.

Informacja o zmianie daty premiery kiedy zostało mniej niż więcej czasu do premiery to już w ogóle jakiś cios. Skoro w te 3/4 miesiące miało być zrobione 16 DLC to teraz poproszę za kolejne 3 miesiące 32, nadrabiajcie wizerunek, nie bawi mnie tłumaczenie, że wyszłoby kolejne AC: Unity, to nie pierwsza obsuwa, przykro mi.

Zamierzam też odpuścić sobie swój (czerwcowy, omg) preorder i jeżeli hajp mnie nie przyciśnie kupić grę dopiero po pierwszych recenzjach.

:mean:
 
Last edited:
Przesunięcie premiery, i jaki z tego wniosek?? Jedynie CDP może stracić finansowo... - to fakt.
Ale widząc CYRK po ostatnim trailerze związany z grafiką..... a nie będę właściwie nic pisał na ten temat, lecz beke miałem niezłą (z grafikofili) hehe.

Nie mam żadnego problemu - róbcie grę porządnie i porządną :cheers2:
 
Lepiej - zdecydowanie lepiej. Przyznanie się do tego, że coś nie idzie, uważam za bardzo odważną decyzję. Dopiero by było, gdyby 24 lutego okazało się, że gra to jeden wielki bug. Wolę nie myśleć, co wtedy by się działo. Widły - to byłoby za mało. :) ;)
Zgadzam się, ja wolę osobiście pograć w dopracowany tytuł, bo nie wyobrażam sobie, żeby W3 był jakimś bublem, bo by mi chyba to złamało serce, nigdy nie oczekiwałem od żadnej gry tak dużo, a 3 miesiące minie w trymiga.Oczywiście mieli być przygotowani na ten luty, ale jak widać coś nie wypaliło.
 


Przez ten czas sprzeda sie troche konsol wiec zyski powinny skoczyc i pokryc koszta produkcji, a i wydajny sprzet pc tez stanieje.
Koniec końców gra tez będzie bardziej dopracowana
 
http://www.eurogamer.net/articles/2...red-promises-no-more-delays-for-the-witcher-3
This is not our first game; we are not newbies," he said. "It's not like 'hey we are delaying and we'll keep on delaying'. If we would think we need more time we would say 'hey we'll release it not in Feb but, I don't know, June'. We made the decision at the moment we were able to judge how much time we needed, and we planned it well and it works well for us. So, no more delays."

Tylko tak dla przypomnienia...
Drodzy redzi, podajcie choć jeden powód, dlaczego tym razem mam Wam w to uwierzyć ?
 
Top Bottom